Główny trener Seattle Kraken Dave Huxtall

Seattle (AFP) – Seattle Kraken zatrudniło w czwartek Dave’a Huxtola jako głównego trenera dla serii rozszerzeń, która rozpocznie się jesienią tego roku.

Haxtool podejmie wyzwanie kierowania organizacją roku pierwszego w swojej drugiej ważnej pracy w NHL. Trenował Philadelphia Flyers przez trzy sezony w latach 2015-19 i spędził ostatnie dwa lata jako asystent w Toronto Maple Leafs.

52-latek trenował Flyers w dwóch play-offach i został wysłany w połowie czwartego sezonu po tym, jak nie odniósł żadnych zwycięstw. Wcześniej Huxtall pracował na University of North Dakota przez 11 lat, a sześć lat wcześniej był pracownikiem poza biurem dla ówczesnego dyrektora generalnego w Filadelfii, Rona Hextala, podobnie jak tym razem Ron Francis z Seattle.

Misja Hakstola w Seattle będzie ważna, ponieważ stara się dorównać sukcesowi najnowszego rozszerzenia ligi, ale może być nierealne, aby Kraken dorównał pierwszemu sezonowi Vegas Golden Knights. Vegas dotarło do finału Pucharu Stanleya w swoim inauguracyjnym sezonie i awansowało do play-offów przez wszystkie cztery lata od swojego powstania.

Zarząd Seattle dużo myślał od samego początku, a oczekiwania dotyczące Krakena od samego początku są skuteczne.

Rekrutacja również wpisuje się w ramy czasowe, które Francis wyznaczył od początku, gdy chciał zakończyć poszukiwania trenerów w Seattle przed końcem czerwca i na długo przed szkicem rozszerzenia z 21 lipca i szkicem NHL z 23 lipca, kiedy Kraken jest na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Wybór.

Huxtall dostał pracę u byłego trenera Arizony Ricka Tucheta i innych, którzy wielokrotnie udzielali wywiadów. Francis Waxtoll i asystent GM Seattle, Jason Putrell, towarzyszyli drużynie Kanady na Mistrzostwach Świata 2019.

Chociaż Huxtall skończył pracę, może nie był pierwszym faworytem.

Gerard Gallant wydawał się oczywistym wyborem dla Seattle ze względu na jego doświadczenie w prowadzeniu Vegas podczas swojego pierwszego rekordowego sezonu, który zakończył się przegraną Waszyngtonu w finale. Gallant wybrał okazję z New York Rangers nad możliwością podjęcia wyzwań nowej serii przez pierwszy rok.

READ  Dana White o przyszłości Johna Jonesa: „Może walczyć tego lata albo nigdy więcej nie będzie mógł walczyć”

Oczekuje się, że Kraken rozpocznie obóz treningowy we wrześniu, a sezon prawdopodobnie rozpocznie się w połowie października.

___

Wniósł wkład związany z hokejowym pisarzem Associated Press, Stephen Wino.

___

Więcej od AP NHL: https://apnews.com/hub/NHL i https://twitter.com/AP_Sports

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top