Hrabstwa Arizony znajdują mniej niż 200 potencjalnych przypadków oszustw z 3 milionów kart do głosowania w 2020 r. | Arizona

Urzędnicy ds. wyborów w hrabstwie Arizona zidentyfikowali mniej niż 200 przypadków możliwego oszustwa wyborczego z ponad 3 milionów kart do głosowania oddanych w zeszłorocznych wyborach prezydenckich, podważając zarzuty Donalda Trumpa o skradzione wybory, ponieważ jego sojusznicy nadal przeglądają sporne karty do głosowania w najbardziej zaludnionym hrabstwie stanu …

182 przypadki zidentyfikowane przez Associated Press to przypadki, w których problemy były na tyle oczywiste, że urzędnicy skierowali je do dalszej analizy. Jak dotąd tylko cztery sprawy doprowadziły do ​​postawienia zarzutów, w tym tych zidentyfikowanych w odrębnym dochodzeniu rządowym. Nikt nie został skazany. Głosy nie były liczone dwukrotnie.

Może pojawić się więcej przypadków, ale liczby ilustrują nieprawdopodobność twierdzeń Trumpa, że ​​oszustwa i wykroczenia kosztowały go państwo. W ostatecznych, zatwierdzonych i skontrolowanych wynikach Joe Biden zdobył w Arizonie o 10 400 więcej głosów niż 3,4 miliona głosów Trumpa.

Wyniki Associated Press są zgodne z wcześniejszymi badaniami pokazującymi, że oszustwa wyborcze zdarzają się rzadko. W system wbudowanych jest kilka zabezpieczeń, które zapobiegają i wykrywają go.

„Faktem jest to, że urzędnicy wyborczy w całym stanie inwestują znaczne środki w zapewnienie uczciwości naszych wyborów i zaufania społeczeństwa do nich” – powiedziała Katie Hobbs, sekretarz stanu w Arizonie, demokratka. „A częścią tego jest poważne traktowanie oszustw wyborczych”.

Z czterech spraw w Arizonie, które zakończyły się oskarżeniami karnymi, w grę wchodziło dwóch wyborców Demokratów i dwóch Republikanów.

Przegląd AP potwierdza oświadczenia urzędników stanowych i lokalnych, a także republikańskich urzędników okręgowych i gubernatora Douga Duceya, że ​​wybory prezydenckie w Arizonie były bezpieczne i prawdziwe.

Jednak Senat Arizony pod przewodnictwem republikanów trwa już od miesięcy.Przegląd kryminalistyczny„W hrabstwie Maricopa, które obejmuje Phoenix. Eksperci wyborczy stracili wiarygodność w tych wysiłkach i spotkali się z krytyką ponadpartyjną, ale niektórzy Republikanie, w tym Trump, wskazali, że ujawnią one powszechne oszustwa.

„To nie jest duży problem” – powiedział Adrian Fontes, demokrata, który nadzorował Biuro Wyborcze Hrabstwa Maricopa podczas wyborów w 2020 r. i przegrał kandydaturę na reelekcję. To kłamstwo, które ewoluowało z biegiem czasu. Została podsycona przez teoretyków spiskowych”.

Associated Press policzyła potencjalne przypadki po złożeniu wniosków o rejestrację publiczną we wszystkich hrabstwach Arizony. 11 z 15 zgłosiło brak prawdopodobnych przypadków. Większość zidentyfikowanych przypadków obejmuje osoby, które głosowały na zmarłego krewnego lub osoby, które próbowały oddać dwa głosy.

Jednostka ds. Uczciwości Wyborczej przy prokuraturze stanowej, która została powołana w 2019 r., analizuje potencjalne przypadki oszustw. Rzecznik prokuratora generalnego, Mark Brnovich, powiedział Associated Press w kwietniu, że jednostka prowadziła 21 aktywnych dochodzeń, chociaż nie sprecyzował, czy wszystkie pochodziły z zeszłej jesieni. Miesiąc później biuro oskarżyło kobietę o oddanie głosu w imieniu zmarłej matki. Rzecznik odmówił podania zaktualizowanych informacji w tym tygodniu.

Hrabstwo Maricopa zidentyfikowało tylko jeden przypadek potencjalnego oszustwa na 2,1 miliona kart do głosowania. To był wyborca, który mógł głosować w innym stanie. Sprawa trafiła do prokuratury okręgowej, która skierowała ją do stanowego prokuratora generalnego.

Prawie wszystkie przypadki zidentyfikowane przez urzędników hrabstwa dotyczą hrabstwa Pima, gdzie znajduje się Tucson, i dotyczyły wyborców próbujących oddać głosy. Urząd Stanu Pima ma zwyczaj kierowania wszystkich spraw, nawet z nutą oszustwa, do rozpatrzenia prokuratorom, czego nie robi 14 innych stanowych rejestratorów okręgowych.

Urzędnicy Pimy odnieśli się do 151 spraw. Jeden z urzędników powiedział, że nie oznaczył 25 wyborców w wieku powyżej 70 lat, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że te błędy były wynikiem amnezji lub zamieszania, a nie zamiarów przestępczych. Żadna ze 176 powtórzonych kart nie została zliczona dwukrotnie.

Wydaje się, że niezwykle duża liczba osób dwukrotnie głosowała celowo, często wcześniej osobiście, a następnie listownie. Zastępca sekretarza hrabstwa Pima, Pamela Franklin, wymieniła kilka czynników, w tym obawy dotyczące opóźnień w usługach pocztowych w USA.

Ponadto Trump w pewnym momencie zachęcał wyborców, którzy oddają wczesne karty do głosowania pocztą, do pojawienia się w lokalach wyborczych w dniu wyborów i ponownego głosowania, jeśli urzędnicy przeprowadzający głosowanie nie będą w stanie potwierdzić otrzymania kart do głosowania pocztą.

Wyniki w Arizonie są podobne do wczesnych wyników w innych stanach pola bitwy. Urzędnicy z Wisconsin zidentyfikowali tylko 27 potencjalnych przypadków oszustw z 3,3 miliona kart do głosowania oddanych w listopadzie zeszłego roku, zgodnie z danymi uzyskanymi przez Associated Press.

AP przeprowadziła przegląd kilka miesięcy po tym, jak Trump i jego sojusznicy ogłosili zwycięstwo w wyborach 2020 bez dowodów. Urzędnicy wyborczy, sędziowie, urzędnicy ds. bezpieczeństwa wyborczego, a nawet prokurator generalny, odrzucili jego zarzuty o powszechnym oszustwie.

Zwolennicy powtarzają to jednak i przytaczają to przez prawodawców stanowych jako uzasadnienie zaostrzenia zasad głosowania.

W Arizonie Republikanie wykorzystali bezpodstawne twierdzenia, aby uzasadnić bezprecedensową rewizję wyborów w hrabstwie Maricopa i uchwalić przepisy, które mogą utrudnić nielegalnym wyborcom automatyczne otrzymywanie kart do głosowania pocztą.

READ  Palenie na zewnątrz zakazane w Kolumbii Brytyjskiej przed intensywnymi upałami

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top