Gigant aukcyjny z Kolumbii Brytyjskiej, Ritchie Bros., rozszerza swoją obecność dzięki przejęciu o wartości 1,3 miliarda dolarów Nowości

Ritchie Bros. kupuje konkurencyjną firmę

Tyler Orton, Biff – | Historia: 342352

Ritchie Bros. Auctions Corporation (TSX: RBA) (NYSE: RBA) wpadła na świetny pomysł konkurenta zza oceanu.

Gigant aukcyjny z siedzibą w Burnaby ujawnił w poniedziałek, że zapłacił 775 milionów funtów (1,35 miliarda dolarów) za przejęcie Euro Auctions UK Ltd. W celu rozszerzenia swojej globalnej obecności.

Transakcja całkowicie gotówkowa polega na nabyciu przez Ritchie Bros. 100% udziałów w całej grupie spółek brytyjskiej firmy. Transakcja jest finansowana z połączenia gotówki i nowego zadłużenia, przy czym zobowiązanie do finansowania pomostowego pochodzi od Goldman Sachs w USA.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana pod koniec tego roku lub pod koniec 2021 roku.

Ritchie Bros. i Euro Auctions znane są z ułatwiania sprzedaży ciężkiego sprzętu i ciężarówek poprzez aukcje na żywo i licytacje online.

Umowa przejęcia wymaga, aby Ritchie Bros. wchłonęła 200 pracowników w 14 różnych krajach, zwiększając globalną liczbę kanadyjskich licytatorów do około 2800 pracowników, zgodnie z danymi BIV.

„Dave Ritchie & Brothers był ogromną inspiracją dla moich braci i dla mnie w tworzeniu aukcji europejskich. Wiele z tego, co robimy, zaprojektowaliśmy wokół filozofii Dave’a zorientowanej na klienta, która jest kontynuowana przez Ritchie Bros. do dziś” – założyciel i dyrektor Euro Auctions, Derek Keys powiedział w oświadczeniu, odnosząc się do założycieli kanadyjskiej firmy.

Euro Auctions będzie nadal działać pod istniejącymi markami po zamknięciu transakcji (na niektórych rynkach firma działa również pod marką Yoder & Frey Auctioneers LLC).

„To przejęcie znacznie przyspiesza naszą strategię napędzania wzrostu przychodów i zysków oraz zwiększania wartości dla akcjonariuszy poprzez dalsze rozszerzanie naszych możliwości w nowych kanałach, segmentach, regionach i segmentach klientów” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor generalny Ritchie Bros., Anne Fandozi.

READ  Chiny ponownie gromadzą zapasy ropy, a to świetna wiadomość dla cen ropy

Transakcja ma miejsce niecały rok po tym, jak Ritchie Bros. przejęła amerykańską firmę analityczną Rouse Services LLC za 275 milionów dolarów (wówczas 366 milionów dolarów).

Ta kalifornijska firma specjalizuje się w dostarczaniu informacji o rynku sprzętu budowlanego, w tym analityki leasingowej, wsparcia sprzedaży sprzętu i ocenie floty.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top