Goldman Sachs utrzymuje wzrost cen ropy

Goldman Sachs kontynuuje swoje zwyżkowe stanowisko w sprawie ropy pomimo trwającej intensywnej sprzedaży na rynku, powtarzając w Notatka Jego stanowisko jest takie, że „odchylenie cen stąd zmierza bezpośrednio do góry”.

Stratedzy Goldman Sachs, w tym Jeffrey Currie i Damien Corvalin, przetestowali swój optymistyczny pogląd i stwierdzili, że pomimo rosnących obaw o fundamenty ropy, zarówno ze względu na rosnącą podaż, jak i słaby popyt, wartość godziwa ropy Brent pozostanie o połowę powyżej obecnego rynku Drugi z 2022 i 2023 roku.

Jak napisali analitycy Goldman Sachs, przy niskich zapasach i potencjalnym wzroście produkcji w Arabii Saudyjskiej / Zjednoczonych Emiratach Arabskich o około 500 000 baryłek dziennie, co uszczupli „rekordowo niskie wolne moce produkcyjne”, ryzyko jest silnie przekrzywione w górę.

W odwrotnym scenariuszu wartość godziwa Brent wyniesie 120 USD w drugiej połowie 2022 r. i 110 USD w 2023 r., w porównaniu z prognozami Goldmana wynoszącymi odpowiednio 135 USD i 125 USD za baryłkę, zauważyli strategiczni analitycy banku.

Nawet najgorszy scenariusz nadal wskazywałby na godziwą wartość ropy Brent w wysokości 105 USD w drugiej połowie 2022 r. i 90 USD za baryłkę w 2023 r., również wyższą niż rynkowe kontrakty terminowe.

„W rezultacie podtrzymujemy nasz optymistyczny pogląd na ceny ropy po ostatniej dużej wyprzedaży” – powiedział Goldman Sachs.

Na początku czwartku ceny ropy spadły o 4% do poziomu z lutego, przed rosyjską inwazją na Ukrainę.

Pod koniec zeszłego miesiąca Jeffrey Currie, globalny szef badań towarowych w Goldman Sachs, powiedział, że ryzyko wzrostu cen ropy naftowej i produktów rafineryjnych jest „w tej chwili wyjątkowo wysokie”. Według Wall Street Bank ostatni spadek cen ropy może być okazją do zakupów, ponieważ tego lata ceny mają wzrosnąć.

W zeszłym tygodniu Corvalin z Goldman powiedział CNBC, że ropa może osiągnąć 140 dolarów za baryłkę.

READ  Czy chińska polityka zerowego koronawirusa powstrzyma światowe fabryki przed zmieleniem? | Chiny

„140 USD jest nadal naszym głównym problemem, ponieważ w przeciwieństwie do akcji, które są aktywami proaktywnymi, towary muszą rozwiązać dzisiejszy problem niekompatybilny z podażą i popytem” – powiedział Corvalin.

Michael Kern dla Oilprice.com

Więcej najlepszych czytań z Oilprice.com:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top