Gracze NBA mogą trafić do więzienia za złamanie kwarantanny w Toronto

Nieszczepieni gracze NBA, którzy złamali kwarantannę w Toronto, mogą spotkać się z surowymi karami. (Zdjęcie: Von Ridley/Getty Images)

Nieszczepieni gracze NBA, którzy podróżują na północ od granicy i nie przestrzegają kanadyjskiego prawa kwarantanny, będą podlegać surowym karom, w tym ewentualnemu pozbawieniu wolności, jeśli złamią przepisy prawa, Według Shamsa Charania z The Athletic.

Zgodnie z prawem niezaszczepieni zawodnicy mogą opuszczać pokoje hotelowe wyłącznie w celu prowadzenia zajęć zespołowych. Gracze muszą również przejść test na COVID-19 po przybyciu do Kanady.

Prawo stanowi również, że każdemu, kto złamie zasady, grozi do sześciu miesięcy więzienia i/lub grzywna w wysokości 750 000 USD.

gdzie Otwarte obozy szkoleniowe NBA, Liga odnotowała stały wzrost liczby szczepień. W tym czasie ogólna średnia ligowa podskoczyła z 90 procent do 95 procent. Ta liczba obejmuje graczy, którzy otrzymali co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Kanadyjska gwiazda NBA, Andrew Wiggins, wypowiedział się przeciwko zaszczepieniu się na COVID-19 i do niedawna jej nie otrzymał. Od tego czasu Wiggins miał szansę, choć nie był z tego powodu zbyt szczęśliwy.

„Czułem, że jedyną opcją jest otrzymanie szczepionki lub nie granie w NBA” – powiedział. Napastnik Golden State Warriors powiedział niedawno dziennikarzom. „To była trudna decyzja. Mam nadzieję, że za 10 lat się uda i nadal jestem zdrowy”.

NBA nie może egzekwować wymaganych szczepień wśród swoich graczy, ale nadal zachęca wszystkich do szczepień.

Toronto Raptors wrócili do swojego rodzinnego miasta w tym sezonie po rozegraniu sezonu 2020-21 w Tampie. Każdy członek Raptors otrzymał teraz drugą dawkę szczepionki, Według Michaela Grange z Sportsnet.

Więcej od Yahoo Sports

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top