Gol Denzela Dumfriesa pokonał Holandię po Ukrainie w drugiej połowie

Denzel Dumfries miał ostatnie słowo dla Holandii, gdy pokonali Ukrainę 3-2 w meczu otwarcia Euro 2020, który wymagał od nich przetrwania drugiej połowy rywali.

Po tym, jak obie drużyny rozegrały zabawny, ale bezbramkowy mecz otwarcia przez 45 minut, Jorginho Wijnaldum i Fout Wijhorst strzelili po sześć minut w 52. i 58. minucie, prowadząc Holandię do dwubramkowej przewagi.

Kiedy wyglądało na to, że trzy punkty mają osłabnąć holenderską drużynę, Andrei Yarmolenko podkręcił się w górnym rogu siatki nad bramkarzem Martinem Stecklenburgiem w 75. minucie, aby umieścić gości na szachownicy i dać im szansę. Powrót do gry.

Roman Jaremczuk skompletował powrót po czterech minutach, kierując się dośrodkowaniem na wyrównanie dla Ukrainy.

Dumfries strzelił głową w 85. minucie po podaniu Nathana Ake, który okazał się zwycięzcą dla Holandii, gdy gra przed swoimi kibicami na Johan Cruyff Arena w Amsterdamie.

„Czuję ulgę” – powiedział Wijnaldum po wygranej. “Ogólnie rzecz biorąc, mieliśmy dobrą grę, ale daliśmy im dwie szanse w 10 minutach, które były golami. Musimy się nauczyć, że jeśli gramy taki mecz, musimy dobrze zakończyć. Pozwalamy im wrócić do gry i to musi się poprawić. ” .

Tymczasem Yarmolenko wierzy, że jego drużyna może pokazać ten sam rodzaj walki w pozostałych meczach grupowych.

– To był ciężki mecz – powiedział Jarmołenko. “Wiedzieliśmy, że gramy przeciwko poważnemu przeciwnikowi. A drużyna trenerska jest zadowolona z kwoty, którą daliśmy. Przegranie meczu zawsze jest denerwujące, ale mamy jeszcze dwie gry i nadal będziemy grać z taką samą energią. “

Dzięki temu zwycięstwu Holandia dołączyła do Austrii na pierwszym miejscu w grupie C, podczas gdy Ukraina i Macedonia Północna znalazły się na samym dole grupy z zerem punktów.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top