Husky Energy stoi w obliczu 3 dostaw z powodu ogromnego wycieku ropy SeaRose u wybrzeży Holandii

Husky Energy stoi w obliczu trzech zarzutów za ogromny wyciek ropy naftowej na Oceanie Atlantyckim w listopadzie 2018 roku.

Wyciek o pojemności 250 000 litrów – największy w historii Nowej Fundlandii i Labradora – pochodził z wycieku w jednej z linii przepływowych do SeaRose FPSO, pływającego statku produkcyjnego, magazynowego i wyładunkowego 350 kilometrów na południowy wschód od St. John’s.

Kanadyjsko-Nowa Fundlandia i Labrador Board of Offshore Petroleum (C-NLOPB), regulator branżowy, oskarża firmę o niezapewnienie, że prace potencjalnie powodujące zanieczyszczenie zostaną bezzwłocznie zatrzymane i że prace zostaną wznowione, zanim uzyskają pewność, że są bezpieczne zrobić to bez skażenia i spowodować wyciek na obszarze morskim lub dozwolony.

Konserwatorzy zabytków C-NLOPB postawili spółce zarzuty w sądzie rejonowym we wtorek po południu. Rozprawa sądowa zaplanowana jest na 23 listopada

Wyciek miał miejsce 16 listopada 2018 r., kiedy załogi na polu Białej Róży przygotowywały się do wznowienia produkcji, która została zatrzymana poprzedniego dnia przez silne wiatry i wzburzone morze.

Wadliwy przewodnik w podwodnych kablach Husky został obwiniony za SeaRose FPSO, chociaż Husky stanęła przed pytaniami, dlaczego była pierwszą firmą, która wznowiła wiercenie po trudnych warunkach pogodowych, które przeszły przez pole naftowe.

Według Husky Energy przyczyną wycieku było złącze linii przepływu, które uległo awarii podczas pompowania ciepłej ropy naftowej przez podwodną sieć SeaRose. (Energia Husky)

Regulator naliczał opłatę tylko za wycieki 3 razy

Fale w okolicy miały około 30 stóp wysokości, gdy Husky próbował rozmnażać się na SeaRose FSPO. Firma powiedziała później, że mieściło się to w normalnym zakresie operacyjnym.

Zła pogoda początkowo opóźniła prace mające na celu powstrzymanie i usunięcie wycieku oleju.

Wyciek spowodował wyciek ropy o długości 21 kilometrów i szerokości ośmiu kilometrów, mniej więcej wielkości wyspy Fogo.

C-NLOPB powiedział we wtorek, że nie będzie komentował dalej, ponieważ nałożono opłaty regulacyjne. To dopiero trzeci raz, kiedy regulator obciąży firmę za wyciek ropy.

Wewnętrzne śledztwo Husky’ego w sprawie wypadku wykazało, że wyciek składał się z dwóch płynów. Firma poinformowała, że ​​wypadek miał miejsce, gdy załogi rozprowadzały ciepłą ropę, aby ogrzać linie przepływowe, które dostarczają ropę na statek z zanurzonych studni.

We wtorkowym oświadczeniu rzecznik Cenovus – który przejął Husky Energy w 2021 r. – powiedział, że firma „wzięła pełną odpowiedzialność” za wyciek.

„Dzieliliśmy się również naszymi wnioskami z innymi operatorami, aby mogli zastanowić się, w jaki sposób mogą zastosować do swoich operacji, i nadal bierzemy aktywną rolę w poprawie zarządzania środowiskiem i bezpieczeństwa z innymi operatorami w basenie” – napisał rzecznik Colin McConnell. .

„Ponieważ sprawa toczy się przed sądami, niewłaściwe jest przedstawianie dalszych komentarzy”.

Przeczytaj więcej historii z CBC Nowa Fundlandia i Labrador

READ  Numery loterii Lotto Max Canada na 8 czerwca 2021 r.; zwycięskie wyniki

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top