Hurcox wyprzedza Wawrinkę, Linnet zajmuje ostatnie miejsce w City dla Polski | Turniej ATP

Hurcox wyprzedza Wawrinkę, Linnet zajmuje ostatnie miejsce w City dla Polski |  Turniej ATP

Huberta Hurcoxa Ważne zwycięstwo Polski nad Szwajcarią Stan Wawrinka A heroiczne wyczyny Magdy Linet dały Brisbane City kluczowy trzeci punkt, który zapewnił Polsce miejsce w finale. Puchar Zjednoczonych. Zwycięstwo Hurcoxa dało Polsce prowadzenie 2:1, a Lynette wyrównała po zwycięstwie 5:7, 6:4, 6:1 nad Jill Teichmann.

W środowym finale miejskim Polska zmierzy się z Włochami. Zwycięzca remisu awansuje do turnieju Puchar Zjednoczonych Final Four w Sydney. Do finałowej czwórki awansuje również drużyna z najlepszym bilansem zdobywców drugiego miejsca w Perth, Sydney i Brisbane.

Hurcox pokonał byłego światowego nr 3 Wawrinkę 7-6(5), 6-4.

„Nigdy wcześniej nie miałem okazji grać przeciwko Stanowi, więc naprawdę nie mogłem się doczekać tego meczu. Jest legendą tej gry. Widziałem, jak wygrywał Wielkie Szlemy, a teraz mogę dzielić z nim kort , to dla mnie ogromna przyjemność” – powiedział Hurcox. „Zdecydowanie najwspanialszy”. Świetny mecz. Polska bardzo się cieszyła ze zdobycia punktu, więc ja byłam bardzo podekscytowana. To był dla nas duży punkt i będziemy walczyć dalej.

Stawka była wysoka dla Hurcoxa i Wawrinki, wiedząc, że obaj gracze balansowali na krawędzi grupy B. Szwajcarski kapitan walczył dzielnie, a marginesy były dobre, ale numer 10 na świecie Hurcox dał z siebie wszystko w kluczowych momentach i wygrał po godzinie i 39 minutach.

Hurcox szybko wystartował, natychmiast przełamując serwis Wawrinki. Ale kiedy 37-letni Szwajcar zwiększył obroty silnika, jego siła ognia zdawała się pomagać odwrócić bieg rywalizacji.

Jednak trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema popełnił decydujący błąd w tie-breaku pierwszego seta przy stanie 3/3, co okazało się jego zgubą. Wawrinka popełnił podwójny błąd i Hurcox w pełni wykorzystał seta.

Przy stanie 3:3 w drugim secie Wawrinka uderzył bekhendowym podaniem serwującym na zwycięzcę, aby uniknąć potrójnego break pointa. Pomimo klasycznego momentu „Stan the Man”, który przypomina jego czas u szczytu gry, Szwajcar nie mógł na zawsze zatrzymać ostrzału Hurcox.

READ  Marek Belka opowiada o życiu i dochodach emeryta

Polak zdobył break pointa w dalszej części gry i zmienił podejście, wbijając piłkę do siatki na forhend Wawrinki, który potknął się pod presją.

„Pod koniec meczu odnalazłem swój rytm w serwisie i zdecydowanie trafiłem kilka świetnych uderzeń z linii bazowej” – powiedział Hurcox. „To bardzo ważny mecz i cieszę się, że budowałem swoją grę przez cały mecz, to była bardzo ciężka bitwa”.

Mając szansę na zamknięcie wygranej i uniknięcie rozstrzygnięcia remisu przez mecz mieszany, Linnet nr 48 na świecie podsyciła jej zainteresowanie odniesieniem pierwszego zwycięstwa nad Teichmannem nr 35 na świecie. Obaj zagrali tylko raz na Chicago 500 2021, a Szwajcar wygrał w dwóch setach.

„Grałam przeciwko Jill, a ona mnie wypaliła na koniec, więc wiedziałam, że muszę pokazać mój najlepszy tenis” – powiedziała Lynette. „Byłam bardzo sfrustrowana, kiedy miałam dobre prowadzenie w pierwszym secie, nie pracowałam dobrze, nie byłam wystarczająco skoncentrowana. Jestem bardzo szczęśliwa, że ​​udało mi się dojść do siebie po pierwszym secie. Znowu silna.”

Lynette prowadziła 3:0 zarówno w pierwszym, jak iw drugim secie, ale umiejętności bojowe Teichmanna utrzymywały równowagę aż do końcowej fazy dwugodzinnej i 43-minutowej bitwy. Teichmann wrócił do serwowania w monumentalnej piątej partii pierwszego seta i zdobył pole position. Lynette była sfrustrowana, widząc, jak jej ołów został zdmuchnięty, a Teichmann był w stanie uzyskać drugą przerwę, aby dokończyć powrót.

Teichmann wygrał drugiego seta w dwóch setach. Znów Lynette prowadziła luką i znowu Szwajcar ją prześladował. Złamała Lynette, serwując do seta przy stanie 5:3. Ale tym razem Lynette wstała. Szybko odłożyła na bok rozczarowanie i ponownie się złamała, by wymusić decyzję.

Ostatni set był sprawdzianem sprawności, a Teichmann biegł przez dwie godziny, aby dotrzymać kroku Lynette. Dwa podwójne błędy 25-letniej Szwajcarki dały Lynette prowadzenie 2: 0 i popłynęła po zwycięstwo.

READ  GPA Global przejmuje zakład poligraficzny ASG w Polsce

Pomimo braku remisu, Belinda Bencic i Mark-Andrea Heusler Walcząc za swój kraj w deblu mieszanym Alija Rosolska i Cocker Zook 7-5, 6-2. Polska wyrównała 3-2.