Google Lens wkrótce będzie wspólnie wyszukiwać słowa i obrazy

Google aktualizuje swoje narzędzie wyszukiwania wizualnego Google Lens o nowe funkcje językowe oparte na sztucznej inteligencji. Aktualizacja pozwoli użytkownikom na dalsze zawężenie wyszukiwania za pomocą tekstu. Na przykład, jeśli robisz zdjęcie koszuli we wzór paisley, aby znaleźć podobne przedmioty online za pomocą Google Lens, możesz dodać polecenie „skarpetki w tym stylu”, aby wybrać ubrania, których szukasz.

Ponadto Google wprowadza nową opcję „Trybu obiektywu” w swojej aplikacji Google na iOS, umożliwiając użytkownikom wyszukiwanie przy użyciu dowolnego obrazu, który pojawia się podczas wyszukiwania w Internecie. Będzie to dostępne „wkrótce”, ale będzie ograniczone do Stanów Zjednoczonych. Google uruchamia również Google Lens na pulpicie w przeglądarce Chrome, umożliwiając użytkownikom wybranie dowolnego obrazu lub filmu podczas przeglądania sieci, aby znaleźć widoczne wyniki wyszukiwania bez opuszczania karty. Będzie to dostępne globalnie „wkrótce”.

Te aktualizacje są częścią najnowszej inicjatywy Google, która ma na celu ulepszenie narzędzi wyszukiwania dzięki zrozumieniu języka sztucznej inteligencji. Aktualizacje Lens są oparte na modelu uczenia maszynowego, który firma ujawniła na I/O na początku tego roku jako MUM. Oprócz tych nowych funkcji Google wprowadza również nowe narzędzia oparte na sztucznej inteligencji do wyszukiwania w Internecie i na urządzeniach mobilnych.

Użyj zaktualizowanego Google Lens, aby określić ścieżkę rowerową.
Obraz: google

Zmiany w Google Lens pokazują, że firma nie straciła zainteresowania tą funkcją, która zawsze była obiecująca, ale jako nowość wyglądała atrakcyjniej. Techniki uczenia maszynowego sprawiły, że funkcje rozpoznawania obiektów i obrazów są stosunkowo łatwe na podstawowym poziomie, ale jak pokazują dzisiejsze aktualizacje, prawidłowe działanie wymaga od użytkowników odrobiny pomysłowości. Podekscytowanie może jednak wzrosnąć – Snap Niedawno zaktualizował swoją funkcję skanowania, który działa dokładnie tak samo jak Google Lens.

Google chce zmienić te aktualizacje obiektywu w narzędzie do skanowania świata sztucznej inteligencji w bardziej przydatne narzędzie. Podaje przykład kogoś, kto próbuje naprawić swój rower, ale nie wie, jak nazywa się mechanizm na tylnym kole. Robią zdjęcie Obiektywem, dodają wyszukiwany tekst „jak to naprawić”, a Google wyskakuje z wynikami identyfikującymi mechanizm jako „przerzutka”.

Jak zawsze w przypadku tych demonstracji, przykłady dostarczone przez Google wydają się proste i przydatne. Ale będziemy musieli sami wypróbować zaktualizowany obiektyw, aby przekonać się, czy zrozumienie języka sztucznej inteligencji sprawia, że ​​wyszukiwanie wizualne jest czymś więcej niż tylko sztuczką salonową.

READ  OnePlus Nord 2 OxygenOS jest zbudowany na OPPO ColorOS

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top