FTX kupiło nieruchomości na Bahamach warte 300 milionów dolarów, niektóre w imieniu rodziców Bankmana Frieda

FTX kupiło nieruchomości na Bahamach warte 300 milionów dolarów, niektóre w imieniu rodziców Bankmana Frieda

Prawnicy firmy powiedzieli we wtorek, że giełda kryptowalut FTX była prowadzona jako „osobiste lenno” Sama Bankmana Frieda, dodając, że jedna z jednostek firmy wydała 300 mln USD na nieruchomości na Bahamach.

Błyskawiczny upadek drugiej co do wielkości giełdy kryptowalut na świecie wstrząsnął branżą kryptowalut.

Sam Bankman-Fred, dyrektor generalny FTX. Błyskawiczny upadek FTX, drugiej co do wielkości giełdy kryptowalut na świecie, wstrząsnął branżą kryptowalut. (FTX/Reuters)

Podczas największego jak dotąd wybuchu kryptowalut, FTX złożył wniosek o ochronę w USA po tym, jak handlowcy wycofali 6 miliardów dolarów z platformy w ciągu trzech dni, a konkurencyjna giełda Binance zrezygnowała z umowy ratunkowej.

Należy przeprowadzić dochodzenie w sprawie sprzedaży FTX przez Binance w lipcu 2021 r., powiedział prawnik FTX podczas rozprawy upadłościowej we wtorek, która była transmitowana na żywo z prawie 1000 osób oglądających na YouTube. Binance kupił udziały w FTX w 2019 r. i sprzedał je w 2019 r. 2021.

Reuters wcześniej informował, że FTX Bankmana-Frieda, jego rodzice i kadra kierownicza z nieudanej giełdy kryptowalut zakupili co najmniej 19 nieruchomości o wartości prawie 121 milionów dolarów na Bahamach w ciągu ostatnich dwóch lat, zgodnie z oficjalnymi danymi dotyczącymi nieruchomości.

Na rozprawie adwokat FTX powiedział również, że firma nadal cierpi z powodu cyberataków, gdy zaczynają się bankructwa, i że brakuje „znaczących” aktywów.

Obecnie pojawia się więcej informacji na temat sposobu wydawania zarobków FTX.

FTX kupiło luksusową nieruchomość na Bahamach

Z odnalezionych przez Reutera kontraktów wynika, że ​​nieruchomości zakupione wcześniej przez jednostkę FTX miały służyć jako „mieszkania dla kluczowych pracowników” firmy. Reuters nie był w stanie ustalić, kto mieszkał w mieszkaniach.

Nieruchomości to w większości luksusowe domy przy plaży, siedem mieszkań własnościowych w drogiej społeczności wypoczynkowej o nazwie Albany.

Apartamenty Albany kosztują około 72 milionów dolarów.

Dokumenty innego domu z dostępem do plaży w Old Fort Bay – osiedlu zamkniętym, w którym niegdyś znajdował się brytyjski fort kolonialny zbudowany w XVIII wieku w celu ochrony przed piratami – wymieniają rodziców Bankmana-Frieda, profesorów prawa ze Stanford, Josepha Bankmana i Barbarę Fried, jako sygnatariuszy. .

READ  Tesla zwiększa zatrudnienie „na dużą skalę” w Quebecu pośród plotek fabrycznych

Jeden dokument, datowany na 15 czerwca, mówi, że nieruchomość będzie wykorzystywana jako „dom wakacyjny”.

Zapytany przez Reuters, dlaczego para zdecydowała się kupić wakacyjny dom na Bahamach i jak został opłacony – czy to gotówką, hipoteką, czy przez stronę trzecią, taką jak FTX – rzecznik odpowiedział, że tylko profesorowie Bankman i Fried byli właścicielami. Próbujesz zwrócić nieruchomość firmie FTX.

„Od czasu postępowania upadłościowego pan Bankman i pani Freed starali się zwrócić firmie obligację i czekać na dalsze instrukcje” – powiedział rzecznik, odmawiając dalszych szczegółów.

Widok na wejście do Old Fort Bay, zamkniętej społeczności, w której kiedyś znajdował się brytyjski fort kolonialny zbudowany w XVIII wieku w celu ochrony przed piratami, w New Providence na Bahamach, 18 listopada. majątek, wynika z akt. (Koh Gui Ching/Reuters)

Milion wierzycieli ponosi straty z powodu spadku FTX

Podczas gdy wiadomo, że FTX i jej pracownicy nabyli nieruchomość na Bahamach, gdzie we wrześniu ubiegłego roku założyła swoją siedzibę, rejestry nieruchomości, do których dotarł Reuters, po raz pierwszy pokazują skalę szaleństwa zakupów i zamierzone wykorzystanie niektórych rzeczywista sytuacja.

Firma FTX, która złożyła wniosek o upadłość na początku tego miesiąca po fali wycofań klientów, nie odpowiedziała na prośbę o komentarz. Bankman Fried nie odpowiedział na prośby o komentarz.

Bankman-Fried powiedział Reuterowi, że mieszka w domu z dziewięcioma innymi kolegami. Powiedział, że dla swoich pracowników FTX oferuje bezpłatne posiłki i usługi wewnętrzne podobne do Ubera na całej wyspie.

Upadek FTX, jednej z największych giełd kryptowalut na świecie, spowodował straty szacowane na milion wierzycieli na miliardy dolarów.

Reuters donosi, że Bankman-Fried potajemnie wykorzystał 10 miliardów dolarów z funduszy klientów na wsparcie swojej działalności handlowej i że co najmniej 1 miliard dolarów z tych depozytów zniknął.

Logo FTX widnieje przy wejściu do FTX Arena w Miami, gdzie gra NBA Miami Heat, 12 listopada. Reuters poinformował, że Bankman-Fried potajemnie wykorzystał 10 miliardów dolarów z funduszy klientów na wsparcie swojej działalności handlowej i że co najmniej 1 miliard dolarów z tych depozytów zniknął. (Marco Bello/Reuters)

W pozwie złożonym w sądzie upadłościowym hrabstwa Delaware na początku tego miesiąca, nowy dyrektor generalny FTX, John Ray, powiedział, że rozumie, że fundusze korporacyjne grupy FTX były wykorzystywane do „zakupu domów i innych przedmiotów osobistych dla pracowników i doradców”.

READ  Nowy pracownik przybywa do domu spokojnej starości Kelowna - Kelowna News

Reuters nie był w stanie określić źródła funduszy, które FTX i jego kierownictwo wykorzystali na zakup tych nieruchomości.

Więcej akt własności

Reuters przeszukał akta własności w Departamencie Generalnym Rejestru na Bahamach w poszukiwaniu FTX, Bankmana-Frieda, jego rodziców i niektórych członków najwyższego kierownictwa firmy.

FTX Property Holdings Ltd, jednostka FTX, kupiła 15 nieruchomości o wartości około 100 milionów dolarów w 2021 i 2022 roku.

Jej najdroższym zakupem był amerykański penthouse za 30 milionów dolarów w Albany, kurorcie, w którym Tiger Woods co roku organizuje turniej golfowy.

Akta własności mieszkania, datowane na 17 marca, zostały podpisane przez Ryana Salamę, prezesa FTX Property i wskazywały, że miało to być „zakwaterowanie kluczowego personelu”.

Salameh nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Inne zakupy luksusowych nieruchomości obejmują trzy jednostki mieszkalne w One Cable Beach, nadmorskiej rezydencji w New Providence.

Zapisy wykazały, że mieszkania własnościowe kosztują od 950 000 do 2 milionów USD i zostały kupione przez Nishada Singha, byłego szefa inżynierii w FTX; Gary Wang, współzałożyciel FTX; i Bankman-Fried do użytku mieszkalnego.

Singh i Wang nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

Dwie nieruchomości FTX Property zostały przeznaczone do użytku komercyjnego: blok domów w USA o wartości 8,55 miliona dolarów, który służył jako siedziba firmy FTX, oraz działka o powierzchni 4,95 akra na wybrzeżu z widokiem na Heavenly Waters, która również miała zostać przekształcona w przestrzeń biurową za walutę wymiana zaszyfrowana.

Siedziba FTX jest teraz pusta, a meble są przysunięte do niektórych okien.

Banery FTX Arena pojawią się 12 listopada. FTX złożył wniosek o upadłość na początku tego miesiąca po fali wypłat klientów z giełdy kryptowalut. (Marta Lavandière/Associated Press)

Jego banery zostały usunięte. Działka o wartości 4,5 miliona dolarów jest również pusta.

Upadek FTX wywołał dreszcze w świecie kryptowalut, wysyłając Bitcoin do najniższego poziomu od prawie dwóch lat i wywołując obawy przed zarażeniem wśród innych firm, które już w tym roku chwieją się po krachu na rynku kryptowalut.

READ  Październikowy dzień Amazon Prime Day: ponad 110 najlepszych ofert z okazji Big Deal Days 2023 w Kanadzie

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *