Futbol Argentyńczycy tańczą, płaczą i wiwatują na ulicach, gdy wracają zwycięzcy mistrzostw świata

BUENOS AIRES (Reuters) – Setki tysięcy – według niektórych szacunków – ekstatycznych Argentyńczyków wyszło we wtorek na ulice Buenos Aires, by kibicować zwycięzcy Pucharu Świata Lionelowi Messiemu po tym, jak ich samolot wylądował w stolicy Argentyny. godziny przed świtem.

Ekipa przybyła wczesnym rankiem na lotnisko Ezeiza, gdzie czekały tysiące ludzi, chociaż była już prawie trzecia nad ranem (06:00 GMT), niosąc transparenty, flagi i flary, wykrzykując radość po 36 latach od ostatniego zwycięstwa tego kraju w Pucharze Świata.

Do południa setki tysięcy ludzi zgromadziło się w centrum Buenos Aires, a główne drogi zostały zamknięte z powodu organizacji parady. Ludzie nieśli sztandary Messiego i nieżyjącej już ikony Diego Maradony, grali na instrumentach, wspinali się na latarnie lub przystanki autobusowe.

„To szalone, niewiarygodne, to najlepsza rzecz, jaka może ci się przydarzyć w życiu” – powiedział Matias Gomez, 25-letni metalowiec.

„To wielka radość widzieć wszystkich tych szczęśliwych ludzi, wszystkich razem, jeden z drugim, trzymających się za ręce, przytulających się, całujących się. Wszyscy jesteśmy dziś jednością”.

Stolica Argentyny jest w trybie świętowania od dramatycznego zwycięstwa nad Francją w niedzielnym finale w Katarze, pomagając zamaskować problemy gospodarcze południowoamerykańskiego kraju, który zmaga się z jednym z najwyższych na świecie wskaźników inflacji.

Zwycięstwo w rzutach karnych po intensywnym meczu sprawiło, że kraj ten został mistrzem świata po raz pierwszy od czasu, gdy Diego Maradona podniósł to trofeum w 1986 roku i po raz trzeci w sumie. Rząd ustanowił wtorek świętem narodowym, aby kibice mogli świętować zwycięstwo.

READ  Nets niechętnie przyjmuje Irvinga jako zawodnika w niepełnym wymiarze godzin

Piłkarze, po spędzeniu kilku godzin w obiektach Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej w pobliżu lotniska, odjechali otwartym autobusem z napisem „Mistrzowie Świata” i trzema gwiazdkami, aby uczcić potrójne mistrzostwo kraju.

Zawodnicy tańczyli i wiwatowali razem z paradującymi przy autobusie kibicami. Policja musiała zatrzymywać ludzi, aby umożliwić pojazdowi powolną jazdę w kierunku centrum miasta.

Wcześniej 35-letni Messi, który zdobywa reputację jednego z najlepszych graczy na świecie, wysłał wiadomość na Instagramie, mówiąc: „Dzień dobry!” Ze zdjęciem, na którym śpi w swoim pokoju w kompleksie AFA obok Złotego Pucharu.

Messi powiedział, że finał – w którym Argentyna pokonała Francję 4:2 w rzutach karnych po imponującym remisie 3:3 po dogrywce – będzie jego ostatnim mundialem, chociaż planuje wystąpić w reprezentacji narodowej.

Czasami wydawało się, że cały kraj świętuje całą noc począwszy od niedzieli na półkuli południowej latem, a radość ze zwycięstwa uderza we wszystkich, gdy samochody regularnie trąbią klaksonami.

„Albiceleste” – powiedział 25-letni Elio Mesaris, kiedy świętował w mieście, w którym wszyscy i wszystko było pokryte bielą i błękitem.

„Tylko spójrz na to wszystko, spójrz na wszystko, co jest pomalowane na jasnoniebiesko i biało. Wzdłuż dróg i autostrad wszyscy ludzie kierują się w stronę Argentyny” – powiedział.

„To naprawdę imponujące, to wyjątkowe, co za sposób na płacz. Płakałem dziś rano, wczoraj, przedwczoraj. Nie mogę już płakać, to niewiarygodne!”

Dodatkowe raporty autorstwa Nicholasa Mesculina i Miguela Lo Bianco; Dodatkowe raporty Adi Naira z Bengaluru. Pod redakcją Petera Rutherforda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top