Hiszpania pokonała Polskę i awansowała do finału Pucharu ATP

SYDNEY – Roberto Batista Aguirre pokonał w finale Pucharu ATP hiszpańskiego Hobarta Harkoksa 7-6 (6), 2-6, 7-6 (5).

W pierwszym meczu singlowym Pablo Carreo Pusta pokonał Hiszpanię 6:2, 6:1, tuż przed późnym przejściem do Johna Zilinsky’ego. Kamil Majjrzak w fazie grupowej pokonał Polskę 3:0, ale został odizolowany ze względu na pozytywny wynik testu COVID-19.

Rosja i Kanada spotkają się w sobotę o kolejne miejsce w niedzielnym finale.

Batista Aguirre odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Serbii w hiszpańskim finale dwa lata temu. Bautista Agut, lat 33, wygrał wszystkie cztery swoje mecze w kategorii singli i dwukrotnie prowadził do finału.

Majchrzak, który doświadcza niewielkich objawów swojej choroby, przed udaniem się do sądu, by zmierzyć się z Carreno Bustą, ogłosił swoje pozytywne momenty testu na COVID-19.

– To mecz, który zawsze będę pamiętał; obaj mogliśmy dziś wygrać – powiedział Carreno Pusta. „To jest nasz sport, to jest tenis. Dzisiaj wygrałem”.

Hurkacz obronił pięć punktów, zanim ostatecznie poddał się Bautisty Agut.

„Czasami wygrywasz pierwszy (meczowy) punkt. Zagrał dwie lub trzy linie z rzędu, ale czasami skupiasz się tak jak dzisiaj, pracujesz dalej i w końcu przegrywasz dogrywkę” – powiedział Bautista Agut. „Ale dzisiaj nadal ciężko pracuję i odnoszę sukces”.

READ  Kraków pisze historię dla Polski

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top