Gubernator stanu Michigan wymieniony na liście celów prowadzonej przez bandytę, który zastrzelił emerytowanego sędziego Wisconsin – National

Michigan Gubernator Gubernator Gretchen Whitmer Biuro gubernatora stanu Wisconsin poinformowało w sobotę, że nazwisko pojawiło się na liście celowniczej prowadzonej przez mężczyznę, który podobno zabił emerytowanego sędziego z stanu Wisconsin w piątek.

„Nasze biuro zostało wczoraj powiadomione przez funkcjonariuszy organów ścigania, że ​​nazwisko gubernatora Whitmera pojawiło się na liście bandytów z Wisconsin” – powiedział Reuterowi rzecznik Whitmera.

„Chociaż doniesienia prasowe są głęboko niepokojące, nie będziemy komentować dalej trwającego dochodzenia karnego” – dodał.

Departament Sprawiedliwości Wisconsin poinformował, że emerytowany sędzia John Romer, lat 68, został znaleziony martwy w piątek w swoim domu po tym, jak miejscowe biuro szeryfa otrzymało telefon w sprawie „strzelca i dwóch strzałów oddanych w rezydencji w Nowej Lizbonie”.

Ministerstwo określiło to jako atak „ukierunkowany”. Dodał, że 56-letni Douglas O’Day został znaleziony w piwnicy domu Romera, najwyraźniej z raną postrzałową. Na miejscu znaleziono broń palną.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Departament powiedział, że Audi pozostaje w stanie krytycznym w placówce medycznej.

„To … wydaje się być ukierunkowanym działaniem i wydaje się, że podejrzana osoba miała również inne cele. Wydaje się, że jest to związane z systemem sprawiedliwości” – powiedział prokurator generalny Wisconsin Josh Cole na konferencji prasowej w piątek.

W kwietniu federalna ława przysięgłych uniewinniła dwóch mężczyzn za spisek mający na celu porwanie Whitmera w 2020 roku i utknęła w impasie na podstawie tych samych zarzutów w przypadku dwóch innych mężczyzn.

(Raportowanie Kanishki Singh w Waszyngtonie; Redakcja Leslie Adler)

READ  Królowa Elżbieta odpoczywa, podczas gdy świat patrzy

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top