Horror inspirowany Ikeą został zagrożony przez proces sądowy Ikei

Sklep zamkniętyrozwijający się horror o byciu uwięzionym w zamkniętym „sklepie z nieskończonymi meblami” w stylu Ikei, został teraz zagrożony pozwem IKEA.

Ikea skontaktowała się z twórcą gier Ziggym lub Jacobem Shawem i poprosiła go o zmianę horroru, aby mniej przypominała ich markę, albo złoży pozew.

Według czego gry komputerowePrzesłanie prawnika IKEA mówi:

„Nasz klient dowiedział się, że tworzysz grę wideo, sklep jest zamknięty, który bez zgody klienta wykorzystuje wskaźniki związane z popularnymi sklepami IKEA,

Twoja gra wykorzystuje niebiesko-żółty znak ze skandynawską nazwą w sklepie, niebieski, pudełkowaty budynek, pionowe koszulki w żółte paski podobne do tych noszonych przez ludzi z Ikei, szarą ścieżkę na podłodze, meble wyglądające jak meble z Ikei i oznakowanie produktu przypominające oznakowanie Ikea. Wszystkie powyższe od razu wskazują, że gra toczy się w sklepie Ikea.”

Prawnicy Ikei twierdzą, że Shaw nie musi całkowicie anulować gry, ale chcieliby wprowadzić kilka modyfikacji, aby nie wyglądało to na ich markę w ciągu dziesięciu dni od otrzymania listu:

„Oczywiście możesz łatwo zrobić grę wideo w sklepie meblowym, który nie wygląda ani nie sugeruje, sklep IKEA. Możesz łatwo wprowadzić zmiany w swojej grze, aby uniknąć tych problemów, zwłaszcza że nie planujesz wydać grę do 2024 roku.”

Rozmawiając z gry komputeroweShaw mówi, że spełni żądania, więc nie zostanie pozwany. Jego rozwiązanie, aby sprawić, by gra wyglądała mniej jak w stylu Ikei, polega w zasadzie na oderwaniu wszystkiego, co niebieskie lub żółte, i dodaniu trochę jaskrawej czerwieni na całej powierzchni” – powiedział. „Usunięcie wszystkich skandynawskich mebli, zmiana wszystkich etykiet i być może usunięcie toru [from the floor]. „

Jednak powiedział, że „hmm [Ikea’s] Prośby są nieco niejednoznaczne. Na przykład „meble, które wyglądają jak meble z Ikei”, nie jest to szczególnie specyficzne. „

READ  SteamVR może wreszcie pozwolić nam opuścić tę zagubioną planetę

Niezależnie od tego, od tego czasu przesłał nowe obrazy gry pokazujące możliwą zapowiedź nowego stylu wizualnego od wiadomości od Ikei.

Pomimo tych niepowodzeń, Shaw nadal szedł naprzód w grze, pomimo swoich planów (udanej) aktualizacji. Kickstarter Ponieważ gra musi się zmienić. Początkowo przygotowywał się do testów pre-alfa, ale teraz musi szybko naprawić wygląd gry, aby spełnić wymagania Ikei. Mówi, że nie powinno to robić „zbyt dużej różnicy, tylko więcej stresu”.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top