Greatway Financial czeka na wnioski w Ontario, ale nie w Kolumbii Brytyjskiej

Podobnego zamówienia nie złożono w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie firma ma pięć biur.

Agencja ubezpieczeń na życie, która prowadzi pięć biur w Kolumbii Brytyjskiej, została ukarana przez organ nadzoru finansowego Ontario za potencjalnie oszukańcze taktyki sprzedaży.

Agenci Greatway Financial Inc. W biurach w Abbotsford, Kelowna, Surrey, Burnaby i Victoria. Podczas gdy ich odpowiednikom w Ontario grozi przymusowe przekwalifikowanie, w Kolumbii Brytyjskiej nie wydano takich rozkazów

Jednak BC Insurance Board powiedział Glacier Media, że ​​przeprowadza „przegląd zgodności związany z przedmiotem, o którym mowa w zarządzeniu wydanym przez Ontario Financial Services Regulatory Authority”, ale podał kilka szczegółów.

Greatway zawiera umowy z firmami ubezpieczeniowymi na życie i działa jako pośrednik między firmami ubezpieczeniowymi a ich agentami. Agencje te są regulowane przez Radę.

Zarzuty w Ontario

W zeszłym miesiącu organ regulacyjny Ontario, Ontario Financial Services Regulatory Authority (FSRA), nakazał Greatway przekwalifikowanie swoich agentów w Ontario i przesłanie informacji do obecnych ubezpieczających w Ontario, którzy korzystali z usług agentów Greatway, w celu ponownej oceny ich polisy.

Nakaz wydany przez Komisję Ontario w dniu 16 grudnia 2022 r. wymaga również od firmy podjęcia dodatkowych środków w celu „zapewnienia, że ​​konsumenci kupujący polisy Universal Life w Ontario otrzymają odpowiednie i dokładne informacje i porady”.

Władze Ontario twierdziły, że „agenci przeszkoleni przez Greatway mogą dostarczać konsumentom nieodpowiednich, niedokładnych lub wprowadzających w błąd informacji i porad dotyczących warunków, korzyści lub korzyści wynikających z niektórych polis ubezpieczeniowych, w tym uniwersalnych polis na życie sprzedawanych w ramach strategii ubezpieczonego planu emerytalnego”.

Chodziło o uniwersalny produkt ubezpieczeniowy na życie, który sprzedawali agenci (ubezpieczony plan emerytalny, w skrócie IRP), który wymagał odłożenia dodatkowych pieniędzy jako funduszu odroczonego podatku, gdy koszt ubezpieczenia wzrastał wraz z wiekiem ubezpieczenia.

IRP jest odpowiedni dla osób o wysokiej wartości netto, takich jak osoby, które osiągnęły maksymalny poziom RRSP; Jednak FSRA stwierdziła, że ​​firma szkoliła agentów, aby sprzedawali zbyt dużo produktu wszystkim klientom, niezależnie od ich sytuacji finansowej.

READ  Rynki azjatyckie spadają, gdy inwestorzy rozważają ostatnie obawy związane z globalnymi wirusami

Stwierdzono, że agenci wrabiają IRP jako konto oszczędnościowe, a nie koszt ubezpieczenia.

FSRA Ogłoszenie o propozycji (NOP) stwierdził: „Na przykład szkolenie instruuje agentów: „Praktyczna zasada: nie wspominaj o kwocie ubezpieczenia”; „nie skupiaj się na ubezpieczeniu na życie”; „usuń mentalność ubezpieczeniową i skup się na oszczędzaniu /investing” oraz „nie wspominaj o kwocie nominalnej do tej pory. Wykorzystaj to jako swój moment „jackpot”. „

the nakaz zgodności Stwierdza: „Greatway nie zgadza się z niektórymi twierdzeniami zawartymi w NOP, ale jest chętny do współpracy z FSRA w celu wyeliminowania rzekomych braków w szkoleniu”.

Greatway udostępnił plik stwierdzenie Zgodnie z poleceniem: „Jako liderzy w naszej branży, Greatway Financial zobowiązuje się do ciągłego doskonalenia i zapewniania najwyższej jakości usług naszym klientom. Wszyscy licencjonowani agenci Greatway w Ontario są zobowiązani do ukończenia zmienionego szkolenia do 31 marca 2023 r.”

Władze Ontario zauważają, że Greatway „szybko się rozwinął” w ostatnich latach: w 2018 roku Greatway miał 1400 licencjonowanych agentów w całej Kanadzie i sprzedał prawie 13 000 polis ubezpieczeniowych. W 2021 roku Greatway miał 3490 agentów w całej Kanadzie i sprzedał około 25 000 polis ubezpieczeniowych.

Akcja w trakcie przeglądu w Kolumbii Brytyjskiej

Nie jest jasne, ilu agentów Greatway działa w Kolumbii Brytyjskiej i ile polis można potencjalnie sprzedać w tej prowincji na warunkach określonych przez FSRA.

Glacier Media szukał odpowiedzi na pytanie, co robi się, aby chronić konsumentów BC.

British Columbia Financial Services Authority (BFSA), główny organ nadzoru finansowego BC, jest prowincjonalną siostrą FSRA, która przedstawia się jako „pojedynczy zintegrowany regulator sektora usług finansowych BC, który nadzoruje spółdzielcze kasy kredytowe, firmy kredytowe i ubezpieczeniowe oraz brokerów kredytów hipotecznych. ” Nieruchomości, plany emerytalne, usługi związane z nieruchomościami. „

Jednak w tej sytuacji BCFSA powiedział Glacier Media, że ​​reguluje tylko firmy ubezpieczeniowe, a nie agencje, takie jak Greatway; To zadanie pozostaje w gestii Insurance Board of British Columbia.

READ  Dlatego hot dogi i bułki nie występują w równych ilościach

W związku z tym BCFSA nie podjęła dotychczas żadnych podobnych działań egzekucyjnych ani nie wydała oświadczenia, które mogłoby powiadomić konsumentów z Kolumbii Brytyjskiej o potencjalnym problemie podniesionym przez władze Ontario.

Zarząd poinformował Glacier Media, że ​​przegląd zgodności rozpoczął się 22 października 2022 r., po powiadomieniu FSRA o propozycji.

„Ten rodzaj przeglądu ma na celu sprawdzenie, czy postępowanie i praktyki ubezpieczeniowe licencjobiorców są zgodne z wymogami Regulaminu Rady ds. Ubezpieczeń, Kodeksu Postępowania i Ustawy o Instytucjach Finansowych” – powiedziała rzeczniczka firmy Melinda Lau.

Lau zauważył również, że Canadian Council of Insurance Regulators (CCIR) przeprowadziła wspólny przegląd Greatway i trzech innych agencji, który miał miejsce w pierwszej połowie 2022 roku.

Ale rada nie jest członkiem CCIR; Zamiast tego BCFSA jest, a FSRA prowadziła ten przegląd i Rozpiętość Jej ustalenia zostały opublikowane na jej stronie internetowej 28 września 2022 r. Ustalenia stanowiły podstawę zawiadomienia Greatway w następnym miesiącu. Mówi się, że BCFSA był „organem negatywnego uczestnictwa”.

Glacier Media skontaktowało się z Greatway w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymało odpowiedzi.

[email protected]

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top