Grier zatrudniony przez Sharksa, pierwszego czarnoskórego dyrektora generalnego w historii NHL

Mike Greer Został pierwszym czarnoskórym dyrektorem generalnym w historii NHL, kiedy we wtorek został mianowany przez San Jose Sharks.

47-latek zastąpi Douga Wilsona, który zrezygnował 7 kwietnia po 19 sezonach, aby skupić się na swoim zdrowiu. Asystent dyrektora generalnego Joe Weil zajmował stanowisko, podczas gdy San Jose prowadziło badania.

Greer grał z rekinami w latach 2006-2009.

„Bardzo podekscytowany pracą i powrotem do Bay Area” – powiedział. „Wiem, że było wiele wzlotów i upadków, ale jestem gotów ciężko pracować i przywrócić to coś na tory. Zaczniemy wygrywać kilka gier w „Shark Tank” i zaczynamy od nowa. Do zobaczenia wkrótce”.

Greer powiedział, że nie ma harmonogramu zatrudniania trenera po tym, jak Bob Bogner został zwolniony 1 lipca, w czwartek w Upper Deck NHL Draft 2022 (19:00 ET; ESPN, ESPN+, SN, TVAS) i piątek (11:00 ET; NHLN, ESPN) +, SN, TVAS) i bezpłatna agencja od 13 lipca. Sharks nie dotarły do ​​play-offów Pucharu Stanleya w ciągu ostatnich trzech sezonów po zakwalifikowaniu się 14 z poprzednich 15. Nashville Predators za drugą dziką kartę Konferencji Zachodniej.

San Jose ma 11. wybór w drafcie 2022. Ośmiu graczy może zostać ograniczonymi wolnymi agentami, w tym obrońca. Mario Ferraro i napastnicy Jana Leonarda A Jonathan Dahlin.

„Nie zamierzamy tego zburzyć, tak jak Arizona[Coyotes]lub niektóre zespoły zrobiły to w przeszłości” – powiedział Greer. „Tak, są pewne wyzwania związane z limitem wynagrodzeń (NHL), ale myślę, że większość lig zajmuje się limitem stałej wartości i mają [same] walizka. Więc dla nas, nie czekając na odbudowę… istnieje wiele słów na „R”, których możesz użyć. Dla nas na drodze mogą być pewne wyboje i być może będziemy musieli cofnąć się trochę, aby ruszyć do przodu, ale postaramy się poprawić i spróbować poprawić listę.

READ  Emocje rosną po tym, jak Kirk zostaje mocno uderzony, podczas gdy Blue Jays spadają na Red Sox

„Myślę, że możemy poprawić się pod każdym względem, jeśli mam być z tobą szczery. Na liście jest kilka elementów, które nam się podobają, na których chcielibyśmy się oprzeć. Ale ogólnie myślę, że nie ma jednego konkretnego miejsca, w którym Myślę, że potrzeba pracy. Draft jest numerem 1, potem mamy darmową agencję. Musimy się tym zająć, a Joe i ja naprawdę trochę się w to wkręciliśmy. Potem obóz rozwojowy i coach.

W zeszłym sezonie Greer pracował jako konsultant ds. operacji hokejowych dla New York Rangers, pomagając im w podejmowaniu decyzji dotyczących hokeja, rozwoju zawodników poza lodem i perspektyw rozwoju. Pomógł także rozwinąć gracza na lodzie z Hartford, ich oddziałem American Hockey League.

„Miałem przywilej znać Mike’a od prawie trzech dekad i darzę go wielkim szacunkiem jako osobą, graczem i dyrektorem generalnym” – powiedział Chris Drury, prezes Rangers i GM. „Jestem dumny, że mogę nazwać go przyjacielem i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co zrobi z rekinami. Będziemy za nim tęsknić w Nowym Jorku, ale życzymy jemu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego w tej nowej możliwości”.

Przed dołączeniem do Rangers Greer był asystentem trenera w New Jersey Devils przez dwa sezony (2018-20) oraz profesjonalnym skautem w Chicago Blackhawks w latach 2014-2018.

Były napastnik, Grier grał 14 sezonów w NHL po tym, jak został wybrany przez St. z Edmonton Oilers, Washington Capitals, Buffalo Sabres i Asarks, 28 punktów (14 bramek, 14 asyst) w 101 playoffach.

„Podczas gdy byliśmy zaintrygowani i wdzięczni wielu kandydatom, zwłaszcza tym, którzy dostali się do finału, Mike oddzielił się od grupy dzięki nieustannemu zaangażowaniu w kulturę” – powiedział Jonathan Beecher, prezes Sharks. „Kultura, nie tylko na lodzie, ale także poza lodem. Mike jest prawdziwym świadectwem jednej z zasad naszej organizacji, to masz na myśli, więc rób to, co mówisz”.

READ  W kolosalnej utracie zapomnienia gwiazd, Oilers doznał dwóch poważnych niepowodzeń

Starszy brat Greera, Chris, jest dyrektorem generalnym Miami Dolphins w National Football League.

„Jestem bardzo dumny z Mike’a” – powiedział Chris Greer. „San Jose Sharks ma człowieka o wysokim charakterze i uczciwości. Zawsze był szanowany zarówno na lodzie, jak i poza nim przez swoich rówieśników.

„Mike każdego dnia wnosi swoją etykę pracy i pasję do pracy. Mike rozumie grę, z dowcipem, doświadczeniem i wiedzą, aby odnieść sukces jako GM. Nasi rodzice zasługują na wszelkie pochwały za to, jak nas wychowali. Mieliśmy szczęście, że móc obserwować i uczyć się od naszego taty Bobby’ego, gdy dorastał. Gratulacje. Mike i San Jose Sharks mają wspaniałe spotkanie!”

Chilena Goldman, niezależna reporterka NHL.com, przyczyniła się do powstania tego raportu

Tweet z @MiamiDolphins: Oświadczenie Chrisa Greera dotyczące mianowania jego brata Mike’a na dyrektora generalnego SanJoseSharks. pic.twitter.com/vv59hH7OFN

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top