Gdy zespoły prywatnych odrzutowców słabną, Gibson pokonuje Hellebuycka w meczu otwarcia

WINNIPEG — To była zmiana sytuacji, której Winnipeg Jets woli unikać.

W ciągu ostatnich kilku sezonów było kilka nocy, kiedy Gates mocno opierał się na bramkarzu Conorze Hellebuicku, aby ukraść mecz.

Ale gdy kurtyna podniosła się w sezonie 2021-22, John Gibson był showrunnerem Anaheim Ducks.

Gibson wygrał bezpośrednią konfrontację między dwoma mężczyznami walczącymi o główną pracę dla zespołu USA na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich, kończąc 33 wślizgi, gdy Jets odrzucili decyzję 4-1 w środę wieczorem w Honda Center.

“Zrobił kilka dobrych wślizgów, jasne. Ale mamy naprawdę dobrych strzelców w naszym zespole” – powiedział dziennikarzom w Kalifornii po meczu zawodnik Gatesa, Kyle Connor. “Po prostu nie otrzymaliśmy odpowiedniego wyglądu. Uratował kilka świetnych piłek w naszym pierwszym meczu siłowym, ale nigdy tak nie myślimy: „Och, ten facet dzisiaj”. Nadal stawiamy krążki [on the net] ta sama droga. Nie zmieniamy naszej gry z powodu bramkarza.

Jets kontynuują tę trzymeczową wycieczkę w sobotę wieczorem przeciwko San Jose Sharks.

Należy pamiętać, że jest to tylko jedna z 82 gier, ale można śmiało powiedzieć, że Jets mają pewną poprawę – zwłaszcza jeśli chodzi o zarządzanie krążkiem i drużynami specjalnymi.

Podczas gdy mieli swoje pierwsze cztery mocne mecze w grze, Jetsom udało się wygenerować wiele dobrych okazji do zdobycia bramki i zbudować ogromną przewagę w celnych strzałach (15-6).

Ale Gibson powstrzymał Jets przed budowaniem wczesnego rozpędu i utrzymywał swoją drużynę w grze, dopóki nie mogli znaleźć swoich nóg narciarskich, wykonując kilka akrobatycznych obrońców.

Niezdolność do zapewnienia solidnej wydajności okazała się kosztowna i było tylko kwestią czasu, zanim zaczną się losować telefony i zostaną wykonane karne zabójstwa Jets.

“W tym meczu było dla nas wiele dobrych rzeczy. Jest wiele do zbudowania i o to chodzi o tej porze roku” – powiedział obrońca Jets Josh Morrissey, który stworzył kilka najlepszych możliwości zdobywania punktów w zawodach. # 1 i nie możesz awansować ani niczego osiągnąć. Oczywiście chcesz wygrać, ale było dla nas wiele dobrych rzeczy, a niektóre możemy posprzątać i zrobić trochę lepiej.

READ  Przewodnik po zakładach finałowych Pucharu Stanleya: kursy, typy, rekwizyty i więcej

Podczas bootcampu Jets rozmawiali o tym, jak ulepszenia broni obronnej mogą spędzać mniej czasu w strefie D i ostatecznie pomóc nieco ułatwić życie Hellebuyckowi poprzez zmniejszenie rozmiaru i jakości strzału.

Ten pierwszy test był dość udany na tym froncie, a odrzutowce pozwalały tylko na 22 strzały na cel i zmniejszały liczbę okazji do zdobycia wysokiego ryzyka.

Czy to oznacza, że ​​może trochę potrwać, zanim przyzwyczaisz się do Hellebuycka, który często lubi być zajęty?

“Nie sądzę. Jeśli tak jest, jest to dobre dostosowanie tylko do rozmiaru i uszkodzeń ciała” – powiedział Paul Morris, trener Jets. Będziemy spędzać noce z rzędu, aw podróży dostanie dużo pracy i dużo pracy. Oddaliśmy 12 strzałów o równej sile i nie podjęliśmy wielu prób przeciwko nam. Przyzwyczai się do tego.”

Specjalne zespoły odegrały ważną rolę w wyniku, ponieważ gra siłowa Jets zakończyła wieczór zero do pięciu z przewagą mężczyzn, podczas gdy Kaczki strzeliły dwa gole na pięć okazji.

„Nie chcesz widzieć tego statycznego, gdy nie masz szans” – powiedział Morrissey. “Jedną z dobrych rzeczy, od których zaczynamy, są strzały i mieliśmy ich wiele, szczególnie w tych mocnych meczach na początku. Mieliśmy dobry wygląd. Po prostu nie weszli po nas. “

Wraz z brakiem Marka Schevela w czwartym i ostatnim meczu zawieszenia za uderzenie napastnika Montrealu Canadiens Jake’a Evansa, pojawił się jeszcze jeden dominujący temat.

Podobnie jak w przypadku serii play-off w 2020 roku i czteromeczowej akcji z rąk Kanadyjczyków, drużyna walczyła o zdobycie bramki bez Chevelle’a w składzie, a Connor strzelił jedynego gola Winnipega w środę wieczorem.

Z siedmioma z ośmiu meczów za bramką przeciwko przeciwnikom Pacific Division (bez żadnego przeciwko Vegas Golden Knights lub Edmonton Oilers), istniało przekonanie, że Jets może skorzystać z łatwego harmonogramu.

Ale jak ostrzegał Morris na początku tego tygodnia, na karcie bingo nie ma pustych miejsc – szczególnie we wczesnych fazach sezonu, po tym, jak przez dłuższy czas nie widział wielu przeciwników.

READ  Sasnovic oszałamia Radocano w Indian Wells, wygrywa Kvitova i Fernandez

Na długo przed tym, jak dysk został zrzucony w południowej Kalifornii, weteran Paul Stastney miał solidne zrozumienie tego, co jego zespół próbował zrobić, aby zacząć kłaść podwaliny pod ten niezwykle ważny fundament.

„Coś budujesz” – powiedział Stastney dziennikarzom w Anaheim po porannej jeździe na nartach. “Ale co roku zdajesz sobie sprawę, że to, co zrobiłeś rok wcześniej lub to, co zrobiłeś w przeszłości, tak naprawdę nie ma znaczenia. Każdy ma oczekiwania co do play-offów, każdy ma nadzieje i aspiracje na zdobycie pucharu.

“Istnieje 20 drużyn, które prawdopodobnie mają uzasadnioną szansę – nie prawdziwą szansę, ale mogą wygrać, z bramkarzami, z super graczami. Sposób, w jaki gra się teraz, jest równomiernie rozłożony. Więc zdajesz sobie sprawę z tego całego szumu i tak dalej rzeczy, które mogłeś przeczytać Latem, to nie ma znaczenia. Wszyscy są teraz w tej samej łodzi i zaczyna się akcja i zaczyna się ekscytacja”.

Teraz, gdy jest to gra numer jeden w książkach, Jets zwrócą swoją uwagę na dostrajanie.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top