Grupy biznesowe w Ontario wzywają do wprowadzenia systemu certyfikacji szczepionek, aby uniknąć blokady

TORONTO – Liczba przypadków COVID-19 wydaje się ponownie wzrastać w Ontario, a grupy biznesowe wzywają do wprowadzenia systemu certyfikacji szczepionek jako sposobu na uniknięcie kolejnego zamknięcia.

Ontario zgłosiło rosnące wskaźniki pozytywnych wyników i ponad 300 nowych przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich czterech dni, z ponad 400 przypadkami w niedzielę – poziomy nienotowane od połowy czerwca.

Premier Doug Ford odrzucił apele grup medycznych, politycznych i biznesowych o wdrożenie systemu certyfikacji szczepionek dla nieistotnych działań, mówiąc, że nie chce „podzielonego społeczeństwa”.

Ale chociaż powiedział, że „nie może znieść zamknięcia”, nie wykluczył również konieczności uchwalenia innego prawa.

Ryan Mallo z Kanadyjskiej Federacji Niezależnych Przedsiębiorców twierdzi, że jego grupa poparłaby system certyfikacji szczepionek, gdyby była to różnica między tym a powrotem do zamknięcia, ale rząd musiałby jasno określić obowiązki pracodawców i pracowników.

Tak czy inaczej, firmy w Ontario muszą zobaczyć plan tego, co stanie się w obliczu narastających problemów i jakie są progi, powiedział Malouf. Wcześniej zwiększona liczba przypadków oznaczała przestoje, ale zastanawia się, co to znaczy teraz, gdy hrabstwo ma stosunkowo dobry zasięg szczepień.

„Wszyscy obserwują te liczby jak jastrząb” – powiedział. „Byliśmy do tego uwarunkowani przez ostatnie 17 miesięcy – ale co teraz zwiększa liczba?”

Rocco Rossi, prezes i dyrektor generalny Ontario Chamber of Commerce, powiedział, że system certyfikacji szczepionek byłby sposobem na uniknięcie kolejnego zamknięcia i przyspieszenie ponownego otwarcia gospodarczego.

Starł się z premierem i pozostawił otwartą możliwość kolejnego zamknięcia, jednocześnie cofając certyfikat szczepionek z powodu obaw o prawa jednostki.

„Nasz pogląd jest taki, że nie możesz mieć ciastka i go zjeść” – powiedział Rossi.

„Jeśli zaakceptujesz poprzez zamknięcie, że społeczeństwo zastrzega sobie prawo do ograniczania praw indywidualnych, to musimy szukać praktycznych narzędzi, które są mniejszym złem i wszyscy możemy się zgodzić, że największym zagrożeniem dla praw indywidualnych jest globalne zamknięcie społeczeństwa, którego nikt z nas nie chciałby do niego wrócić”.

READ  Wewnętrzne tartaki BC zmniejszają produkcję drewna, ponieważ konsumenci opóźniają renowację domów

Prośba o komentarz z Kancelarii Premiera w sprawie certyfikatów szczepionek spotkała się z odpowiedzią rzeczniczki sekretarz zdrowia Christine Elliott.

„Daliśmy jasno do zrozumienia, że ​​rząd nie wprowadzi obowiązkowych szczepień w Ontario” – napisała Alexandra Helkin. „Niektóre miejsca i / lub firmy mogą wymagać dowodu szczepienia, dlatego każdy otrzymuje pokwitowanie szczepienia COVID-19 po pierwszej i drugiej dawce”.

Kanadyjska Izba Handlowa i Rada Handlowa Okręgu Toronto również opowiedziały się za certyfikacją szczepionek jako sposobem na uniknięcie zamknięcia. Grupy zajmujące się zdrowiem, takie jak Ontario Medical Association i Ontario Registered Nurses Association, również opowiedziały się za jego stosowaniem.

Powiatowa grupa doradcza ds. kalendarza naukowego stwierdziła, że ​​certyfikaty pozwolą na szybsze ponowne otwarcie miejsc wysokiego ryzyka i pomogą zaplanować przyszłe fale wirusa. Zauważył jednak również, że nie ma dowodów łączących wpływ certyfikatów szczepionek z zaszczepieniem lub przenoszeniem wirusa.

Quebec ogłosił w czwartek, że wprowadzi system certyfikacji szczepionek, a minister zdrowia powiedział, że 11 519 osób zarezerwowało wizytę na pierwszą dawkę tego dnia – dwukrotnie więcej niż dni wcześniej.

Profesor nauk politycznych na Uniwersytecie McMaster, Peter Greve, powiedział, że nie sądzi, aby Ford zmienił swoje stanowisko, jeśli kilka hrabstw nie wdroży podobnych przepisów.

„Myślę, że jego problem polega na tym, że istnieje stosunkowo niewielka liczba osób, które są naprawdę sceptycznie nastawione do szczepionek lub naprawdę sprzeciwiają się idei paszportu szczepionkowego” – powiedział.

„Ale to nadal jest ważna część jego bazy. Chce zdobyć 35 procent elektoratu, a może jest 10 lub 15 procent[tych]którzy mają silne odczucia w tych sprawach, i nie sądzę, że czuje, że może, wiesz, zaryzykować ich wsparcie.”

Ontario zgłosiło w poniedziałek 325 nowych przypadków COVID-19 po przeprowadzeniu ponad 15 800 testów.

READ  Amazon przedstawia nowy program odnowy biologicznej dla pracowników

Na oddziale intensywnej terapii było 113 pacjentów z ciężkimi chorobami związanymi z COVID, a 70 osób korzystało z respiratorów.

Public Health Ontario twierdzi, że od końca czerwca do końca zeszłego miesiąca osoby nieszczepione były osiem razy bardziej narażone na zakażenie COVID-19 niż osoby w pełni zaszczepione.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 9 sierpnia 2021 r.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top