IIHF – wygrana wysoko latających Czechów

Czesi zaczęli szybko, otwierając wynik przy 4:58 jednorazowym golem w przewadze Davida Spaceka. Dla obrońcy był to trzeci gol w turnieju, który obecnie prowadzi wszystkich trików trzema bramkami.

Mieli wielką szansę na podwojenie prowadzenia po krótkim czasie, ale Nikita Kwabe zmierzył się z Rubenem Saposkiem w próbie ucieczki. Jednak drugiego gola osiągnęli później w tym samym okresie. Philip Senn źle zagrał krążek po swojej stronie, a Gabriel Storck znalazł się we właściwym miejscu we właściwym czasie, strzelając szybkim bekhendem z dołka o 17:04, dając Czechom prowadzenie 2:0.

Czesi rozpoczęli drugą połowę od wylodzenia piłki pół tuzina razy w ciągu pierwszych kilku minut, a tuż przed przerwą trener Tobias Apstreeter zmienił bramkarzy, podciągając Kwaba i dając trochę czasu Simonowi Wolfowi. Wcześniej miał dwa przejazdy, pozwalając na dziewięć bramek przeciwko Kanadzie. Dziś wieczorem pozwolił strzelić gola po swoim pierwszym strzale, kiedy Brabnik wykonał świetne podanie przed Šmielarem o 9:38 i zdobył 3:0.

Niemcy jednak bronili się i po trzech minutach odparli prowadzenie po świetnej indywidualnej akcji Veita Oswalda. Jego szybki strzał został zablokowany, ale krążek odbił się od bocznych ścianek i został uderzony przez Oswalda, zanim Suchanik zdążył odpowiedzieć.

Niestety, po zdobyciu bramki zespół nie był w stanie wykrzesać z siebie więcej emocji, a Czesi trafili dwa gole w końcówce meczu i przerwali mecz. Szturc sprytnie podał do Rysavy’ego, który stoi bezpośrednio przed Wolfem. Resave obrócił się szybko i znalazł się po drugiej stronie o 16:27. Po zaledwie 47 sekundach Peter Hauser strzelił z prawie niemożliwego kąta, po który Wolf bez wątpienia chciałby wrócić.

Stawiając wykrzyknik w nocy, Czesi dodali dwa kolejne już na trzecim miejscu, zaledwie 29 sekund za nimi. Chmelar odbił kolejne słodkie podanie od Szturca, po czym Jakub Kos zdobył 7:1 na 5:02. Jerry Tishak zakończył wynik na 17:23 strzałem wysoko nad rękawicą Wolfe’a, kończąc trzecią tercję drugiej tercji.