Funkcja podwójnego aparatu na Instagramie kopiuje BeReal, ale nie ma sensu – TechCrunch

Wiemy, że Dig: Snapchat dodaje rozszerzenie historie Funkcja, Instagram to łapie. TikTok jest bardzo popularny, Instagram przestawia się na Krótki film. Teraz to kolejna pozycja na liście. W tym tygodniu Instagram delikatnie dodane Funkcja w Clone Reels TikTok o nazwie Dual, która umożliwia jednoczesne nagrywanie przy użyciu przedniej i tylnej kamery. Wizualnie wygląda bardzo podobnie do bądź realistądwuletnia hałaśliwa aplikacja społecznościowa, która obecnie istnieje #1 w App Store.

Założona we Francji przez byłego pracownika GoPro Alexis Barrett A Kevin PerryBeReal sam się reklamuje jako przeciwny Instagramowi. Każdego dnia o innej porze otrzymasz powiadomienie z informacją, że „czas BeReal” (. fraza zostań memem w sobie). Od momentu pojawienia się powiadomienia masz dokładnie dwie minuty na zrobienie zdjęcia tego, co robisz w danym momencie, i nie masz wyboru, jak tylko użyć przedniego i tylnego aparatu. Chodzi o to, że ta losowość wygeneruje autentyczność, ale w praktyce oznacza to po prostu, że widzimy dużo zdjęć naszych znajomych na ich laptopach lub oglądamy Netflixa.

Kredyty obrazkowe: od przodu do tyłu

Instagram Dual to oczywista kradzież BeReal, ale BeReal również był krytykowany za kopiowanie od przodu do tyłu, krótkotrwała aplikacja obejmująca użytkowników takich jak Jack Dorsey, Ashton Kutcher i premier Belgii. Jak sama nazwa wskazuje, Frontback umożliwia robienie zdjęć jednocześnie przednim i tylnym aparatem telefonu. Twitter wyraził zainteresowanie W zakupie aplikacji, ale firma pozyskała fundusze venture capital… i ostatecznie się skończyło. Podobnie jak wiele start-upów w mediach społecznościowych, Frontback nie mógł wzbudzić zainteresowania użytkowników ponad popularność, jaką ma w świecie flash.

READ  Czy Halo Infinite Multiplayer zostało wydane wcześniej? Oczekiwana data premiery, plotki i nie tylko

BeReal jak Wordle

Oczywiście Instagram rozprzestrzenia się z BeReal, a nie Frontbacka, ale wydaje się, że na Instagramie brakuje powodu, dla którego ludzie lubią BeReal. Podczas gdy funkcja dwóch kamer jest fajna, BeReal prawdopodobnie bardziej przypomina Wordle niż Instagram lub Frontback (które inna książka Mamy też wskazany). BeReal to nie tyle zdjęcia, co codzienny rytuał dzielenia się czymś ze znajomymi. Jasne, nie ma znaczenia, czy przyjaciel zjadł wczoraj tajskie danie na kolację, ale mimo wszystko fajnie jest podzielić się chwilą dnia. Ten przyjaciel prawdopodobnie też nie dba o to, czy masz dzisiaj Wordle’a w czterech czy pięciu próbach. Ale wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do dzielenia się ze sobą wynikami Wordle, ponieważ jest to prosty i dyskretny sposób pozostawania w kontakcie, nawet jeśli odpowiadamy tylko doskonałą reakcją.

„Wordle to po prostu łatwy sposób na sprawdzenie”, projektant Wordle Josh Wardle Powiedz TechCrunch wcześniej w tym roku. „Czasami po prostu publikujesz swój wynik, czasami możesz odpowiedzieć na wyniki innych osób, ale to naprawdę relaksujący sposób, aby inni wiedzieli, że o nich myślisz. To wspólne doświadczenie”.

To było BeReal Szeroko krytyk Bo tak naprawdę nie istnieje Ojczysty. Jeśli przegapisz codzienne dwuminutowe okno, naprawdę nie ma za to kary, więc nie jest trudno poczekać, aż zjesz miły lunch, zamiast bałaganu na biurku, aby podzielić się swoim kawałkiem życia. A kiedy korzystasz z aplikacji natywnie, prawdopodobnie nie robisz nic ciekawego. Ale w BeReal tak naprawdę nie chodzi o widmo autentyczności.

Szał Wordle udowodnił, że mamy apetyt na internetowe doświadczenia społecznościowe, które nie są z natury uzależniające. Jest jeden Wordle dziennie, a kiedy go wypełnisz, skończysz. A w BeReal Ty i Twoi znajomi jesteście ograniczeni do jednego posta dziennie. Nawet jeśli sprawdzisz swój kanał dwa lub trzy razy, aby sprawdzić, czy ktoś opublikował nowy BeReal, to prawdopodobnie mniej niż to, co otwierasz na Instagramie, Twitterze lub TikTok. To orzeźwiające. Naprawdę nie możesz przestraszyć się BeReal… chyba że Twoi znajomi napiszą, że są na hangoucie bez Ciebie, to problem tak stary jak MySpace.

READ  Zwiastun FF7 Rebirth ujawnia szokującą prawdę o trylogii remake

Początkująca sprawa BeReal przeciwko kryzysowi tożsamości na Instagramie

BeReal może być teraz na szczycie list przebojów App Store, ale aplikacja wciąż stoi przed trudnym wyzwaniem, aby stać się ostoją mediów społecznościowych. Po pierwsze, jest to teraz dość trudne – nawet jeśli zobaczysz codzienne powiadomienie push, gdy jest już dostępne, możesz nawet nie być w stanie opublikować w oknie dwuminutowym, ponieważ ładowanie aplikacji może zająć dużo czasu, gdy są dostępne wielu użytkowników na nim. Innym problemem jest to, że podobnie jak w Snapchacie, jeśli udostępniasz swoją lokalizację w BeReal, zasadniczo nadajesz, gdzie mieszkasz, więc znajomi mogą zobaczyć Twoją lokalizację na mapie. Poza tym możemy się tym znudzić, tak jak to zrobiliśmy z Frontbackiem – ale z drugiej strony, wciąż robię Wordle każdego dnia.

Co kilka lat wydaje się, że nowe wyzwanie zagraża dominacji Instagrama, ale trudno jest konkurować z aplikacją Powiedziało Ma ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie. Według statystyk Apptopii, BeReal został pobrany 7,67 miliona razy od początku roku, co stanowi 74,5% wszystkich instalacji. BeReal wyprzedza jednak Dispo, kolejną firmę O drogi venture capital który również pozycjonuje się jako alternatywa dla Instagrama (nawet CEO Daniel Liss rzucić trochę cienia Dziś szef Instagrama, Adam Mosseri).

Despo, pierwotnie współzałożyciel Teraz popularny w YouTube, David Dobrik, ma na celu uchwycenie wrażeń za pomocą jednorazowego aparatu. Możesz zrobić tyle zdjęć, ile chcesz, ale nie zobaczysz ich do następnego ranka. W ten sposób nie możesz zrobić tego, co robisz dwadzieścia selfie przed wybraniem „najlepszego” do opublikowania. BeReal ma podobną funkcjonalność – jeśli cofniesz swoje zdjęcie, Twoi znajomi mogą to rozgryźć – ale podstawowa koncepcja aplikacji jest zupełnie inna, pomimo ich wspólnego celu, jakim jest autentyczność.

Kredyty obrazkowe: atopia

To był zły tydzień na stanowisku dyrektora generalnego Meta. Szef Instagramu, Adam Mosseri, został zaatakowany za próbę obrony Ostatnie testy na Instagramie Spraw, aby brzmiało to jak nokaut dla TikTok. Potem, jak wspomniałem martwy niezadowalający Kwartalne sprawozdania finansowe zeszłej nocy, dyrektor generalny Mark Zuckerberg powiedział, że rekomendowana treść będzie składać się nawet więcej Z naszych kanałów na Instagramie i Facebooku w przyszłym roku. Wydaje się, że ogólne wrażenie jest takie, że ludzie tęsknią za erą Instagrama, kiedy mogliśmy oglądać posty naszych znajomych zamiast algorytmicznie polecanych szpul od nieznajomych. Ale ta era Instagrama i postów idealnych do zdjęć sprawiła, że ​​aplikacje takie jak Dispo i BeReal próbowały nadać poczucie autentyczności.

READ  Samsung wprowadził na rynek nowe składane smartfony, które mają zadebiutować na imprezie „Unpacked” 10 sierpnia

Trudno powiedzieć, kto tu wygra: urocza i raczej nudna aplikacja BeReal, czy wypróbowany i prawdziwy Instagram, aplikacja, której wszyscy nienawidzimy i której nie możemy powstrzymać się od używania?

Choć TikTok może być zabawny, ludzie mogą pobierać tylko nieskończoną liczbę kanałów treści generowanych przez algorytm. Instagram zawsze był trudny dla startupu, ale jeśli kiedykolwiek jest dobry moment, aby wykorzystać rosnące obawy dotyczące aplikacji, teraz jest na to czas.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top