Herta zdobywa pole position podczas ostatniego okrążenia w Toronto

Herta zdobywa pole position podczas ostatniego okrążenia w Toronto

Colton Herta został pierwszym dwukrotnym zdobywcą tytułu w sezonie w NTT INDYCAR Series, zabierając do domu NTT P1 dla Honda Indy Toronto w sobotę.

Najlepszy czas Herty wyniósł 59,2698 sekund na ostatnim okrążeniu lotu Gainbridge Honda nr 26, dodając ten biegun do swojego miejsca nr 1 podczas kwietniowego wyścigu Acura Grand Prix w Long Beach. W pierwszych dziewięciu wyścigach sezonu na czele prowadził inny zwycięzca, a Herta z radością zepsuła okazję dla serii IndyCar, aby zremisować z rekordową liczbą 10 różnych zwycięzców, aby rozpocząć sezon ustalony w 1952 roku.

Widzimy: Kwalifikujące się wyniki | Kwalifikujący się peeps

„To była intensywna sesja” – powiedziała Herta. „Tak naprawdę nie znaleźliśmy czasu na ukończenie. Byłem naprawdę zadowolony z tego okrążenia. Wszystko poszło w całość. Samochód działał znakomicie. Zwykle tego nie widać, chłopaki jeżdżą szybciej na używanych czerwonych oponach (zamiennik Firestone) niż nowy. Coś, o czym myślę. Na jutro, ale jestem zadowolony z Gainbridge Honda”.

Wyścig na 85 okrążeń zaplanowany jest na niedzielę. Na żywo i ekskluzywne relacje z wyścigu rozpoczynają się o godzinie 15:00 (czasu polskiego) w Peacock Premium – z ograniczonymi przerwami na reklamy – oraz w sieci radiowej INDYCAR. Obydwa sklepy będą również relacjonować poranną rozgrzewkę na żywo o godzinie 10:55.

Sześciokrotny mistrz NTT INDYCAR Series Scott Dixon dołączy do Herty, która również prowadziła poranne treningi, w pierwszym rzędzie po najlepszym okrążeniu kwalifikacyjnym z 59 3592 okrążeniami w wyścigu nr 9 PNC Bank Chip Ganassi Racing Honda. Był to najlepszy w tym sezonie nie-owalny występ kwalifikacyjny do Indianapolis 500, przyznany przez zwycięzcę Gainbridge, Dixona, którego poprzednie najlepsze osiągnięcie odbyło się w 5. eliminacjach szosowo-ulicznych w ostatnim wyścigu, Honda Indy 200 3 lipca w wyścigu. środek turnieju samochodów sportowych w Ohio.

Dwukrotny mistrz serii Joseph Newgarden, który prowadzi serię w tym sezonie z trzema zwycięstwami, zakwalifikował się na trzecim miejscu z wynikiem 59,5257 i zajął drugie miejsce dla Hitachi Penske Chevrolet. Będzie dzielił klasę 2 z Alexandrem Rossim, który zakwalifikował się na czwartym miejscu z wynikiem 59.5544 na 27. miejscu NAPA AUTO PARTS/AutoNation Honda.

READ  Kojoty składają propozycję dwóch działek w Tempe

David Mallukas był debiutantem w pierwszych kwalifikacjach, ponieważ uzyskał najlepszy punkt startowy w swojej karierze, zajmując piąte miejsce po okrążeniu 59 6140 w HMD Honda #18. Firestone Fast Six Scotta McLaughlina finiszował z wynikiem 59,9558 w numerze 3 XPEL Team Penske Chevrolet.

Kwalifikacje NTT P1 przyniosły mieszany zestaw wyników dla pretendentów do Astor Challenge Cup jako mistrza serii na tymczasowym 11-torowym torze o długości 1786 mil na ulicach Gallery Place w największym mieście Kanady.

Lider punktowy i zwycięzca Indianapolis 500 Gainbridge w 2021 r., Marcus Ericsson, zakwalifikował się na 9. miejsce w wyścigu Huski Chocolate Chip Ganassi Racing Honda z numerem 8.

Will Power, najbliższy stalker Ericssona, zwycięzca serii 2014, odniósł trzeci z rzędu turniej z rozczarowującym wynikiem w kwalifikacjach. Wystartował na 16. miejscu w zespole nr 12 Verizon Penske Chevrolet po tym, jak jego ostatnie gorące okrążenie zostało przerwane w pierwszej sesji kwalifikacyjnej, kiedy Kyle Kirkwood rozbił się na 14 miejscu Sexton Chevrolet Properties w ósmym zakręcie, wywołując czerwoną flagę i kończąc sesję grupową .

Power zakwalifikował się na 15. lub niższym miejscu w ostatnich trzech wyścigach drogowych w harmonogramie, ale awansował na pierwsze i trzecie miejsce w dwóch z nich, odpowiednio na Belle Isle i Mid Ohio.

„Muszę wiedzieć, że za każdym razem musisz pozostać w pierwszej szóstce, ponieważ może się to zdarzyć” – powiedział Power o swojej stracie na okrążeniu z powodu wypadku w Kirkwood. „Znowu miałem naprawdę szybki samochód. To szaleństwo. W trzech wyścigach z rzędu byliśmy jak P2 w treningu przed kwalifikacjami, a potem między 15 a 19. Sfrustrowany mężczyzna. Sfrustrowany. Dotarłem do 6 rundy i byłem o cztery dziesiąte wyższy. „.

Newgarden, który jest trzeci pod względem punktów, jest w dobrej formie i prawdopodobnie zdobędzie przewagę nad Ericssonem i Powerem, zdobywając trzeci punkt startowy w niedzielę.

READ  Rozszerzenie Buffalo Bills Josh Allen

Ale kolejni kierowcy w tabeli, czwarte miejsce Alex Ballou i piąty Patto Oward, mają dużo pracy do wykonania.

Posiadacz serii, Palou, zwolnił na torze i utknął w swojej grupie kwalifikacyjnej na pierwszym torze i wystartował na 22. miejscu w wyścigu NTT DATA Chip Ganassi Racing Honda nr 10. O’Ward przeciął mur swoim #5 Arrow McLaren SP Chevrolet podczas swojego pierwszego seta i nie posuwał się naprzód. Wystartuje na piętnastym miejscu.

Jasnym punktem był entuzjastyczny tłum kanadyjskich fanów, którzy wrócili tłumnie pod słonecznym niebem po zawieszeniu imprezy w 2020 i 2021 roku z powodu pandemii COVID-19. Pochodzący z Toronto debiutant serii Devlin Di Francesco zakwalifikował się na 12. miejsce na 12. miejscu w 29. PowerTap Honda.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *