Growlerzy mogą przenieść się do nowego domu poza St. John, okoliczni burmistrzowie wyrażają zainteresowanie

Nowofundlandczycy nadal szukają stałego domu po utracie St. John jest na początku tego roku. (Danny Arsenault/CBC)

Biznesmen Dean MacDonald mówi, że rozważa budowę nowego podwórka dla nowofundlandzkich hodowców poza St. John’s, a społeczności otaczające stolicę hrabstwa uważnie przyglądają się temu.

MacDonald – właściciel Deacon Sports and Entertainment i ECHL Growlers – wspomniał o przeprowadzce w zeszłym tygodniu w Izbie Handlowej Mount Pearl-Paradise.

Growlerowie szukają stałego domu po przeniesieniu się z miejskiego Centrum Mary Brown w centrum St. John z powodu zarzutów przeciwko pracownikom Deacon Sports o niewłaściwe postępowanie w miejscu pracy.

Nie wiadomo w tej chwili, gdzie może znajdować się nowa stocznia, ale burmistrzowie Mount Pearl, Paradise i Conception Bay South są otwarci na pomysł lodowiska na swoich podwórkach i potencjalny wzrost gospodarczy, który się z tym wiąże.

Odwracają się także od dramatu rozgrywającego się między Deacon Sports a City of St. Johna, przy czym cała trójka nie komentuje, gdy jest pytana, czy sytuacja zniechęciłaby do współpracy z firmą.

„To sprowadza się, myślę, że pod koniec dnia, do najlepszej opcji. Growlerzy zdefiniują gospodarkę w kategoriach tego, co chcą zbudować. Mogę powiedzieć, że miasto Mount Pearl nie chce mieć podwórka z 4000”, powiedział CBC Radio, burmistrz Mount Pearl Dave Akker, do 6000 miejsc ten Poranny program św. Jana Środa.

„Ale oczywiście, jako społeczność, która naprawdę koncentruje się na hokeju i małych sportach, a także rozwoju gospodarczym, z pewnością cieszylibyśmy się z możliwości usiąść i porozmawiać”.

Właściciel Growlers, Dean MacDonald, ogłosił w zeszłym tygodniu swoje pomysły na coś, co mogłoby być nowym podwórkiem zbudowanym gdzieś na półwyspie Avalon. (Ted Dillon/CBC)

Mount Pearl jest najbliższym sąsiadem St. Johna i gościł treningi Growlerów na Glacier Arena przed pierwszym skrzydłowym drużyny na początku tego miesiąca.

Aker powiedział, że miasto prowadziło wewnętrzne dyskusje na temat pomysłu sprowadzenia Growlerów na Mount Pearl, ale jak dotąd nic bezpośrednio z samą organizacją.

Powiedział, że miasto jest również gotowe odłożyć trochę hokeja na bok w krótkim okresie, jeśli Growlerzy chcą zagrać swój kolejny odcinek u siebie z Mount Pearl 1 grudnia przeciwko Reading Royals, tak jak zrobiło to dla zespołu Conception Bay South. Sześć pierwszych meczów u siebie w sezonie.

Dostępna działka, otwarta pod działalność

Prywatny tor oznacza, że ​​McDonald’s i Deacon Sports będą mieli pełną kontrolę nad swoją działalnością, od personelu i programowania po strumienie przychodów. Może to również oznaczać, że pracownicy komunalni nie będą zaangażowani, w przeciwieństwie do Mary Brown Center, które zatrudnia pracowników w ramach St John’s Sports and Recreation i które podniosło zarzuty przeciwko Deacon Sports.

Koncepcja autorstwa burmistrza Darrena Benta powiedział CBC News, że MacDonald aktywnie bada ziemię podczas ostatniej platformy Growlers w swojej społeczności.

„Jesteśmy bardzo zainteresowani tym, co jest możliwe między Deacon Sports a miastem”, powiedział Bennett. „Jeśli chcą stworzyć gdzieś nową arenę, uważamy, że jesteśmy dla nich najlepszym możliwym rozwiązaniem”.

„Przeprowadziliśmy kilka dyskusji z Deanem MacDonaldem i daliśmy mu znać, że jesteśmy otwarci na wszelkie inwestycje, które ma w swoim profilu, które chce zrobić… powiedział mi, że odbył trasę koncertową, że ma badania”.

The Growlers rozegrali w tym roku sześć gier na CBS Arena. (Ted Dillon/CBC)

W Paradise burmistrz Dan Bobbitt powiedział, że gmina pomoże w razie potrzeby ułatwić każdą potencjalną sprzedaż gruntów MacDonaldowi.

Paradise gościło obóz treningowy Toronto Maple Leafs – macierzysty klub Growlerów – w 2019 roku.

„Bardzo chcielibyśmy, aby był w Niebie i chcielibyśmy, aby Raj był domem Hudderów” – powiedział Bobbitt.

„W Paradise jest dużo ziemi na taki obiekt… Z naszego zrozumienia, były rozmowy z prywatnymi właścicielami gruntów i Deacon Sports and Entertainment.”

Jeśli chodzi o Mount Pearl, Aker powiedział, że w pobliżu miejsca, w którym znajduje się obecna Glacier Arena, dostępna jest ziemia, która jest częściowo przeznaczona na nowy hotel.

Tymczasem The Growlers mogą jednak ponownie znaleźć się w Mary Brown Center, pomimo trwającego śledztwa i procesu sądowego. W piątek lokalna agencja informacyjna VOCM poinformowała, że ​​Deacon Sports i City of St. John’s Możemy zakopać siekierę.

CBC News skontaktowało się z Deacon Sports i miastem St. John’s. Rzecznik Deacon Sports powiedział CBC, że firma nie będzie komentować. Miasto nie odpowiedziało.

Przeczytaj więcej artykułów z CBC Nowa Fundlandia i Labrador

READ  Co powinni zrobić Edmonton Oilers z Zachem Cassianem?

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top