Google Stadia zostanie zamknięte w 2023 r., a wszystkie zakupy zostaną zwrócone

usługa gier w chmurze stadiony google będzie Zamknięto 18 stycznia, gigant wyszukiwania powiedział w poście na blogu w czwartek. Google zwróci wszystkie urządzenia Stadia kupione w sklepie Google Store, a także wszystkie gry i dodatkowe treści zakupione w sklepie Stadia.

Gigant technologiczny zamierza zrealizować wszystkie zwroty do połowy stycznia.

Osoby korzystające ze Stadia nadal będą miały dostęp do swoich bibliotek gier, w tym gier Pro, jeśli od czwartku będziesz mieć aktywną subskrypcję Pro. W e-mailu wysłanym do graczy firma Google ostrzegła, że ​​wsparcie wydawców dotyczące gier może się różnić, a blokada może wpłynąć na wrażenia z gry (co oznacza, że ​​niektóre gry mogą zniknąć lub utracić funkcje na wczesnym etapie).

Wygląda na to, że Google nie powiedziało wielu programistom o zamknięciu przed opublikowaniem publicznego bloga. Twórcy Destiny 2 Bungie Czwartkowe tweety na temat Wymyślanie biznesplanu Po reklamie. Zabójca doktryny Deweloper Ubisoft zamierza umożliwić graczom, którzy kupili jego gry na Stadia Aby przenieść je na komputer Za pośrednictwem usługi dystrybucji cyfrowej Ubisoft Connect, powiedział w piątek.

Google rozmawiał z co najmniej jednym studiem (twórcą Luxor Evolved stara szkoła) o odszkodowaniu za utracony dochód w wyniku nagłej zmiany, Wspomniałem Axios Piątek.

Wyjaśniając ten ruch, wiceprezes i dyrektor generalny Stadia Phil Harrison zwrócił uwagę na inwestycje Google w gry za pośrednictwem usługi dystrybucji cyfrowej Google Play, technologii w chmurze i przesyłania strumieniowego w YouTube.

READ  Flagowa karta graficzna Intel® ARC z procesorem graficznym Xe-HPG Alchemist dla AMD RX 6700 XT i NVIDIA RTX 3070

„Kilka lat temu uruchomiliśmy również usługę gier konsumenckich, Stadia” – powiedział w poście na blogu. „Podejście Stadia do strumieniowania gier konsumenckich zostało zbudowane na silnych podstawach technologicznych, ale nie zyskało tak dużej popularności wśród użytkowników, jak się spodziewaliśmy, więc podjęliśmy trudną decyzję o rozpoczęciu zakończenia usługi przesyłania strumieniowego Stadia”.

W poście na blogu wskazano, że kilku pracowników zespołu Stadia zostanie przydzielonych do innych ról w Google.

Usługa gier w chmurze została uruchomiona w listopadzie 2019 r. i spotkała się z mieszanym przyjęciem.


Now playing:
Watch this:

Playing Google Stadia for the first time7:03

„Stadia isn’t delivering new games [at the moment]To tylko próba zaoferowania nowego sposobu grania poprzez transmisję strumieniową. Taki, który można uzyskać od innych dostawców”, Scott Stein . z CNET pisał w tym czasie. „Dopóki Google nie znajdzie sposobu na iterację w YouTube i tworzenie unikalnych gier konkurencyjnych na dużą skalę, Stadia nie jest jeszcze warta Twojego czasu”.

Chociaż jest kilka Solidne gry w jej biblioteceStadia nie ewoluowała. Google zamknęła własne studio deweloperskie W 2021 roku, dając do zrozumienia, że ​​jej ambicje związane z grami odchodzą od Stadii.

Stadia też miała dużo plików Konkurs gier w chmurzez X-BoxA Play StationA NVIDIA A Amazonka Wszystkie alternatywy, które oferuje.

Nie było to całkowite bankructwo firmy, ponieważ Harrison powiedział, że technologia może być zastosowana w projektach YouTube, Google Play i rozszerzonej rzeczywistości.

Ta technologia zostanie również udostępniona partnerom branżowym Google. Sony udostępniło własną usługę przesyłania strumieniowego już w 2015 roku Kup patenty na żywo – a Usługa transmisji wczesnej gry Na krótko przed zamknięciem obiecującego startupu.

READ  Pięć lat później Final Fantasy XV wciąż czuje się jak rodzina

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top