Henrik i Daniel Seiden na nowych stanowiskach konsultantów: „Jesteśmy w 100% zaangażowani”

Vancouver – Jest mnóstwo rzeczy, o których Henrik i Daniel Seiden nie wiedzą o prowadzeniu National Hockey League. To, czego jeszcze nie wiedzą, znacznie przewyższa to, co robią.

Ale Wonder Twins wiedzą o wygrywaniu, co nie wydarzyło się wystarczająco dużo dla Vancouver Canucks od czasu, gdy Sedins przeszedł na emeryturę w 2018 roku. Wiedzą, że wygrywanie zależy od kultury i pod tym względem obaj bracia są wyrocznią.

W środę, pierwszego dnia nowej pracy Sedinsa jako specjalnych doradców dyrektora generalnego Jima Benninga, stało się jasne, że kultura Canucks właśnie otrzymała poważny awans, nawet jeśli Daniel i Henrik byli „pierwszymi nowicjuszami” w swojej działalności hokejowej.

„W tej organizacji mamy naprawdę dobre zespoły” – powiedział Henrik na wstępnej wirtualnej konferencji prasowej. “Wiemy, co te zespoły miały. Kultura, co wnosisz do treningów każdego dnia, co wnosisz na mecze każdego dnia, jak dostajesz się na obóz treningowy, wszystkie te rzeczy wchodzą w grę, aby odnieść sukces jako zespół. My” Widziałem to na własne oczy z wieloma naszymi zespołami Myślę, że to będzie Fajnie być częścią tej grupy, tego zespołu i widzę, że mają to samo.

“Myślę, że numer 1 to stworzenie zwycięskiej organizacji, tworzysz odpowiednią kulturę. I to jest coś, w co naprawdę wierzyliśmy, kiedy graliśmy i mieliśmy dobre zespoły”.

Subskrybuj biuletyny NHL

Uzyskaj najlepszy zasięg NHL i nasze ekskluzywne oferty prosto na swoją skrzynkę odbiorczą!

Z Sedins jako czołowymi graczami i twórcami kultury, Canuckowie zbudowali swój najbardziej udany okres franczyzowy od 2008 do 2013, kiedy Vancouver wygrało więcej meczów NHL niż wszystkie oprócz Pittsburgh Penguins.

Ale minęło 10 lat, odkąd Henrik przybył ze Szwecji, aby stał się mistrzem punktacji NHL i zwycięzcą Hart Trophy. Daniel Seiden potrzebował 11 lat. Doskonałość wymaga czasu.

READ  Winnipeg Jets Arena zmienił nazwę na Canada Life Center

40-latkowie prawdopodobnie nie mają luksusu dekady, aby wywrzeć wpływ na zarządzanie z Canucks – w każdym razie nie w obecnym systemie.

Ale ich wpływ powinien być odczuwalny w organizacji, która wyłoniła się z najbardziej rozczarowującego sezonu stulecia i opuściła play-offy Pucharu Stanleya w ciągu pięciu lat trenera generalnego menedżera Jima Benninga.

Jednak Benning musi otworzyć się na ten wpływ.

Dodatkowe głosy, które Canuckowie dodali – i potrzebują – w kierownictwie wyższego szczebla, nie są dobre, jeśli doświadczeni hokeiści nie chcą słuchać.

„Byłbym naprawdę otwarty” – nalegał w środę Benning. „Wiesz, oni nie są daleko od ligi. Wciąż znają wielu graczy w lidze. Wiedzą, jak wyglądają zwycięskie drużyny. Więc zamierzam ich wysłuchać, a oni będą dużą częścią naszego procesu decyzyjnego w przyszłości.

„Będą zaangażowani we wszystkie różne aspekty tego, co robimy. To od budowania zespołu, mówienia o rodzajach graczy, których chcemy, o tym, jak chcemy, aby zespół wyglądał. Będą częścią naszego profesjonalne spotkania skautingowe zmierzające do szkicu rozszerzenia tutaj i bycie częścią spotkań wolnych agentów, kiedy mówimy o wolnych agentach lub dodawaniu graczy do naszej puli. Będą mieli duży wpływ na to, co tutaj robimy.

Benning i Sedins rozmawiali przez wiele miesięcy o tym, jak mogą wyglądać ich role po tym, jak najwięksi gracze w historii Canucks zdecydowali zeszłej zimy, że są gotowi ponownie poświęcić się organizacji po spędzeniu trzech lat dla siebie i swoich rodzin w Vancouver.

Zdecydowanie nie potrzebują więcej pieniędzy ani sławy. Podejmując się tych zadań, bliźniacy ryzykują nożem korony, tak jak robił to Trevor Linden, były kolega z drużyny i mentor Sedinów, gdy był szefem Canucks przez cztery lata, zanim trzy sezony temu zostali wyrzuceni przez ideologiczną walkę z monarchią .

„Dbamy o ten zespół, dbamy o ludzi, którzy tu pracują” – wyjaśnił Daniel. „I to jest pierwszy powód i jedyny powód, dla którego przyjechaliśmy. Chcemy wykonywać dobrą robotę i to jest nasz sposób myślenia od pierwszego dnia, kiedy przybyliśmy tutaj 20 lat temu. tej roli. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć tę stronę biznesu. To zajmie To dużo nauki, rozumiemy to, ale jesteśmy w 100% zaangażowani.

READ  Felix Auger - Eliassim leci do finału w Stuttgarcie; Twarze Marin Cilic | ATP .okrągły

“Rdzeń tutaj jest fantastyczny – tyle umiejętności i zabawy do oglądania. Myślę, że z każdym młodym rdzeniem muszą podejmować kroki co roku, tak jak my potrzebowaliśmy, kiedy byliśmy młodzi. To jedyny sposób, w jaki twój zespół się poprawi, jeśli Podejmij te kroki. Nie. Nigdy nie jesteś usatysfakcjonowany. Myślę, że to było dla nas najważniejsze, kiedy graliśmy. Zawsze chcieliśmy podejmować kroki każdego roku. Jeśli mogą to zrobić, myślę, że będzie to ekscytująca grupa. część.”

Henrik powiedział, że nie ma „planu gry” na przejście przez kierownictwo. Sedinowie są tutaj, aby uczyć się, udzielać porad i perspektywy. Ale to nie jest ceremonialne. Jakby się bawiły, są we wszystkim.

„Znajdziemy stanowisko, w którym będziemy mogli wykonać najlepszą możliwą pracę i zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi” – powiedział Henrik. „Po zakończeniu gry powiedzieliśmy, że jest to aspekt gry, w którym myślę, że możemy pomóc, i nie spieszyliśmy się. Bardzo zależy nam na tym zespole, więc możliwość powrotu i pomocy to wspaniałe uczucie. nie szukamy ponownie sławy. Postawmy sprawę jasno. Mamy nadzieję, że przyjedziemy, wykonamy dobrą robotę i postaramy się jak najdłużej pozostać w tle”.

Henrik powiedział, że on i jego brat mogą wykorzystać swoją wiedzę, aby pomóc graczom, zarówno w Canucks, jak i nowym zespole farmerów w Abbotsford. Powiedział jednak, że aspekt hokejowy w ich pracy jest dla nich najbardziej ekscytujący.

„Nie wrócimy, jeśli nie będziemy mogli zatrudnić 100 procent do tej pracy” – powtórzył Daniel. “Więc to był rodzaj naszej mentalności w ciągu ostatnich (trzech) lat, kiedy przeszliśmy na emeryturę. Chcemy wrócić i mieć czas na tę pracę. Nie traktujemy tego zbyt poważnie, to na pewno.”

Nikt nie powinien.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top