Hiszpania pokonała Serbię w półfinale Pucharu ATP i dołączyła do Polski

SYDNEY (AP) – Pablo Carreo Pusta awansował do półfinału Pucharu ATP dla Hiszpanii po zwycięstwie 6:3, 6:4 nad Philippem Krajinovic, a Roberto Batista Aguirre awansował do fazy grupowej z wynikiem 6:1, 6:4 zwycięstwo nad Serbią. W drugim meczu singlowym w środę po Dusanie Lajovicu.

Hiszpania musiała wygrać tylko jeden z trzech ostatnich meczów z Serbią, aby zająć pierwsze miejsce w grupie A i awansować do półfinału z Polską.

Carreno Busta zakończył pracę w 80 minut, odnotowując swoje trzecie zwycięstwo w grze pojedynczej na etapie round-robin.

Jak powiedział Carino Pusta w wywiadzie po meczu: „To najlepszy mecz zespołu.” Jestem blisko 100%. Dziś grałem dobrze, bardzo agresywnie, bardzo solidnie. Na korcie czuję się bardzo dobrze, więc idzie dobrze.

Hiszpania straciła tylko jednego seta na swojej drodze do zwycięstwa nad mistrzami z 2020 roku: Chile, Norwegią i Serbią.

Serbia musiała zmieść Hiszpanię, aby awansować, gdy Chile pokonało Norwegię 2:1.

Alejandro Tabillo pokonał Victora Durasovicia 6:1, 6-7 (5), 6:1 i dał Chile prowadzenie, a ósmy w tabeli Caspar Root wyrównał dla Norwegii, pokonując Christiana Karina 6:4, 6:1.

Dabilo i Thomas Barrios Vera wygrali seta deblowego 6:0, 6:4, a Chile pokonało Norwegię 0:1 w fazie round-robin 2:1.

Polska po raz pierwszy awansowała do półfinału, pokonując dziewiątego rozstawionego Huberta Herrkogsa 6-1, 6-4, Diego Schwartzmana z Argentyny, po zwycięstwie 6:3, 7:6 (3) nad Federico Delphony.

W grupie D Polska zakończyła fazę round-robin 3:0, pokonując Gruzję i Grecję.

„Jestem bardzo podekscytowany naszym zespołem. Jesteśmy w półfinale i jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia” – powiedział Harrocks. „Mamy wspaniałego ducha zespołu. Wspieramy się nawzajem. Myślę, że środowisko, które wprowadzamy, pomaga nam grać lepiej.

Grecja wygrała swój pierwszy mecz, pokonując ostatnią w tabeli Gruzję 2:0.