Gwiazdy Ring of Power wyjaśniają, czego można się spodziewać po nowej serii Władca Pierścieni

Czy ci się to podoba, czy nie, Hollywood powraca do świata krasnoludów, czarów, hobbitów i Śródziemia. Nadchodząca seria „Władca Pierścieni” studia Amazon Studio, Rings of Power, powraca do sedna literatury fantasy po tym, jak reżyser Peter Jackson najpierw zaadaptował trylogię pisarza JRR Tolkiena, a następnie dodał do niej prequel. Hobbit.

Tym razem nowy kreatywny zespół zagłębia się w tradycję Tolkiena, aby opowiedzieć historię, której wielu fanów może nie znać. Oto wszystko, co do tej pory wiemy o nowej serii — w tym wskazówki, jakie obsada dała CBC, czego się spodziewać.

Pierwsze spojrzenie na „Drugą epokę” Tolkiena

Podczas gdy poprzednie modyfikacje były głównie przeglądane Władca Pierścieni„trzeci wiek” pierścienie siły Tysiące lat wcześniej, do „Drugiej Ery”. Ten okres – który sam w sobie obejmuje około 3500 lat – zawiera ogromną ilość historii, która prowadzi bezpośrednio do głównej trylogii: historii Nimenoru (starożytnego królestwa ludzi, które ostatecznie przybyło do Śródziemia) oraz wzlotu i upadku Pionier. Złoczyńca Sauron i oczywiście formacja dwudziestu pierścieni władzy.

Patrząc wstecz na tę datę, daje pierścienie siły Możliwość poszerzenia gamy niektórych mniej znanych postaci, które wpływają na publiczność najbardziej znanych filmów. Obejmuje to Isildura, postać najbardziej znaną z odmowy zniszczenia Areny, kiedy miał szansę na początku pierwszej części. Drużyna Pierścienia.

Oglądaj | Maxim Baldry mówi, że fani spotkają Isildura z Rings of Power „na rozdrożu”:

Maxim Baldry mówi, że fani spotkają Isildura z Rings of Power „na rozdrożu”

Maxim Baldri, który gra Isildura na Amazon Rings of Power, mówi, że serial da fanom świeże spojrzenie na postać.

Isildura zagra Maxim Baldry w adaptacji Amazon Prime, odpowiedzialności, którą nazwał „nerwową”. Swoją osobistą wersję nazwał młodym żeglarzem z Nimenoru, który marzy o zostaniu kapitanem statku, i odkrywcą, który „pozostawia małą ścieżkę zniszczenia, gdziekolwiek się udaje”.

Kolejną stałą postacią przywiezioną z głównej trylogii jest Elendil, grany przez Lloyda Owena. Ta postać jest ojcem Isildura, odległego przodka Aragorna i pierwszego króla Gondoru – wielkiego białego miasta rozsławionego przez trzeciego Władca Pierścieni Film, powrót Króla.

„Interesujące dla mnie jest to, że są te oznaczenia na drodze pisania Tolkiena, ale tak naprawdę nie stworzył tych postaci tak bardzo, że są tam inne postacie Władca Pierścieni Książki Owena. Dodał, że był podekscytowany, że otrzyma „możliwość rozpoczęcia wyobrażania sobie, co to może być, ucieleśnienia tego, jak może wyglądać”.

Oglądaj | Lloyd Owen o przywróceniu Elendila z Władcy Pierścieni:

Lloyd Owen opowiada o odrodzeniu Elendila z Władcy Pierścieni

Gwiazda Rings of Power, Lloyd Owen, wyjaśnia, że ​​ponieważ serial był inspirowany mniej znanymi dziełami Tolkiena, miał więcej swobody w kształtowaniu swojej postaci.

READ  Za kulisami wieści o tym, że WWE zmienia postać Keitha Lee

Wtyczki inne niż Canon

Jak powiedział Owen, pierścienie siły Zaadaptowane z niektórych mniej ucieleśnionych historii Tolkiena. Podczas gdy Amazon Prime zastrzega sobie prawo do wykorzystania informacji od Władca PierścieniZałączniki – obszerne dodatki do powieści, ale nie skupiające się na fabule, zwane też Legenda – że oni Nie masz dostępu do innych książek Tolkiena, które obejmują ten sam okres.

W ramach pracy na ten temat twórcy seriali JD Payne i Patrick McKaye wprowadzają szereg nowych postaci, które nie są sprzeczne z firmą Canon Władca Pierścieniale pomogło wesprzeć niektóre z niepełnych narracji.

Jednym z tych dodatków jest Irene Irene Emmy Horvath, córka Ellendel. Horvath powiedział, że ta postać wnosi do rodziny „nową kobiecą energię”, która inaczej by nie istniała. Powiedziała również, że doświadczenie sprowadzenia wynalazcy do: Władca Pierścieni Świat bardzo różni się od tego, przez co przechodzą jej współchodźcy.

„Jest trochę mniejsza presja, ponieważ nie grasz kogoś, kto ma jeszcze w głowie czytelników” – powiedziała.

„To znaczy, druga strona tego desperacko chce być zaakceptowana przez fanów; … istnienie mojej postaci jest akceptowane”.

Oglądaj | Markella Kavenagh wskazuje na duży budżet Rings of Power:

Markella Kavenagh wskazuje na duży budżet Rings of Power

Amazon Studio Power Rings może wkrótce kosztować ponad 1 miliard USD. Gwiazda Markella Kavenah mówi, że koszt przekłada się na większe niż życie zestawy.

Niektóre z innych nowych postaci to Poppy Proudfellow, grana przez Megan Richards i Elanor (Nori) Brandyfoot, grana przez Markellę Kavenagh. Richards opisał swoją postać jako „inteligentnego, sarkastycznego i zabawnego hobbita”, który jest „również bardzo ostrożny, co pochodzi z jej przeszłości, czego można się nauczyć w całej serii”.

READ  Atak na Block 2 zapowiadany jest wraz z powrotem Johna Boyegi

Ze swojej strony Kavina Nouri opisała go jako „rezolutnego, dociekliwego i dociekliwego hobbita”, który ma tendencję do wpędzania innych w kłopoty.

„Były chwile, kiedy czytałem scenariusze i mówiłem, żeby przynajmniej nie wciągać innych ludzi ani innych istot do swojego bałaganu”.

duży budżet

Aby wesprzeć rozszerzoną historię, Amazon podobno dołożył wszelkich starań, aby serial stał się spektaklem. Przy szacowanym budżecie USA wynoszącym 465 milionów dolarów – oznacza to, że z kolejnymi sezonami serial Może szybko przekroczyć 1 miliard dolarów – To najdroższa seria, jaką kiedykolwiek wyprodukowano, według Tygodnik Rozrywka A Minister Rozwoju Gospodarczego i Turystyki Nowej Zelandii Stuart Nash. Serial został nakręcony w Nowej Zelandii.

Finansowanie doprowadziło do minimalnej działalności związanej z zielonym ekranem, powiedział Kavina. „Zbudowali dla nas wszystkie te zestawy” – powiedziała. „Zrobili to tak realnie, jak to tylko możliwe”.

Wysoka cena przemawia za chęcią nabycia znanych nieruchomości od nadawców konkurujących na coraz bardziej zatłoczonym rynku oraz o przekonaniu Amazona, że ​​ludzie wciąż są zainteresowani większą częścią świata Tolkiena.

w Okrągły stół reportera z Hollywood W zeszłym roku Jennifer Salk, prezes Amazon Studios, wyjaśniła, że ​​będzie potrzebować „globalnej publiczności”, aby serial był opłacalny. To ciężka praca, chociaż Salk powiedział, że Amazon jest „bardzo pewny, że to się stanie”.

Zaktualizowany stary świat

Aby przyciągnąć tę publiczność, pierścienie siły Próbuje odpowiedzieć na część krytyki, którą wcześniej kierowano pod adresem franczyzy. Krytycy często brali edycje Petera Jacksona na własną rękę z powodu braku różnorodności zarówno pod względem płci, jak i rasy, co tym razem odepchnęło go do tyłu.

Po tym, jak po raz pierwszy ogłoszono obsadę – a niektórzy fani wyrazili gniew na bardziej zrównoważoną pod względem płci obsadę, niż wcześniej widziano – zespół kreatywny wycofał się.

READ  „Matrix 4”: Pierwsze spojrzenie na Keanu Reevesa zostało ujawnione na innowacyjnej stronie internetowej

„Uznaliśmy, że to naturalne, że adaptacja dzieła Tolkiena odzwierciedla rzeczywisty wygląd świata” — powiedziała producentka wykonawcza Lindsey Webber. Targowisko próżności powiedział wcześniej w tym roku. „Tolkien jest dla wszystkich. Jego historie opowiadają o wyimaginowanych rasach, które wykonują swoją najlepszą pracę, gdy opuszczają izolację swoich kultur i jednoczą się razem”.

Zapytany, czy tym razem fabuła serialu postawi kobiety na pierwszym planie i w centrum uwagi, Richards odpowiedział dosadnie.

– No dobrze, jesteśmy na miejscu – powiedziała. „Myślę, że to mówi wszystko.”

Oglądaj | „To znaczy absolutnie wszystko”: Sophia Nomvete w przedstawieniu wyobraźni Tolkiena:

„To znaczy absolutnie wszystko”: Sophia Nomvete w przedstawieniu wyobraźni Tolkiena

Kiedy Sophia Numfit po raz pierwszy pojawiła się w odcinkach The Force, stała się pierwszą czarną aktorką i kobietą, która zagrała krasnoluda w twórczości Tolkiena. Mówi, że aktorstwo znaczy wszystko.

Kolejną zmianą jest Sophia Nomvete, która gra Disę, krasnoludzką księżniczkę. Chociaż postać została stworzona na potrzeby serialu (przedstawienie poślubiło ją z księciem Doreen IV, granym przez Owena Arthura, który pojawił się w Dodatkach Tolkiena), jej portret Numvity uczynił ją pierwszą kobietą i pierwszym czarnoskórym aktorem, który zagrała krasnoluda w adaptacji Tolkiena .

„Ona ma na myśli absolutnie wszystko” – powiedziała Numvit o swojej roli we wprowadzaniu reprezentacji kolorowych ludzi do mitu Tolkiena. „Wszyscy zostali wybrani, ponieważ byli najlepszą osobą w historii do tej roli i zaszczytem być częścią przywracania równowagi na tym świecie”.

data premiery

Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy Będzie miał premierę na Amazon Prime 2 września 2022 roku.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top