Hubert Harkas w finale konkursu na Delre Beach! Wspaniała wycieczka z 789. światowego tenisisty

W poprzednim meczu polska tenisistka zajęła 4. miejsce w turnieju na Florydzie Ekwador wygrywa Roberto Guerrero (293 ATP) 6: 4, 6: 4. Jednak konkurent Hurgas Dotarłszy do 1/2 finału, zrobił wielką niespodziankę, pokonując po drodze pięciu przeciwników (dwóch w eliminacjach i trzech w głównym meczu), nie przegrywając ani jednego seta.

Obejrzyj wideo
Trener Igi Wistek: Agnieszka Radwaska miała w życiu nieszczęścia

Eugenie Bouchard rozbija się podczas kwalifikacji do Australian Open Wpada w otchłań

Harrison wrócił do tenisa po kilku urazach i operacjach

Amerykanin był w pierwszej 200, ale najgorsze kontuzje, jakich doznał i kilka operacji, obniżyły go w rankingu. Christian Harrison powiedział to po wygraniu seta 7-6, 6-4 w ćwierćfinale z Gianlucą Magera w poniedziałek, jak podaje Newsbreak.com. – Cieszę się, że mogę kontynuować – dodał 26-letni Amerykanin, o którego pierwszy raz walczył w półfinale dużego turnieju ATP z Harkasem.

Brat Harrisona Ryana (obecnie 481. ATP), który był najlepszy na trasie ATP w Memphis w 2017 roku, zajął wówczas 40. miejsce na świecie. Jego największą wygraną był turniej podwójny Grand Slam Roland Cross w 2017 roku, w którym zagrał z Michaelem Venusem.

Wracając do meczu pomiędzy Hurghazem a Christianem Harrisonem, początkowo widzieliśmy bardzo spójny mecz. W pierwszym secie Hargas miał tylko jeden break point, którego nie wykorzystał. Obaj tenisiści byli bezbłędni w swoich podaniach, więc mieliśmy tie-break z 6: 6. Z wynikiem 2: 2 Polak wygrał trzy piłki z rzędu i kontrolował wydarzenia na koniec pierwszego seta. Ostatecznie wygrał dogrywkę 7: 4, prowadząc 1: 0 w meczu.

Kontrowersje na Australian Open.  Tenisista został usunięty z drabinki mimo wygranejKontrowersje na Australian Open. Tenisista został usunięty z drabinki pomimo wygranej

Ostra rywalizacja między Hargasem a Christianem Harrisonem. Polak zagra w finale ATP 250 na Delray Beach

Po remisie 1: 1 w drugim secie, prowadzenie Harrisona zaczęło spadać w następnych 40:30 lekkich opadach deszczu, tym samym kończąc mecz. Organy ścigania zaczęły wysychać sąd kawałkami. Ośmiominutowa przerwa nie wpłynęłaby negatywnie na Amerykanów, którzy wygrali trzeci mecz i prowadzili 2: 1. W kolejnych meczach tenisiści wygrywali podanie z wynikiem 3: 3. W kolejnym meczu Polak po raz pierwszy przełamał Amerykanina i objął prowadzenie. Kiedy okazało się, że Polak z łatwością pokonałby jego serwis, Harrison niespodziewanie go zaskoczył i zremisował 4: 4. Hargas pokazał klasę w następnym meczu, po raz drugi pokonując Harrisona. Po chwili Polak wygrał swoją aplikację, dzięki za dobrą obsługę i cały mecz 7: 6 (7: 4), 6: 4.

READ  Polscy strażnicy graniczni znaleźli 3 Ukraińców z fałszywymi pieczątkami w paszportach.

Christian Harrison awansował na 485. miejsce dzięki znakomitemu występowi na ATP250 w Delray Beach w Stanach Zjednoczonych. Hargas, który w setach wygrał 2: 0 ze Stanami Zjednoczonymi, awansował o kilka miejsc w rankingu ATP i po raz drugi zagra w finale turnieju ATP, gdzie zmierzy się z Cameronem Nori (74. ATP) – Sebastianem Cordą (119. ATP).