Ika Zwiatek paruje strzał z woleja Martiny Trevisan i przypieczętował zwycięstwo Polski w United Cup

Numer 1 na świecie, Ika Svidek, została przetestowana w drugim secie przeciwko Włoszce Martinie Trevisan, ale utrzymała się i zdobyła punkt dla Polski w United Cup.

Broniący tytułu mistrz US Open wygrał w środę 6:2, 6:4, pokazując swoją charakterystyczną agresję i precyzję. 21-latek wykorzystał wczesną przerwę i prowadził 2:0 w pierwszym secie, szybko wykorzystując słabe serwisy i krótkie zwroty Trevisana. Nic dziwnego, że polska gwiazda szybko wymusiła drugą przerwę, zanim zakończyła pierwszy set w mniej niż pół godziny.

Svidek przejął kontrolę nad drugim setem i wykorzystał niepewną grę swojego włoskiego przeciwnika, aby złapać drugą przerwę. Jednak Trevisan odzyskał pewność siebie, zmuszając numer 1 na świecie do walki o każdy punkt podczas każdego serwisu.

Pomimo stworzenia kilku okazji do przełamania, Trevisan nie była w stanie zamknąć żadnego z serwisów rywalki. Sviatek serwował na mecz przy stanie 5:4, a Trevisan miał trzy okazje na przełamanie, ale nie był w stanie ich wykorzystać. Svidek wrócił do remisu, ostatecznie zremisując błąd przeciwnika i przypieczętowując zwycięstwo swojej drużyny po godzinie i 51 minutach.

Polska zremisowała 1:1 w serii meczów do trzech wygranych z Włochami, kiedy Lorenzo Musetti zdobył pierwszy punkt dla Włochów po zwycięstwie nad Polakiem Danielem Michalskim.

READ  Van der Leyen o skandalu związanym z krzesłem podczas wizyty w Turcji. „Stało się to, ponieważ byłam dziewczyną” Wiadomości ze świata

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top