Handel Evergrande wstrzymany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu

  • W poniedziałek wstrzymano handel Evergrande na giełdzie papierów wartościowych w Hongkongu.
  • Ten ruch nastąpił po tym, jak Evergrande nie wywiązało się ze spłaty znacznych odsetek od obligacji w zeszłym tygodniu.

Handel obciążonymi długiem chińskimi akcjami Evergrande został zawieszony w poniedziałek po tym, jak w zeszłym tygodniu nie spłacił znacznej kwoty odsetek od obligacji, co było drugim w ciągu tygodnia zobowiązaniem do zadłużenia zagranicznego, ponieważ obserwatorzy rynku martwili się, gdy problemy grupy się rozwikłały.

Akcje jej jednostki Evergrande Property Services Group również zostały zawieszone, według giełdy w Hongkongu, jednak China Evergrande New Energy Vehicle Group Ltd. Handluje, według Giełdy Papierów Wartościowych w Hongkongu. Bloomberg.

według Wiek, ostatnia akcja została sprzedana około 11.45. Ostatni raz był notowany po 2,95 HKD, w dół z najwyższego poziomu 17,26 HKD w styczniu.

Akcje Evergrande spadły do ​​tej pory o 80% w tym roku, podczas gdy jej jednostka zajmująca się obsługą nieruchomości spadła o 43%, ponieważ grupa stara się zebrać fundusze na spłatę wielu pożyczkodawcom i dostawcom.

Według Bloomberga, ruch ten ma miejsce wraz z terminem zapadalności banknotu Jumbo Fortune Enterprises o wartości 260 milionów dolarów. Notatka osiągnęła termin płatności w niedzielę, 3 października, co oznacza, że ​​Evergrande musi zapłacić w poniedziałek.

Ponieważ nie ma karencji na notę, brak jej zapłaty może stanowić niewykonanie zobowiązania, Wspomniany Bloomberg.

Rynki Hongkongu wydają się negatywnie reagować na te informacje. Od poniedziałku o 9:48, giełda w Hongkongu spadła o około 2%.

Z zobowiązaniami równymi 2% chińskiego PKB, Evergrande wyraziło obawy, że jej problemy mogą rozprzestrzenić się w systemie finansowym i odbić się na całym świecie, chociaż obawy nieco osłabły po tym, jak bank centralny zobowiązał się do ochrony interesów nabywców domów.

READ  Prawo Rosen ogłasza zaktualizowany termin dla głównego powoda w pozwach grupowych dotyczących papierów wartościowych w imieniu inwestorów niezdolnych do realizacji transakcji, którzy sprzedali i / lub kupili określone papiery wartościowe na platformie transakcyjnej Robinhood w dniu lub około 28 stycznia 2021 r.

Przerwa w handlu następuje po tym, jak powiedział dyrektor finansowy Hongkongu Poranna poczta południowochińska Że ekspozycja kraju na Evergrande była „minimalna”.

minister finansów Paul Chan Mo Po Punkt powiedział: „Oceniliśmy ekspozycję sektora bankowego na ryzyko Evergrande, która nie przekracza 0,05% [combined] aktywa. Jest bardzo minimalny i nie spowoduje żadnych zagrożeń systemowych.”

To ewoluująca historia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top