Francuski skrajnie prawicowy gniew z powodu słabych wyników w wyborach, a region południowy odgrywa pewną rolę

Marine Le Pen, posłanka do parlamentu i liderka skrajnie prawicowej partii Zjednoczenie Narodowe, wygłasza przemówienie podczas debaty na temat imigracji w Zgromadzeniu Narodowym w Paryżu, Francja, 7 października 2019 r.

Benoit Tessier/Reuters

Sondaże opinii publicznej wykazały, że skrajna prawica we Francji wypadła gorzej niż oczekiwano w niedzielnych wyborach regionalnych, pozostawiając zwycięstwo na polu bitwy w Prowansji-Alpach-Lazurowym Wybrzeżu i platformie do wyborów prezydenckich w 2022 r.

Rassemblement National Marine Le Pen wyraził frustrację rekordowo niską frekwencją, gdy centroprawica powraca do sondaży po raz pierwszy od katastrofalnego pokazu w wyborach prezydenckich w 2017 roku, a partia prezydenta Emmanuela Macrona zajmuje piąte miejsce.

Wysoki wskaźnik absencji w pierwszej rundzie w niedzielę, który według sondażu Elabe wyniósł 68,5%, zbiegł się w czasie ze słoneczną niedzielą i miesiącami surowych ograniczeń COVID-19.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Mogę tylko żałować tej cywilnej katastrofy, która bardzo zniekształciła rzeczywistość wyborczą w kraju i dała mylące wyobrażenie o działających siłach politycznych” – powiedział Le Pen.

„Jeśli chcesz, aby coś się zmieniło, wyjdź i zagłosuj”.

Sondaż IPSOS pokazał, że centroprawicowa partia Republikanów zdobyła 27,2% głosów, wyprzedzając skrajną prawicę z 19,3%, a następnie Zielonych, Partię Socjalistyczną i La Republique en Marche Macrona z 11,2%.

Dla skrajnej prawicy Le Pen oznacza to spadek o ponad 7 punktów procentowych w całym kraju w porównaniu z ostatnimi wyborami w 2015 r., które nastąpiły w wyniku ataków islamistów w Paryżu.

Wraz ze zmianą nazwy Le Pen, skrajna prawica we Francji testuje apetyt wyborców w wyborach regionalnych

Biura sondażowe szacują, że francuscy konserwatyści prowadzą w pierwszej turze głosowań regionalnych

Wybory regionalne, których druga tura odbędzie się 27 czerwca, dają wgląd w nastroje wyborców na przyszły rok i test kwalifikacji Le Pen.

Podjęła skoordynowany wysiłek, aby odtruć wizerunek swojej partii i podważyć głosy głównego nurtu prawicy za pomocą mniej sensacyjnej polityki niż eurosceptyczna, antyimigracyjna populistyczna polityka.

READ  COVID-19: Agencja Zdrowia Publicznego donosi o gwałtownym wzroście potwierdzonych przypadków wariantu Delta w Kanadzie

Według sondaży exit polls w północnym regionie Hauts-de-France Les Republicains osiągnęli lepsze wyniki niż oczekiwano.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Główny kandydat partii na północy, Xavier Bertrand, kandydujący jako konserwatywny kandydat na prezydenta w 2022 roku, powiedział, że centroprawica okazała się najskuteczniejszym bastionem przeciwko skrajnej prawicy.

Rządząca partia Macrona radziła sobie tak słabo, jak oczekiwano, a rzecznik partii Auror Berg nazwał to „policzkiem w twarz”. Prezydent nie zakorzenił się lokalnie, choć jego ogólnokrajowa popularność pozostaje wyższa niż jego poprzedników.

Projekt Le Pen zdobędzie najwięcej głosów w pierwszej turze przyszłorocznych wyborów prezydenckich, napędzany przez bazę poparcia zmęczoną przestępczością i zagrożeniami dla miejsc pracy ze strony globalizacji oraz elitą rządzącą postrzeganą jako wyobcowana od zwykłych obywateli.

Partia Le Pena nigdy wcześniej nie kontrolowała regionu. Jeśli wygra w przyszłym tygodniu, wyśle ​​wiadomość, że nie można wykluczyć szefa Rajdu Narodowego w 2022 roku.

Dwa sondaże exit polls pokazały, że Rajd Narodowy zajął pierwsze miejsce w Prowansji-Alpach-Lazurowym Wybrzeżu, ale z mniejszą niż oczekiwano przewagą nad centroprawicowym Renaudem Muselierem, który sprzymierzył się z partią Macrona.

Jednak kandydat Partii Zielonych powiedział, że utrzymał swoją ofertę na południu, dzięki czemu rywalizacja trójstronna jest bardziej odpowiednia dla skrajnej prawicy.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Wyniki pierwszej niedzielnej rundy spowodują, że strony będą przez dwa dni z powrotem do siebie handlować, aby zawrzeć sojusze przed drugą rundą.

Nasze biuletyny Poranne i Wieczorne Aktualizacje zostały napisane przez redaktorów Globe i zawierają zwięzłe podsumowanie najważniejszych nagłówków dnia. Zarejestruj się dziś.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top