Houston Astros Philadelphia Phillies World 5. Gra

Philadelphia (AFP) – Justin Verlander pokonał wczesny wstrząs, aby zdobyć nieuchwytne zwycięstwo w mistrzostwach świata, debiutant Jeremy Pena zapalił zielone światło na swoim rodzinnym stadionie, a Houston Astros pokonał Philadelphia Phillies 3-2 w czwartek wieczorem, aby wrócić do domu z przewagą 3-2.

Wspierani przez spóźnione perełki defensywne Treya Manciniego i Chasa McCormicka, Astros przeszli na skraj swojego drugiego mistrzostwa – drugi był skażonym skandalem tytułem w 2017 roku. Mogli zamknąć go w sobotę wieczorem w Minute Maid Park.

Houston prowadzony przez zaledwie cztery sądy przeciwko Noah Sendergaard w piosence strzelca Peñy. Następnie Kyle Schwarber z Philly wszedł przed ostatnią rundę, przegrywając z pięciokrotnym liderem Verlanderem w pierwszym meczu Houston 6:5, 10 meczów przegranych.

Peña miał trzy trafienia, w tym singiel RBI w pierwszym i jeden w ósmym, który złożył się na bramkę Yordana Alvareza. Złapał krótki skok, aby sfrustrować Phillies w trzecim meczu, a później odzyskał prowadzenie z Homerem IV po sezonie. To pierwszy junior dla początkujących, który zagłębił się w Fall Classic.

Po tym, jak Jan Segura zaliczył pojedynek RBI przeciwko Rafaelowi Monteiro za ósme miejsce, Ryan Presley uciekł z pierwszej i trzeciej serii, trafiając Brandona Marsha i Schwarbera na prawie 100 mil na godzinę, które zostały złapane nad pierwszą bazą przez Manciniego.

Mancini, pierwszy sierżant rezerwy, doznał uszczypnięcia w górnej połowie po zderzeniu ze zdobywcą Złotej Rękawiczki w 2021 r., Yuli Gurrielem podczas rozchwianej operacji, raniąc prawe kolano. Grając w obronie po raz pierwszy od końca sezonu zasadniczego, wpadł w niechlujny obszar i odbił się lewą nogą, by dotknąć worka na rozdzieraniu Schwarbera.

McCormick pomógł Presleyowi w obronie pięciu bramek. Rozgrywający przebiegł 91 stóp, aby wykonać skok w tył na płot przed prawą środkową tablicą wyników JT Realmuto po raz drugi w dziewięciu.

READ  Team Canada przedstawia Światową Listę Juniorów FIFA na 2022 rok pod tytułem Bedard and Power

– Myślałem, że ją uderzył – powiedział McCormick.

Po tym, jak Bryce Harper został trafiony kulą, Nick Castellanos wrócił na krótki postój, kończąc 3 godziny i 57 minut podniecenia.

Z poprzedniej serii remis 2-2, zwycięzca Game 5 wygrał 31 z 47 razy.

Verlander jest jedną z zaledwie pięciu pozostałych gwiazd Astros z zespołu uchwyconych za pomocą wideo do kradzieży strumieni w 17. Był 0-6 z nieprawidłową ERA 6,07 w ośmiu seriach, które zaczęły się umawiać na sezon juniorów z Detroit w 2006 roku, punkt w karierze zwycięzcy 244-meczowego zwycięzcy prawdopodobnie po raz trzeci w tym sezonie zdobędzie nagrodę Cy Young Award.

Dając dodatkowy dzień odpoczynku ramieniu i jasnej brodzie na twarzy, 39-letni praworęczny mężczyzna zrezygnował z jednego biegu i czterech uderzeń w ciągu pięciu biegów z czterema biegami marszowymi i sześcioma uderzeniami – w tym czterema z rzędu w czwartym i piątym. Obniżył serię ERA do 5,63.

Filadelfia niosła bazy w drugiej piosence Segura i parze spacerów. Po wizycie trenera Billa Murphy’ego Verlander wyszedł z kłopotów, uderzając Rhysa Hoskinsa na suwaku.

„Musisz sprowadzić tych gości wcześnie”, powiedział Rob Thompson, dyrektor Phillies. „Trener rzutów pojechał pod górę i wydawało się, że zaraz po tym podszedł do swojej przepustki i lepiej ją ujął.”

Verlander wystąpił z niezwykłą starannością, rzucając szybkie piłki wyłącznie w 17 rzutach do Harpera na trzech deskach.

Po tym, jak Harper podwoił się do ostatniego z tych dwukrotnych zdobywców piątego miejsca, Verlander i Castellanos zmierzyli się w epickim meczu na 10 wyciągów. Po wypróbowaniu dwóch szybkich piłek, dwóch podkręconych piłek i jedynej zmianie wieczoru, Verlander rzucił swój piąty ślizg na występ na talerzu, a Castellanos wycofał się krótkim skokiem w lewo, dwukrotnie machając pięścią z podekscytowania.

To był 94. wyciąg Verlandera. Dusty Becker, który był bliski swojego pierwszego tytułu od ćwierćwiecza jako główny menedżer ligi, wybrał swoje miejsce.

READ  Steven Matz z Blue Jays czyści protokoły COVID-19 i ponownie dołącza do zespołu

Grający w kręgle Astros strzelili 12 goli, co w dwóch meczach zwiększyło ich sumę do 26.

Filadelfia przegrała z rzędu mecze po raz pierwszy w tym sezonie. Phillies poprawili swoje plany po deszczu w trzeciej grze i po raz pierwszy od 1983 roku założyli w tej serii mundurek w stylu vintage, pudrowoniebieski.

Syndergaard zadebiutował w Fall Classic od 2015 roku z New York Mets, a od swojego poprzedniego debiutu 1 października ograniczył się do trzech występów.

Jose Altove wjechał na swój drugi kort wysoko z muru w prawym centrum i zajął trzecie miejsce, gdy pomocnik Marsh nieudolnie popełnił faul. Thompson podjął niezwykłą decyzję, aby przenieść boisko do drugiego strzelca gry, a Peña umieścił jednego gracza na środku.

Schwarber wyrównał na drugim boisku Verlandera, wykonując szybką piłkę i posyłając bez wątpienia jazdę w prawo w swoim drugim biegu u siebie w serii i piątym po sezonie.

Harper szedł z jednym na trzecim, a Peña skoczyła, by złapać rozpalonego Castellanos. Single Alec Boehm i Ferlander Bryson Scott wycofali się do lotu.

Peña wskoczył na wiszącą podkręconą piłkę w czwartym meczu po sezonie Homera i czterdziestym czwartym i ostatnim meczu Sundergaarda.

Spóźnienie

Była to trzecia gra w listopadzie i pierwszy raz, kiedy większość serii rozegrano w tym miesiącu.

wątki

GURRIEL poszedł na swoje pierwsze 48 meczów po sezonie bez kary, zanim w czwartym odbił się z Conorem Brogdonem. Dopiero pod numerem 51 uplasował się Joey Cora w 1995 roku, David Eckstein 50 w 2006 roku i Juan Pierre 49 w 2003 roku.

Następna

Houston LHP Framber Valdez zmierzy się z Philliesem RHP Zackiem Wheelerem. Valdez zezwolił na jeden przejazd, cztery uderzenia i trzy przejazdy w ciągu 6 1/3 inningów w drugim meczu, podczas gdy Wheeler zrezygnował z pięciu przejazdów – czterech zdobytych – i trzech spacerów w ciągu pięciu inningów, w tym Homera Alexa Bregmana.

READ  Cincinnati Bengals vs Cleveland Browns 21.07.11 Angielska Premier League Typy i prognozy piłkarskie » Sports Chat Place

___

AP MLB: https://apnews.com/hub/mlb i https://twitter.com/AP_Sports

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top