Francja wygrała łatwo, podczas gdy Polska i Dania zremisowały bezbramkowo

Francuscy piłkarze świętują po pokonaniu Australii podczas meczu grupy D Mistrzostw Świata w Al-Waqra w Katarze, 22 listopada 2022 r. /CFP

Francja rozpoczęła obronę mundialu od wygranej 4:1 z Australią we wtorkowym meczu grupy D.

W innym meczu grupy D półfinaliści Euro 2020, Dania, zremisowali bezbramkowo z Tunezją.

We wtorek Argentyna przegrała z Arabią Saudyjską 2:1 w grupie C, podczas gdy Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego, gdy Polska zremisowała bezbramkowo z Meksykiem.

Australia objęła prowadzenie w dziewiątej minucie po dośrodkowaniu Craiga Goodwina od Matthew Leckiego, ale Francja wyrównała po strzale głową Adriena Rabiota w 27. minucie.

Pięć minut później Olivier Giroud wyprowadził Francję na prowadzenie, a Kylian Mbappe w 68. Następnie Mbappe zdobył drugiego gola Girouda w 71. minucie, zapewniając im wygodne zwycięstwo.

Największa niespodzianka Argentyny nastąpiła we wtorek, kiedy przegrali mecz otwarcia z Arabią Saudyjską.

Lionel Messi dał Argentynie szybkie prowadzenie po rzucie karnym w swoim ostatnim występie na Mistrzostwach Świata, podczas gdy oni mieli trzy bramki nieuznane z powodu spalonego w 13. minucie pierwszej połowy.

Argentyna poniosła pierwszą porażkę na mundialu od 1990 roku, kiedy Arabia Saudyjska wróciła po przerwie z dwoma golami Saleha Alshehriego i Salema Altawsariego.