Glenn Yunking zostanie gubernatorem Wirginii w sobotę

Yongkin, były współdyrektor firmy private equity Carlyle Group, nigdy wcześniej nie zajmował wybranego stanowiska. on Wygrał wybory gubernatora w listopadzie Przeciwko Demokracie Terry’emu McAuliffe’owi, jednocześnie trzymając byłego prezydenta Donalda Trumpa na dystans i odwołując się do bazy republikańskiej, skupiając się na tak zwanej uczciwości wyborczej, krytykując sposób, w jaki naucza się wpływu rasizmu w szkołach publicznych i podkreślając kwalifikowaną ochronę immunitetu funkcjonariuszy organów ścigania .

Tematem inauguracji Yongkina jest „Wspólna promocja ducha Wirginii”. Kilka przyjęć odbędzie się przed ceremonią otwarcia w State Capitol w Richmond. Niektóre z tych wydarzeń obejmują iftar, kolację w Virginia Science Museum i herbatę dla kobiet wydaną przez nadchodzącą Pierwszą Damę Wirginii, Susan Youngkin. Po paradzie natychmiast nastąpi ceremonia zaprzysiężenia, gdy paradenci przejdą przez Plac Kapitolu.

„Ten temat na weekend otwierający celebruje ducha Wirginii – temat związany z bogatą historią, ale jeszcze bardziej ekscytującą przyszłość, gdy Wirginianie spotykają się, aby uczynić Wirginię najlepszym miejscem do życia, pracy i wychowania rodziny”, gubernator-elekt i powiedziała przychodząca pierwsza dama.

Jego poprzednik, demokratyczny gubernator Ralph Northam, ogłosił w piątek stan wyjątkowy w oczekiwaniu na burzę, która ma uderzyć w stan w ten weekend. Rzecznik Yongkin Macaulay Porter powiedział, że gubernator elekt otrzymał informacje z Departamentu Ratunkowego Wirginii i „aktywnie koordynuje z nimi nadchodzące procedury pogodowe”.

Yongkin, który będzie 74. gubernatorem Wspólnoty Narodów, po zaprzysiężeniu stanie przed szeregiem innych bezpośrednich wyzwań, w tym poprowadzeniem kraju przez trwającą pandemię koronawirusa i ustalenie, jak najlepiej złagodzić rekordową inflację. Planuje posunąć się naprzód z szeregiem środków wykonawczych związanych z pandemią, w tym cofnięciem mandatu na szczepionki dla pracowników państwowych i wymagań dotyczących masek ustalonych przez Northham. Departament Zdrowia Wirginii obecnie wymaga ukrywania się w szkołach podstawowych i środkach transportu publicznego.

Podczas kampanii, 55-latek wpadł na plan gry „Dzień pierwszy”, który obejmował między innymi zniesienie podatku spożywczego w Wirginii, zwolnienie komisji ds. zwolnień warunkowych i stworzenie nowych szkół czarterowych.

READ  Co najmniej 3 zabitych podczas wykolejenia Amtrak w Montanie: władze

Gubernator-elekt spędził ostatnie kilka tygodni na deklarowaniu kluczowych ról w swojej administracji. Wśród najbardziej znanych kandydatów znajduje się Andrew Wheeler, były dyrektor Agencji Ochrony Środowiska pod administracją Trumpa, na sekretarza ds. zasobów naturalnych. Wheeler już spotkał się z oporem Demokratów z Wirginii.

Listopadowe zwycięstwo Yongkina oznaczało dramatyczną zmianę losów republikanów w Wirginii, zaledwie rok po tym, jak prezydent Joe Biden zdobył stan o 10 punktów. Partia miałaby teraz kontrolę nad Pałacem Gubernatora, Biurem Zastępcy Gubernatora, Biurem Prokuratora Generalnego i Izbą Delegatów. Republikanie w całym kraju mogą próbować naśladować jego strategię zdystansowania się od Trumpa w wyborach śródokresowych w 2022 r. Zdobył pochwałę w listopadzie na spotkaniu Zgromadzenia Gubernatorów Republikanów za swoją zdolność do podbicia masowo demokratycznego kraju poprzez skupienie się na edukacji i bezpieczeństwie publicznym . Republikanie bronią w tym roku 20 stanów i liczą na postęp w niebieskich stanach.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top