Google wprowadza śledzenie przesyłek na żywo w Gmailu

Google wprowadza śledzenie przesyłek na żywo w Gmailu

Gigant wyszukiwarek Google ogłosił nową funkcję, która pozwala użytkownikom śledzić stan dostarczania ich produktów w aplikacji Gmail.

„W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym niedługo Twoja skrzynka odbiorcza zostanie wypełniona kolejnymi potwierdzeniami zamówień i wysyłek, numerami śledzenia, a nawet od czasu do czasu powiadomieniami o opóźnieniach. Dlatego w tym roku Gmail wprowadza nowe funkcje, które pomogą Ci zaoszczędzić”. powiedział Elijah Brown, wiceprezes ds. produktu w Gmailu.

Użytkownicy, gdy zamawiają produkt i otrzymują potwierdzenie w Gmailu. Ta ostatnia oferuje opcję – Śledź swoje paczki w Gmailu – i możesz zezwolić lub odmówić.


Gmail wkrótce zaoferuje opcję śledzenia dostarczania paczek. Źródło: Google

Jeśli na to zezwolisz, Gmail automatycznie wyszuka stany zamówień przy użyciu numerów śledzenia i wyświetli je w Twojej skrzynce odbiorczej. Użytkownicy mogą zrezygnować w dowolnym momencie w ustawieniach Gmaila.


Funkcja śledzenia przesyłek będzie dostępna w aplikacji Gmail. Źródło: Google

Oczekuje się, że nowa funkcja pojawi się wraz z aktualizacją Gmaila na krótko przed świętami Bożego Narodzenia.

W pokrewnym rozwoju Google w końcu znalazł stałe miejsce dla Google Lens w swojej witrynie wyszukiwania.

Rajan Patel, wiceprezes ds. inżynierii w Google (doświadczenie wyszukiwania, wyszukiwanie obrazów, obiektyw) ogłosił na Twitterze, że Google Lens będzie łatwo dostępny w zakładce wyszukiwania.

Wcześniej taki układ był widoczny tylko w aplikacjach Google i Chrome na telefony. Teraz będzie dostępny na Google.com na PC.

W przypadku tych użytkowników możliwe jest bezpośrednie kliknięcie ikony aparatu, aby umożliwić aparatowi urządzenia lub przesłać obrazy w celu wyszukania obrazów wizualnych.

Otrzymuj najnowsze informacje na temat nowych premier, recenzje gadżetów i aplikacji, cyberbezpieczeństwa i nie tylko na temat technologii osobistych na Techniki DH.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *