Grupa NS jest uwzględniona w najwyższym indeksie ryzyka zakażenia i wpływu COVID-19

Grupa badaczy analizujących dane dotyczące COVID-19 z całej Kanady uznała Nową Szkocję za najwyższą w kraju pod względem indeksu ryzyka pod koniec lipca.

za tydzień 29 lipca, Zasoby dotyczące COVID-19 Kanada Nowa Szkocja została oceniona bardzo wysoko w swoim indeksie hazardu. Reszta kraju została oceniona wysoko lub wysoko. Grupa otrzymuje fundusze od Public Health Canada.

Zostało to zgłoszone przez Nova Scotia Brak zgonów w tym tygodniu w aktualizacji COVID-19 – Po raz pierwszy od 3 stycznia.

Departament Zdrowia i Zdrowia Nowej Szkocji powiedział, że nie jest w stanie skomentować indeksu, ponieważ „nie znamy źródeł danych ani metodologii użytej do analizy danych”.

„W pierwszej fali Omicron, a nawet do pewnego stopnia w drugiej fali Omicron, Nowa Szkocja miała mniej przypadków na mieszkańca niż reszta Kanady” – powiedziała Tara Moriarty, ekspert ds. chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Toronto i partnerzy. Założyciel COVID-19 Resources Canada.

„Nowa Szkocja trochę się trzymała i radziła sobie lepiej na dłużej podczas pierwszej fali i części drugiej fali omikronowej niż wiele innych hrabstw.

„Drugą częścią problemu jest to, że nowicjusze w Nowej Szkocji są bardziej zarażeni niż w pozostałej części kraju i myślę, że częściowo dlatego Nowa Szkocja ma się tym razem stale gorzej”.

Aby opracować indeks ryzyka, Moriarty powiedziała, że ​​jej grupa przygląda się wskaźnikom infekcji, profilaktyce szczepień, wpływowi na system opieki zdrowotnej i zgonom.

Kanadyjski indeks ryzyka COVID-19 z 29 lipca 2022 r. wykazał najwyższą ocenę Nowej Szkocji w kraju. Grupa badaczy publikuje aktualizacje w każdą sobotę na swojej stronie internetowej. (Zasoby COVID-19 Kanada)

W ciągu ostatnich kilku tygodni Moriarty powiedział, że wskaźniki infekcji w Nowej Szkocji są wysokie. Powiedziała, że ​​COVID-19 pojawia się w ściekach, zgłaszając hospitalizacje zebrane przez Canadian Critical Care Association, zgony, przyjęcia na intensywną opiekę i wskaźniki szczepień.

„Wszystko wskazuje na to, że w Nowej Szkocji od dawna panują wysokie straty, zwłaszcza w odniesieniu do faktycznych szacunkowych ofiar i ścieków, co jest częściowo powodem, dla którego Nowa Szkocja utknęła na tym bardzo wysokim poziomie” – powiedział Moriarty.

COVID-19 Resources Canada aktualizuje swój indeks ryzyka raz w tygodniu. Moriarty powiedział, że podczas gdy mniejsze populacje mają bardziej zmienne wyniki, w większych populacjach nie ma zbyt wiele wzlotów i upadków.

„Nie widzimy tego w Nowej Szkocji czy Saskatchewan… Większość hrabstw to 700 000 ludzi na północ, trendy są bardziej stabilne” – powiedział Moriarty.

„Wyspa Księcia Edwarda to na przykład małe miejsce, a jeśli masz jedno duże wydarzenie w Charlottetown, które napędza wiele transmisji, możesz zobaczyć naprawdę duży wpływ, ale może nie rozprzestrzenić się na resztę hrabstwa”.

Moriarty powiedział, że Nowa Szkocja od dwóch tygodni jest zgodna ze swoim indeksem. Kanadyjskie źródła COVID-19 powiedziały, że jeśli wynik spadnie, „bardzo rozsądne jest założenie, że przez jakiś czas będzie się poprawiał i nie odbije się zbytnio”.

Wpływ na system opieki zdrowotnej

Halifax Atlantic MLA Brendan Maguire powiedział, że nie był zaskoczony widząc wyższą pozycję w indeksie Nowej Szkocji. Powiedział, że pracownicy służby zdrowia i pracownicy pierwszej linii od jakiegoś czasu biją na alarm.

„Widzimy wpływ na nasze operacje, widzimy Efekt w izbach przyjęć Więc wspomnieliśmy o tym w legislaturze, że COVID jest tutaj, jest zły i nie ma potwierdzenia – powiedział Maguire. I okazuje się, że to, co mówimy, jest prawdą i miejmy nadzieję, że jest niezwykłe dla rządu.

Maguire powiedział, że hrabstwo musi gromadzić i udostępniać więcej danych dotyczących COVID-19, aby pomóc ludziom w podejmowaniu decyzji.

„Przynajmniej to, co mogą zrobić, to zachęcić ludzi do podejmowania większych środków ostrożności, gdy są w miejscach publicznych” – powiedział.

Departament Zdrowia i Wellness Nowej Szkocji zachęca mieszkańców Nowej Szkocji do uzyskiwania danych od władz regionalnych i federalnych.

„Mieszkańcom Nowej Szkocji przypomina się, że wirus nadal ma wpływ na naszą prowincję. Muszą nadal podejmować kroki w celu zmniejszenia ich narażenia i ryzyka dla osób wokół nich, nosząc maskę w miejscach publicznych i pozostając w domu, gdy nie noszą to”, rzecznik Health and Wellness at Email: „Nie czujesz się dobrze, zaszczep się, gdy się zakwalifikują”.

READ  Dwóch dyrektorów górnictwa Kolumbii Brytyjskiej nałożyło grzywnę w wysokości 1,8 mln USD za nieujawnione transakcje z wykorzystaniem informacji poufnych

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top