Hiszpania pokonała Polskę i awansowała do finału Pucharu ATP

SYDNEY (AP) – Roberto Batista Aguirre pokonał Hiszpanię 7-6 (6), 2-6, 7-6 (5) w finale Pucharu ATP, aby pokonać Hiszpanię.

W pierwszym meczu singlowym Pablo Carreo Pusta pokonał Hiszpanię 6:2, 6:1, tuż przed późnym przejściem do Johna Zilinsky’ego. Kamil Majjrzak w fazie grupowej pokonał Polskę 3:0, ale został odizolowany ze względu na pozytywny wynik testu COVID-19.

Rosja i Kanada spotkają się w sobotę o kolejne miejsce w niedzielnym finale.

Batista Aguirre odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Serbii w hiszpańskim finale dwa lata temu. Bautista Agut, lat 33, wygrał wszystkie cztery swoje mecze w kategorii singli i dwukrotnie prowadził do finału.

Majchrzak, który doświadcza niewielkich objawów swojej choroby, przed udaniem się do sądu, by zmierzyć się z Carreno Bustą, ogłosił swoje pozytywne momenty testu na COVID-19.

„To mecz, który zawsze będę pamiętał; Obaj możemy dzisiaj wygrać ”- powiedział Carino Busta. „To jest nasz sport, to jest tenis i dzisiaj wygrałem.”

Hurkacz obronił pięć punktów, zanim ostatecznie poddał się Bautisty Agut.

„Czasami wygrywasz pierwszy (meczowy) punkt. Zagrał dwie lub trzy linie z rzędu, ale czasami jesteś tak samo skupiony dzisiaj, ciągle pracujesz, aż w końcu przegrałeś tiebreak „, powiedział Bautista Agut. „Ale dzisiaj nadal ciężko pracowałem i odniosłem sukces ”.

___

Więcej AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis i https://twitter.com/AP_Sports

READ  Zatrudnienie w Polsce spada, a łączne podwyżki płac w lipcu

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top