Giełdy rosną w oczekiwaniu na protokół z posiedzenia Fed

Akcje amerykańskie rosły w środową sesję, podczas gdy Wall Street wyglądało na to, że odzyskał równowagę po pesymistycznym początku tygodnia i nowego roku. Inwestorzy ważą porcję danych ekonomicznych i oczekują na protokół z grudniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej w sprawie polityki pieniężnej.

Indeks S&P 500 (^ Salaficka Grupa ds. Głoszenia i Walki(wzrost o 1,2% w handlu popołudniowym, podczas gdy Dow Jones Industrial Average wzrósł)Bibliografia) skoczył o ponad 200 punktów, czyli o 0,7%. Nasdaq Technology Heavy Composite (Bibliografia) wzrosła o 1,1%.

najnowsza ankieta dotycząca możliwości zatrudnienia i rotacji pracowników (JOLTS), Pokaż 10,5 miliona wolnych miejsc pracy w listopadzie – więcej niż oczekiwano – wskazując na kontynuację dynamiki na rynku pracy pomimo zacieśnienia monetarnego przez Rezerwę Federalną. Tymczasem PMI dla przemysłu ISM Spadł drugi miesiąc z rzędu do 48,4 w grudniu z 49 w listopadzie, największy spadek od maja 2020 r.

Ruchy w środę nastąpiły po ponurym początku handlu w 2023 r., ponieważ wiele presji z ubiegłego roku podąża za inwestorami w nowy rok. Wtorek, Trzy główne średnie zamknęły się niżej.

Microsoft (MSFT) Zaangażowany spadł o 4,9 procent do najniższego poziomu od listopada Po tym, jak UBS obniżył ocenę akcji do neutralnej z kupuj i obniżył cenę docelową o 50 USD do 250 USD z powodu obaw związanych z działalnością firmy w zakresie przetwarzania w chmurze, która jest kluczowym motorem przychodów.

Wszystkie oczy były zwrócone na Teslę (TSLA) ponownie środa wysyła zapasy We wtorek pierwszego dnia handlowego 2023 r. spadł o 12%.. Oznaczało to największy spadek Tesli od ponad dwóch lat i wymazało wszystkie zyski z odzysku osiągnięte w ciągu ostatnich trzech sesji 2022 roku w zeszłym tygodniu. Akcje wzrosły w środę o 4,5%.

Producent samochodów elektrycznych na początku tego tygodnia Zgłoszono produkcję i dostawę pojazdu Dane z czwartego kwartału rozczarowały Wall Street, dodając kolejne nieszczęście dla inwestorów, którzy już rozważają obawy dotyczące produkcji w chińskiej fabryce Tesli i zarządzania Twitterem przez CEO Elona Muska.

READ  Administracja Bidena rozważa nałożenie niespodziewanego podatku od zysków z ropy i gazu

Akcje grupy Alibaba (Babo) wzrosła o 11,7% po tym, jak współzałożyciel miliarder Jack Ma Zdobył aprobatę chińskich regulatorów zebrać 10,5 miliarda juanów — czyli 1,5 miliarda dolarów — na działalność Ant Group w zakresie finansowania konsumentów. Zwyżkowały również inne chińskie akcje notowane w USA.

siły sprzedaży (CRM) ogłoszono w środę Plany restrukturyzacji, które obejmowały redukcję około 10% siły roboczej i zamknięcie niektórych biur, dołączając do rosnącej listy firm technologicznych zwalniających pracowników w celu obniżenia kosztów po gwałtownym wzroście zatrudnienia podczas boomu po pandemii w 2021 r. Akcje wzrosły o 3,3%.

Na innych rynkach rentowność amerykańskich obligacji skarbowych spadła, przy czym rentowność 10-letnich obligacji porównawczych spadła o 7 punktów bazowych do około 3,70%, podczas gdy rentowność dwuletnich obligacji spadła o około 4 punkty bazowe do 4,37%.

Indeks dolara amerykańskiego również spadł. A ceny ropy nadal spadały, a kontrakty futures na ropę West Texas Intermediate (WTI) – amerykański punkt odniesienia – spadły o 4% poniżej 74 USD za baryłkę.

NOWY JORK — 3 STYCZNIA: Widok z zewnątrz na giełdę nowojorską na Wall Street podczas pierwszego dnia notowań 2023 r. na giełdzie nowojorskiej w Nowym Jorku, 3 stycznia 2023 r. (Zdjęcie: Kenna Betancourt/View Press)

Inwestorów czeka pracowity tydzień danych ekonomicznych Skróć pierwszy tydzień handlowy roku. Protokół z grudniowego posiedzenia FOMC zostanie opublikowany o godzinie 14:00 czasu wschodniego. Odczyt prawdopodobnie pokaże sposób myślenia stojący za „wolniejszym, ale głośniejszym” reżimem banku centralnego po prezesie Fed Powellu w zeszłym miesiącu On i jego koledzy zwrócili uwagę Okażą się one mniejszymi podwyżkami cen, ale potencjalnie wyższą ostateczną stopą procentową.

rynki finansowe W piątek zakończył najgorszy rok od 2008 rokuagresja Działania banku centralnego w celu stłumienia inflacji Wojna w Europie Wschodniej zdewastowała akcje i obligacje. Nawet gdy inwestorzy przewracają strony w 2022 r., większość Wall Street Spodziewasz się więcej bólu w przyszłości.

READ  Opóźnienia w podróży: Adwokat wzywa pasażerów Sunwing, którzy utknęli w podróży, do podjęcia kroków prawnych

„To, co wybraliśmy z naszego modelu, to to, że pod powierzchnią dzieje się jakaś systemowa zmiana, a rozumiemy przez to, że rok 2022 dotyczył Rezerwy Federalnej, w której zaostrzono warunki finansowe w celu walki z inflacją”, Huw Roberts, szef analityków w Quant Insight, powiedział Yahoo Finance Live we wtorek.

„Ale to, co teraz dostrzegamy, to większa wrażliwość na gospodarkę realną – większa wrażliwość na wzrost, perspektywy inflacji, metale przemysłowe, cykl kredytowy – a to mówi nam, że rynki zamierzają wydać na początku 2023 r. naprawdę martwię się o twarde lądowanie”.

Alexandra Semenova jest korespondentką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @ćwierkać

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najnowsze wskaźniki giełdowe Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub android

Śledź Yahoo Finance na Twitterze Świergoti Facebooki Instagrami Flipboardi LinkedinI youtube

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top