Google przedstawia nowe zabezpieczenia dla ulepszonego Bezpiecznego przeglądania w Chrome

Autor: Shannon Williams

Firma Google ogłosiła nowe zabezpieczenia dla użytkowników ulepszonego bezpiecznego przeglądania w Chrome.

W 2020 r. firma uruchomiła ulepszone bezpieczne przeglądanie, które użytkownicy mogą włączyć w swoich ustawieniach zabezpieczeń Chrome, w celu znacznego zwiększenia bezpieczeństwa w sieci.

Od czasu pierwszego uruchomienia Google twierdzi, że stale pracował za kulisami, aby poprawić sprawdzanie adresów URL w czasie rzeczywistym i stosować modele uczenia maszynowego, aby ostrzegać przed nieznanymi wcześniej atakami. . W rezultacie użytkownicy ulepszonego bezpiecznego przeglądania są skutecznie oszukiwani o 35% mniej niż inni użytkownicy.

Począwszy od Chrome 91, Google wprowadzi nowe funkcje, które pomogą użytkownikom Ulepszonego Bezpiecznego przeglądania lepiej wybrać ich rozszerzenia, a także zaoferują dodatkową ochronę przed pobieraniem złośliwych plików z sieci.

Niektóre aktualizacje zabezpieczeń obejmują:
Ulepszone Bezpieczne przeglądanie zapewni teraz dodatkową ochronę, gdy użytkownicy zainstalują nowe rozszerzenie z Chrome Web Store. Okno dialogowe powiadomi użytkowników, jeśli rozszerzenie, które zamierzają zainstalować, nie znajduje się na liście rozszerzeń zaufanych przez Ulepszone Bezpieczne przeglądanie

Według Google, w przypadku wszystkich pobrań, które Bezpieczne przeglądanie uzna za ryzykowne, ale nie w oczywisty sposób niebezpieczne, użytkownicy Ulepszonego Bezpiecznego przeglądania otrzymają ostrzeżenie i będą mogli przesłać plik do przeskanowania w celu dokładniejszej analizy.

Firma Google podzieliła się kilkoma wskazówkami na temat następnego poziomu bezpieczeństwa, który użytkownicy mogą zrobić, aby zapewnić sobie ochronę przed coraz bardziej złożonymi zagrożeniami w sieci. . Obejmują one:
1. Włącz Ulepszoną ochronę Bezpiecznego przeglądania w Chrome. Użytkownicy korzystający z funkcji Bezpieczne przeglądanie są skutecznie oszukiwani o 35% mniej niż inni użytkownicy. Firma Google ogłosiła niedawno dodatkowe zabezpieczenia dla użytkowników Ulepszonego Bezpiecznego przeglądania, takie jak ostrzeżenia przed instalacją niezaufanych rozszerzeń Chrome oraz bardziej szczegółowe skanowanie w celu ochrony przed potencjalnym złośliwym oprogramowaniem.
2. Zarejestruj się w celu weryfikacji dwuetapowej (2SV). Jest to kolejny sposób, w jaki konto użytkownika może potwierdzić, że faktycznie się loguje. Używanie urządzenia mobilnego do logowania zapewnia użytkownikom bezpieczniejsze i bezpieczniejsze uwierzytelnianie niż same hasła.
3. Zarejestruj się w programie Google Advanced Protection Program (APP). Aplikacja chroni użytkowników o wysokiej widoczności i poufnych informacji, którzy są zagrożeni ukierunkowanymi atakami online. Nowe zabezpieczenia są dodawane automatycznie w celu ochrony przed szeroką gamą istniejących zagrożeń.
4. Wykonaj sprawdzanie zabezpieczeń Google. Daje to użytkownikom spersonalizowane i praktyczne zalecenia dotyczące bezpieczeństwa, które pomagają użytkownikom zwiększyć bezpieczeństwo Twojego konta Google, a ich ukończenie zajmuje 2 minuty.

READ  Oto dlaczego Twój nowy pilot Apple TV nie ma funkcji śledzenia wzoru AirTag

Ayhan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top