Gaudreau wymierza sprawiedliwość w Oettinger ze zwycięzcą OT, aby ustanowić bitwę o Alberta

Calgary – Było wiele pytań dotyczących Johnny’ego Goudreau, kiedy wszedł do play-offów.

To ten, który został zapytany po zwycięzcy po dogrywce w meczu 7 w niedzielę wieczorem, był prawdopodobnie najłatwiejszy do udzielenia odpowiedzi.

Gdzie był krótki występ jego drużyny na dachu nad Jake’em Oettingerem po 15 minutach gry w dogrywce wśród wszystkich jego bramek?

– Czy to naprawdę pytanie? Uśmiechnął się, wciąż żywy po tym, jak został zaatakowany przez kolegów z drużyny i uścisnął dłoń Gwiazdom Dallas.

„Chodź. Nie ma większej sceny niż tam, gdzie mieliśmy. To było dla mnie naprawdę wyjątkowe.

Wiele mówi się o tym, że jest to ostatnia gra Gaudro jako gra Flame.

Zamiast tego był chyba najbardziej pamiętny, zdobywając swojego drugiego zwycięzcę w najwęższej passie, aby ustanowić pierwszą bitwę o Albertę od 31 lat.

Nie dźwigał drużyny na ramionach jak Conor MacDavid, ale kiedy jego drużyna potrzebowała go najbardziej, był tam, kończąc torturowany wieczór dla Czerwonego C, który przez większość czasu stał na nogach w dogrywce, która zakończyła się z 67. strzałem nocy wreszcie trafił.. Oettinger.

Ryk lub tłum był tak hałaśliwy, jak wszystko, czego budynek kiedykolwiek doświadczył, co jest odpowiednie, biorąc pod uwagę moment, który zapisze się w historii klubu jako jeden z najlepszych.

W końcu ostatni raz, kiedy Flames wygrali mecz 7 u siebie, jedyny w klubie Puchar Stanleya rozpoczął się 33 lata temu. To także pierwszy raz od siedmiu lat, kiedy Flames wygrali Tour i dopiero trzeci raz w ciągu 33 lat zakwalifikowali się do drugiej rundy.

Fakt, że Gaudreau zdobył bramkę, był poetycką sprawiedliwością, ponieważ Oettinger był na 13. miejscu w całej serii, powodując, że Gaudreau spojrzał w niebo po jednym ze swoich sześciu poprzednich strzałów.

READ  Cała presja na gwiazdy Maple Leafs, aby zarobić na swoich wyczerpanych pingwinach

Zwycięzca był genialny, a bramkarz, który swoim błyskotliwością przeciwstawił się historii ligi, musiał zostać pokonany.

„Po prostu próbowałem umieścić go w siatce” – powiedział Gaudreau o odbiciu, które odbił od siatki.

„Mam na myśli, że podczas całej serii przez większość czasu, gdy umieszczasz go na siatce, nie byłoby to sprzeczne z tym dzieciakiem. Przyjrzałem się dobrze i przeszedłem przez jego ramię. Ten dzieciak grał naprawdę dobrze przez całą serię. „

Podobnie Gaudreau, który przedarł się przez upartą obronę Dallas, aby zdobyć dwa zwycięskie mecze, dodać sześć asyst i zostać mistrzem, gdy miało to największe znaczenie. Asystował także w bramce Tkachuka.

Tak powstają legendy.

Daryl Sutter powiedział dwa dni temu, że Goudreau oficjalnie zrobił kolejny krok, a 28-letni skrzydłowy udowodnił to w niedzielę.

Co za poezja, że ​​pod nieobecność Chrisa Tanewa po raz pierwszy pojawił się na meczu z literą A na koszulce jako Flame.

W tym roku stał się kimś więcej niż tylko gwiazdą, stał się liderem.

Ukończenie tak epickiego meczu jak Sunday jest dokładnie tym, co robią liderzy.

— Litery C i A to dekoracje — powiedział Sutter.

„Ważne jest to, co robisz w pokoju i na lodzie”.

To, co jego zespół robił przez całą noc, to zdominowanie gwiazdorskiego klubu, który otworzył wynik przez 40 sekund, a odzyskanie prowadzenia po wyrównaniu Tylera Toffoli zajęło mu zaledwie 31 sekund.

Płomienie goniły tablicę wyników, ale posuwały się w każdym innym kierunku, przebijając Stars 26-4 w drugim okresie, który zremisował pierwszego kwalifikatora Matthew Tkachuka 2-2 w połowie.

Stamtąd napięcie było nie do zniesienia w budynku, w którym dwie drużyny trzykrotnie uderzały w żelazo.

Pod koniec nocy Flames przechytrzyli Stars 67-28, największą różnicę w strzelaniu w historii NHL Game 7 i drugą największą w play-offach ligi.

READ  Lawina Makar działa na innej planecie

Był jednak Joe Pavelski, który złamał się sam po mocnej grze Flames, zmuszając Jacoba Markstroma do wykonania jednego z kilku kluczowych ataków, aby wydłużyć dodatkowy limit.

Netminder Flames nie zdobędzie tak wiele zasług, na jakie zasługuje za rolę, jaką odegrał w grze lub serialu. Ale nic z tego nie jest możliwe bez niego, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak trudno jest zrobić ogromne oszczędności po długich okresach patrzenia na Oettingera stojącego na głowie.

„My (Oettinger) byliśmy sfrustrowani, ponieważ nie zdobyliśmy bramki, ale mimo wszystko nie straciliśmy pewności siebie” – powiedział Tkachuk, który został zapytany, czy jego drużyna jest nieunikniona, aby ostatecznie wygrać mecz, który zdominowali.

„Albo możesz spojrzeć na to z innej strony, gdzie nie miało być. To było dziś wieczorem. Bardzo przesadziliśmy. nasz zespół, sposób, w jaki dostosowujemy się, pracujemy i nosimy zespoły, zbudowaliśmy dla gry typu 7. Zajęło nam to nawet minutę, około 80. To dla nas ważne.

utrzymać.

„To będzie ekscytujące – to jest świetne dla wszystkich mieszkańców Alberty” – powiedział Tkachuk, który był skandowany przez wrzaskliwy tłum, który spadł na Alberta Pound podczas uścisku dłoni.

„Szczerze, nie pozwoliłem sobie jeszcze o tym myśleć. To zbyt nowe. Prawdopodobnie będę się dobrze bawić dziś wieczorem i jutro przewrócić stronę.”

Po wyreżyserowaniu niesamowitych 129 prób strzałów w Oettinger, sprawiedliwość została wymierzona ze zwycięzcą Gaudreau.

„Zasłużyliśmy na zwycięstwo” – powiedział Sutter podczas występu, który w jakiś sposób zakończył się jednym golem.

„bardzo prosta.”

Cóż, właściwie nie było, co sprawia, że ​​kolejne osiągnięcie i przeciwnik są jeszcze słodsze.

„Jestem tu od dziewięciu lat i nie miałem okazji zagrać w play-offach” – powiedział Goudreau, zapytany o bitwę Alberty.

READ  Hamilton pokonuje karę i rozbija Verstappen, aby wygrać Grand Prix Brazylii

„To coś wyjątkowego. Będzie fajnie. Będzie dobrze dla hrabstwa, a także dla nich i dla nas”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top