Grupy branżowe z Kolumbii Brytyjskiej mają nadzieję na wiadomość o paszporcie szczepionkowym

Vancouver – Niektóre grupy branżowe w Kolumbii Brytyjskiej mają nadzieję, że w tym tygodniu zostaną ogłoszone szczegóły dotyczące korporacyjnego paszportu na szczepionki.

W czwartek kilka organizacji wysłało list do premiera Johna Horgana, prosząc urzędników rządowych o „dostarczenie programu „dowodu szczepień” w sytuacjach, które przyciągają duże grupy o przedłużonym narażeniu, w których fizyczna odległość jest trudna.

List podpisało 10 grup branżowych: Greater Vancouver Board of Commerce, British Columbia Craft Brewers, BC Business Council, BC Chamber of Commerce, Alliance of Beverage Licensors, Surrey Board of Trade, BC Hotel Federation, Tourism Industry Association BC BC, Restaurant i Food Services Association oraz Canadian Retail Council.

W liście czytamy, że program wymaga zgody urzędników państwowych i służby zdrowia, „aby ciężar wdrażania programu nie spadał na firmy”.

Ian Tostonson, prezes i dyrektor generalny Stowarzyszenia Restauracji i Usług Gastronomicznych Kolumbii Brytyjskiej, spodziewa się ogłoszenia w poniedziałek.

„Wygląda na to, że usłyszymy szczegóły programu szczepień paszportowych dotyczących usług, które wydają się nieistotne, takich jak restauracje, filmy, imprezy sportowe i koncerty” – powiedział Tostsonson.

Quebec jest jak dotąd jedyną prowincją, w której wdrożono program paszportowy. Rozpoczyna się dopiero 1 września, ale niektóre firmy Rozpoczęto testowanie systemu kodów QR podczas weekendu.

Tostenson powiedział, że jego branża jest podekscytowana możliwością wprowadzenia systemu paszportowego Kolumbii Brytyjskiej, ale będzie obserwował szczegóły dotyczące rozwoju programu.

„Jak otrzymujemy informacje iw jakiej formie?” Powiedział. „A następnie, jak szkolimy naszych pracowników, aby radzili sobie w sytuacjach, które mogą dotyczyć ludzi, którzy nie chcą tego zaakceptować, „zostawili to w domu” lub całego scenariusza rzeczy? Musisz być z tym ostrożny. “

Z punktu widzenia zdrowia publicznego ludzie powinni mieć dokument potwierdzający ich status szczepionki, mówi dr Brian Conway, dyrektor medyczny Centrum Chorób Zakaźnych w Vancouver.

READ  Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom bada zapalenie mięśnia sercowego u niektórych młodych dorosłych po szczepieniu COVID-19

„W dobie COVID ważne jest, abyśmy wszyscy zdali sobie sprawę, że zaszczepione osoby będą mogły robić rzeczy, których nie mogą robić osoby niezaszczepione” – powiedział dr Conway.

Według najnowszych danych Centrum Kontroli Chorób Kolumbii Brytyjskiej, nieszczepione i częściowo zaszczepione osoby stanowią prawie wszystkie przypadki COVID-19, hospitalizacje i zgony w Kolumbii Brytyjskiej.

W zestawieniu danych opublikowanym na stronie BCCDC osoby nieszczepione odpowiadają za 64 proc. przypadków, 80 proc. hospitalizacji i 72 proc. zgonów.

Osoby otrzymujące pojedynczą dawkę szczepionki odpowiadają za 30 procent przypadków, 12 procent hospitalizacji i 22 procent zgonów.

Dr Conway ma nadzieję, że zachęta do paszportu szczepień jeszcze bardziej zwiększy wskaźniki szczepień.

„Może być tak, że chociaż niezaszczepione osoby są świadome pewnych ograniczeń, z jakimi mogą się zmierzyć w prawdziwym życiu w erze COVID, ta grupa, która po prostu się odkłada, zdecyduje się na szczepienie” – powiedział.

Premier John Horgan dołączy do sekretarza zdrowia Adriana Dixa i regionalnego urzędnika ds. zdrowia dr Bonnie Henry, aby ogłosić ogłoszenie w poniedziałek o 13:00.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top