Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorów: Indie pokonały Polskę 8-2, przez nokaut z Belgią Dalej: The Tribune India

Bhubaneśwar, 27 listopada

Sanjay Kumar, Arijeet Singh Handal i Sudeep Sirmako zdobyli po dwa gole, pomagając obrońcom tytułu Indiom pokonać Polskę 8:2 i awansować do ćwierćfinału Pucharu Świata Juniorów w hokeju na lodzie mężczyzn.

Po zdobyciu hat-tricka w pierwszych dwóch meczach wicekapitan Sanjay strzelił gola w czwartej i 58. minucie. Dzisiejszej nocy. Sirmako (24., 40.) strzelił dwa gole, a Uttam Singh (34.) i Shardanand Tiwary (38.) strzelili kolejne bramki w meczu grupy B.

Polska strzeliła obie bramki w czwartej kwarcie dzięki Wojciechowi Rudkowskiemu (50.) i Robertowi Pawłowowi (54.).

Dalej jest Belgia

Indie zmierzą się teraz z drugą w kolejności Belgią w ćwierćfinale 1 grudnia.

Belgia wyprzedziła Malezję różnicą bramek po tym, jak obaj zdobyli po siedem punktów.

Indie, które przeżyły szokującą porażkę 4-5 z Francją w meczu otwarcia, przeżyły mecz, pokonując Kanadę 13:1 w drugim meczu grupowym.

Indianie rozpoczęli od miejsca, w którym w czwartek zakończyli mecz z Kanadą, z Polską w ostatnim meczu, który musi zostać wygrany dziś wieczorem, i zdobyli polską bramkę z gwizdka otwarcia.

Ich wysiłki opłaciły się w czwartej minucie meczu, kiedy gwiazdor tropiciel Sanjay Sanjay strzelił siódmego gola w meczu, ponownie z rzutu karnego.

Indianie byli agresywni, podwajając przewagę dzięki kolejnej zmianie rzutu karnego cztery minuty później, tym razem z drążka.

Francja jest na pierwszym miejscu

W innych meczach tego dnia Pakistan pokonał Egipt 3:1, a Francja pokonała Kanadę 11:1 i zajęła pierwsze miejsce w grupie A z rekordem wszechczasów.

Malezja pokonała RPA 4:3 i awansowała do ćwierćfinału, ustępując tylko grupie A po Belgii 3:0 z Chile. – PTI