Gotowe chipy Apple M2 Pro i M2 Max dla MacBooka Pro nowej generacji

Apple przygotowuje chipsety „M2 Pro” i „M2 Max” dla następnej generacji komputerów Mac, w tym high-endowego MacBooka Pro, zgodnie z ostatnimi doniesieniami.


Podobno „M2 Pro” i „M2 Max” są następcami niestandardowych układów krzemowych M1 Pro i M1 Max, Apple jest Już teraz uważa się, że te chipy są testowane wewnętrznie. Podobnie jak M1 Pro i M1 Max są rozszerzonymi wersjami układu M1, tak M2 Pro i M2 Max będą prawdopodobnie oparte na Chip „M2”.

Chip M2 to Oczekuje się tego po raz pierwszy w 2022 Nowy projekt MacBooka Air. Dla mnie BloombergMark GormanChip będzie miał ten sam 8-rdzeniowy procesor, co M1‌. Oczekuje się, że będzie miał dodatkowe rdzenie GPU, z opcjami 9- i 10-rdzeniowymi GPU, wyższymi niż opcje 7- i 8-rdzeniowych GPU w oryginalnym układzie M1‌. Może również nastąpić poprawa szybkości i wydajności, ponieważ chip jest zbudowany na mniejszym węźle.

Zgodnie ze sposobem, w jaki M1 Pro i M1 Max zostały zbudowane na chipie M1, M2 Pro i M2 Max mogą mieć taką samą liczbę rdzeni procesora, jak ich poprzednicy, ale z dodatkiem rdzeni GPU i korzystać z ogólnej poprawy szybkości i wydajności.

Pod koniec zeszłego roku, a raport z Informacja Przedstawiając rzekomą mapę drogową Apple dotyczącą krzemu na nadchodzące lata, wyjaśnił, że Apple pracuje nad następcami chipów M1 Pro i M1 Max, które będą miały więcej rdzeni i będą wykonane z ulepszoną wersją procesu produkcyjnego TSMC 5 nm.

Co więcej, jasne jest, że w przyszłości te chipsety drugiej generacji zastąpią układy MacBook Pro z maksymalnie 40 rdzeniami obliczeniowymi wyprodukowanymi w procesie 3 nm TSMC do 2023 roku.

Według informacji, może minąć trochę czasu, zanim chipy M2 Pro i M2 Max zostaną wydane Raport z Tajwanu czasy pracy. Wygląda na to, że Apple planuje aktualizować układy krzemowe dla komputerów Mac co 18 miesięcy, w przeciwieństwie do iPhone’a i Apple Watch, które co roku otrzymują nowy procesor. Zgodnie z tym zakresem dat, chip M2 zostanie rzekomo wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2022 roku, a następnie M2‌ Pro i M2‌ Max w pierwszej połowie 2023 roku.

READ  Nowy przeciek FIFA 22 wzbudza duże zainteresowanie graczy w trybie kariery

Ten przedział czasowy ogólnie odpowiada Prognozy Gormana. Uważa, że ​​Apple nie wyda nowych modeli MacBooka Pro z chipsetem M2 Pro i M2 Max do 2023 roku, a jedynym nowym modelem MacBooka Pro w tym roku będzie zaktualizowany model podstawowy z 13-calowym ekranem i mniej wydajnym chipem M2 .

W przeciwieństwie do M2 Pro i M2 Max niewiele wiadomo o modelach MacBook Pro nowej generacji, ale Porty o nowszych specyfikacjachI Face ID, łączność 5G i ekrany OLED Oczekiwania są rozsądne na tym wczesnym etapie.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top