Futurystyczna autonomia Tesli i możliwości budowania chipów są najlepsze w branży: ekspert

Wiodąca pozycja Tesli jako króla sektora pojazdów elektrycznych została ugruntowana dzięki kilkuletnim innowacjom i zdolności firmy do wywierania wpływu na całą branżę. Teraz, gdy coraz więcej producentów samochodów przyjęło plany elektryfikacji, wszystko sprowadza się do przygotowania, jak twierdzi Howard Yu, profesor LEGO ds. zarządzania i kreatywności w IMD Business School.

dołącz do ciebie takHoo! finanse Omówić, co przygotowuje firmy na przyszłość, wraz z rankingiem ich gotowości. Yu uważa, że ​​ostatnie wyniki Tesli w 2020 i 2021 roku tylko umocniły uznanie firmy jako ostoi w sektorze. Podczas gdy ostatnie dwa lata są głównymi wskaźnikami zdolności Tesli do przystosowania się do trudności, bardziej wskazują na stosunek firmy do przyszłości. Na przykład Tesla jest w stanie dominować przez kilka następnych lat, szczególnie w obszarze autonomii i budowania chipów, po prostu dzięki temu, co udało jej się osiągnąć w ciągu ostatnich kilku lat.

Najbardziej imponującą rzeczą wydaje mi się przerywana zdolność Tesli Aby przezwyciężyć globalny niedobór chipów. Yu zadaje retoryczne pytanie, w jaki sposób firmy będą w stanie rozszerzyć możliwości i autonomię oprogramowania w nadchodzących latach, zastanawiając się, czy firmy będą w stanie poradzić sobie z ewolucją oprogramowania i jego rolą w posuwających się naprzód pojazdach.

„Więc mówisz o sektorze samochodowym. Oczywiście, nie chodzi już tylko o budowanie samochodu elektrycznego. W dzisiejszych czasach każdy może produkować samochody elektryczne. Ale to naprawdę jest ten pomysł, jak skalować możliwości oprogramowania, autonomiczna jazda, a także budowanie chipów wokół podzespołu elektronicznego?Wiesz.” Spóźniony niedobór ołowiu w globalnym sektorze półprzewodników ujawnił, jak ważne są te nowe przyszłe możliwości. Z tej perspektywy widać wyraźnie, że Tesla zajmuje pierwsze miejsce. A ty patrzysz na Toyotę. Do niedawna byli w stanie gromadzić zapasy pod względem segmentów dzięki cyfryzacji ich łańcucha dostaw”.

READ  Istnieją trzy powody, dla których stratedzy twierdzą, że kanadyjskie akcje wyglądają atrakcyjnie w 2022 roku

Tesla przetrwała niedobór chipów w 2021 r., opracowując wewnętrznie zmienne mikrokontrolery. Zmiany te pomogły firmie uniknąć masowych przestojów w produkcji, które zatrzymały linie produkcyjne wielu innych producentów samochodów.

Tesla ujawnia swój sekret przetrwania niedoboru półprzewodników

Zasadniczo ostatnie dwa lata pokazały firmy, które są gotowe na nowy typ pojazdu. Jak wspomniał Yu, prawie każda firma samochodowa na świecie ogłosiła plany elektryfikacji, ale coraz trudniej jest wprowadzić te produkty na rynek. Co więcej, zdolność Tesli do odpierania konkurencji i rzeczywistej pozycji lidera przez wiele lat, ciągłe ulepszanie i tak już wiodącego w branży produktu, jest tym, co jest najbardziej imponujące dla Yu. „Jeśli przegapisz cykl życia produktu, naprawdę jesteś w kaftanie bezpieczeństwa. Jeśli przegapisz dwa lub trzy razy, wysyłasz paczki do domu. Widzieliśmy, że organizacja, która może wyprzedzić konkurencję w tym konkretnym sektorze, jest bardzo przedsiębiorczy” – dodaje Yu. „W pewnym sensie są w stanie rozszerzyć się na nowe usługi, wprowadzić nowe modele biznesowe reprezentowane przez Amazon, a także wprowadzić wiele z tych innowacji”.

Bardzo chciałbym usłyszeć od ciebie! Jeśli masz jakieś uwagi, wątpliwości lub pytania, napisz do mnie [email protected]. Możesz również skontaktować się ze mną na Twitterze Umieść tweeta, a jeśli masz wskazówki dotyczące nowości, możesz wysłać do nas e-mail na [email protected].

Futurystyczna autonomia Tesli i możliwości budowania chipów są najlepsze w branży: ekspert


Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top