Iga Świątek zbierze fundusze dla Ukrainy poprzez akcję charytatywną w Polsce

Wimbledon, Anglia (AP) – Iga Sviatech, największa zbiórka pieniędzy dla dzieci i młodzieży dotkniętych wojną na Ukrainie, w przyszłym miesiącu organizuje charytatywną imprezę tenisową w swojej rodzinnej Polsce.

Podczas imprezy, która odbędzie się 23 lipca w Krakowie, odbędzie się pokazowy mecz debla mieszanego, a gościem specjalnym będzie ukraińska legenda piłki nożnej Andrij Szewczenko.

„Mam nadzieję, że zobaczymy więcej Darren Areny Kraków i siebie nawzajem przed telewizorem, co pokazuje siłę gry, gdy nas łączy i daje nam trochę radości” – powiedział w środę w swojej społeczności SwiDech. Konta mediów.

Mecz poprowadzi Elena Svitolina z Ukrainy. Mają nadzieję sprzedać co najmniej 10 000 biletów.

„Dochód z imprezy zostanie przekazany na wsparcie poszkodowanych przez wojnę dzieci i młodzieży na Ukrainie” – powiedział Świątek.

21-letni Świątek podczas meczów nosi odznakę w ukraińskich barwach. Jego mecz w drugiej rundzie jest zaplanowany na czwartek na Wimbledonie.

Po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym do Polski wjechało ponad 4 miliony uchodźców. Polska oferuje im bezpłatne zakwaterowanie, opiekę socjalną i medyczną, edukację i zatrudnienie.

Rosja i Białoruś zostały zakazane przez All England Club z powodu wojny na tegorocznym Wimbledonie.

READ  🇵🇱 Polska: Pierwszy Szanza na Sukces - ujawniono jurorów Eurovija Junior 2022

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top