Gdy Canuckowie wybiegają w przyszłość poza sezonem, Horvat i Boeser przypominają nam o ludzkiej stronie tego sportu

Vancouver – Jedyną dobrą rzeczą w złamanej piszczeli Beau Horvata było to, że ułatwiło mu to uczestnictwo w narodzinach córki w sobotę.

Oczywiście noszenie Baby Tulsy było skomplikowane ze względu na kule, których potrzebował kapitan Vancouver Canucks, podczas gdy jego dolna część nogi była przypięta do buta do chodzenia. Ale przynajmniej Hurvat miał czas, aby wesprzeć swoją żonę Holly i zaopiekować się ich dwuletnim synem Gunnarem, kiedy Canucks kończyli swój sezon w piątek w Edmonton, opuszczając po raz szósty play-offy w Bow. Osiem lat w National Hockey League.

Horvat wciąż nosił swoją szpitalną bransoletkę, kiedy piłkarze Kanuk udostępnili media na koniec roku w niedzielę.

„To zabawne, jak to się dzieje” – powiedział Hurvat w Rogers Arena. „To znaczy, poszedłem na poród w dniu, w którym ci faceci pojechali do Edmonton, więc gdybym się bawił, musiałbym wrócić, aby urodzić. Oczywiście jesteśmy podekscytowani, że mamy teraz naszą małą córeczkę na świecie. Oboje mama i dziecko radzą sobie tak dobrze”.

A jeśli ogłoszenie Horvata nie było wystarczającym przypomnieniem, że hokeiści to nie maszyny, ale ludzie, optymistyczni i wrażliwi jak reszta z nas, jego grupa została śledzona na podium wywiadu przez skrzydłowego Brocka Bowsera, który wybuchnął łzami. Zapytany przez reportera o ciągłe problemy zdrowotne jego ojca, księcia,

To po prostu nie działa zbyt dobrze” – powiedział Bowser. „Ma teraz naprawdę złą chorobę psychiczną. Zaczęło się i zrobiło się naprawdę źle w tym roku. I to bardzo mnie uderzyło. „

Kiedy Elias Peterson próbował porozmawiać o Boozerze po tym, jak jego kolega z drużyny opuścił pokój przesłuchań, on również przestał się poddawać emocjom.

W końcu jeden z ich przyjaciół z drużyny, obrońca Quinn Hughes, powiedział dziennikarzom: „Nie możemy zrozumieć, przez co przechodzi. To dla niego trudne. Wszystko, co możemy zrobić, to próbować być przy nim. Nie chcę zbyt dużo mówić o jego sytuacji, ale mam nadzieję, że będę jego najlepszym systemem wsparcia.”

READ  Drużyny NHL nie dbają o Twój skład wyobraźni

To jest zespół.

Te ludzkie przebłyski sprawiają, że Canucks jest bardziej realistyczny i realistyczny.

Pomimo 92-punktowego sezonu, który zakończył się szarżą 32-15-10 pod wodzą trenera Bruce’a Boudreaux, Canucks są bez meczu hokejowego po raz szósty w ciągu siedmiu lat. Poza sezonem wyzwanie dla nowego zespołu zarządzającego, kierowanego przez prezesa Jima Rutherforda i GM Patricka Alvina, polega na znalezieniu nie tylko właściwych graczy, ale także właściwych ludzi podczas nawigowania po ustalonym limicie wynagrodzeń.

„Kultura” i „przywództwo” stały się centralnymi punktami organizacji, odkąd w grudniu Rutherford zastąpił Jima Benninga na stanowisku szefa operacji hokejowych.

Horvat był kapitanem przez trzy sezony, wszystkie te sezony utrudniały epidemię. JT Miller może bardziej przypominać serce kierowcy wyścigowego z Canucks, ale Horvat to ich sumienie — bezinteresowny przywódca, na którego można liczyć, że zrobi to, co właściwe, a podczas kryzysów lub kontrowersji również mówi właściwe rzeczy jako lider.

Złamany goleń, którego doznał w wyniku zablokowania strzału w meczu 14 kwietnia przeciwko Arizona Coyotes, był ostatnim ciosem dla Canucks, którzy wygrali kolejny mecz z Dallas, ale przegrali trzy razy z rzędu i zostali wyeliminowani w meczu eliminacyjnym podczas wtorkowego meczu z Seattle. Legendarny potwór morski.

Był również tak uszkodzony, że bramkarz Thatcher Demko, najlepszy zawodnik drużyny, grał przez większość ostatniego miesiąca sezonu z kontuzją, która ostatecznie wyeliminowała go z drużyny w zeszłym tygodniu. Po rozegraniu 64 meczów w swoim pierwszym pełnym sezonie jako debiutant, Demko powiedział w niedzielę, że nie ustalono, czy jego nieujawniona kontuzja wymaga leczenia chirurgicznego.

Biorąc pod uwagę ogromne znaczenie Demko dla Canucks, ta niepewność jest co najmniej trochę niepokojąca, chociaż pozostało mu ponad pięć miesięcy na przygotowanie się do następnego sezonu.

Hurvat powiedział, że czas powrotu do zdrowia po złamanej nodze, która nie wymagała operacji, wynosi 6-8 tygodni. Jasność, jakiej oczekuje w stosunku do niego organizacja, jest tym, czego chce kapitan i ile to będzie kosztować, gdy jego sześcioletni kontrakt wygaśnie po kolejnym sezonie. Horvat kwalifikuje się w lipcu do podpisania przedłużenia, ale jego status kontraktu jest mniej pilny niż rozliczenie statusu Millera i Boozera.

READ  Linie, pary obronne i aktualizacje – 22 listopada

Miller kwalifikuje się również do nieograniczonej bezpłatnej agencji w 2023 roku. Ale w wieku 29 lat jest o dwa lata starszy od Horvata, a po imponującym 99-punktowym sezonie ponowne pozyskanie będzie droższe. 25-letni Boeser został ograniczonym wolnym agentem 13 lipca. Ale największy termin upływa dwa dni wcześniej, kiedy Canucks muszą złożyć kwalifikującą ofertę w wysokości 7,5 miliona dolarów, aby zachować prawa do pakietu.

Wszyscy ci faceci chcą wygrać. Horvat w niedzielę wyraził, jak bardzo chciałby zostać i wygrać z Canucks.

„Każdego roku czuję, że rozmawiamy na konferencji prasowej pod koniec roku o tym samym: jak zamierzamy być lepsi w przyszłym roku” – powiedział Horvat dla Sportsnet po telewizyjnej dostępności. „To frustrujące; nie będę kłamać. Osiem lat (w Vancouver)… Chcę przejść do play-offów. Chcę grać w Pucharze Stanleya. Ale chcę to zrobić w tej bardzo złej organizacji. myślę, że przynoszenie pucharu tutaj w Vancouver byłoby nierozsądne. Organizacja na to zasługuje, fani na to zasługują, a ja chcę być tym, który to zrobi. Porozmawiam z zarządem i zobaczę, jakie są ich plany, ale dla mnie , jestem Vancouver Canuck i chcę tak pozostać”.

W reklamie Horvata nie ma dwuznaczności, ale NHL to wciąż biznes z ograniczonymi limitami wydatków.

„Pochodzi z bubble playoff[w Edmonton kilka lat temu]gdzie graliśmy niektóre z naszych najlepszych hokejów, gdzie mieliśmy tę drużynę i tę drużynę razem, a potem wszystko, to się nie rozpada, ale pozostałe elementy, ” powiedział. „Myślę, że w zeszłym roku było to trochę rozczarowanie. Ale myślę, że w tym roku zrobiliśmy kolejny krok, ponieważ jesteśmy naprawdę podekscytowani tym, co tu mamy i pokazaliśmy to wyraźnie. Jestem pewien, że (zarząd) chcą wygrać i to jest zdecydowanie to, co ja też chcę robić.” .

Rutherford i Alvin rozmawiają z mediami we wtorek.

READ  Molson i Kendane muszą podjąć ukierunkowane działania, aby naprawić szkody wyrządzone w obsłudze Mailloux

Konferencja prasowa Boudreau w poniedziałek.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top