Gwyneth Paltrow funduje historyczny szyld na swoim żydowskim cmentarzu przodków w Polsce – The Forward

(JTA) – Gwiazda filmowa Gwyneth Paltrow przekazała pieniądze na punkt orientacyjny, który opisuje historię Żydów w jego rodzinnym mieście w Polsce.

Tablica informacyjna – jak nazwała w oświadczeniu Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego stojąca na czele projektu – zostanie odsłonięta we wtorek na cmentarzu żydowskim w północno-wschodniej Polsce.

Znak „opisuje historię społeczności żydowskiej w XV wieku, powstanie grobowca pod koniec XVIII wieku oraz zniszczenie lokalnej społeczności żydowskiej i jej grobowca w czasie i po Holokauście”.

Popularny tradycyjny program telewizyjny z 2011 roku „Kim myślisz, że jesteś?” Według badań przeprowadzonych w odcinku, rodzina ojca Paltrowa pochodzi z Nowogradu.

Powiedział podczas pokazu, że dziadek Paltrowa, Simon Baltrovich, który przeszedł przez Simsę, wyemigrował z Europy Wschodniej do Stanów Zjednoczonych i odkrył, że ojciec Simchy, Hirschum, był rabinem w Novograt.

Hirsch Balderovich, który zginął w Holokauście, został zapamiętany przez uciekinierów z Nowogradu jako odważny człowiek, który w pojedynkę ugasił pożar, który groził zniszczeniem całej żydowskiej dzielnicy miasta, Baltrow dowiedział się z programu. Jest także ekspertem od kabali.

„To trochę wstrząsa moim umysłem, ponieważ studiuję Kabałę i czuję, jak wychodzi jego duchowość” – powiedział w programie.

Baltrow, który w 1999 roku zdobył Oscara dla najlepszej aktorki za Zakochanego Szekspira, był szczególnie bliski swojemu ojcu, reżyserowi i producentowi Bruce’owi Paltrowowi, który zmarł w 2002 roku.

„Mój ojciec był miłością mojego życia aż do śmierci. Mój ojciec zaszczepił we mnie znaczenie bezwarunkowej miłości i wsparcia, a ja chcę traktować twoją rodzinę z miłością i szacunkiem, ponieważ oni są twoją rodziną” – powiedział w nagłówku. – Wiesz, to obligacje.

READ  Tak wyglądałby banknot z Legem Coxsky'm

Ten artykuł Pojawił się na początku Na JTA.org.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top