Francja i Argentyna zremisowały w finale mistrzostw świata po bramkach Messiego i Mbappe w dogrywce

Lionel Messi z Argentyny i Kylian Mbappe z Francji strzelili gole w dogrywce, kiedy Argentyna i Francja zremisowały 3:3 z Francją w finale mistrzostw świata mężczyzn w niedzielę w Doha w Katarze.

W pierwszej połowie Messi otworzył wynik rzutem karnym w 23. minucie, po faulu na koledze z drużyny, Angelu Di Marii. Trzynaście minut później Di Maria, który wrócił po kontuzji na początku turnieju, wykończył płynną akcję zespołową, obejmującą zręczne uderzenie Messiego.

Mbappe strzelił dwa gole w odstępie 97 sekund w drugiej połowie, doprowadzając francuską drużynę do remisu 2: 2 w drugiej połowie.

Był to dwunasty gol Messiego w finale mistrzostw świata. Gwiazda zanotowała rekordowy 26. występ w Pucharze Świata, zrywając remis z niemiecką gwiazdą Lotharem Matthausem.

Występy Messiego zostały rozłożone na pięć mistrzostw świata, począwszy od 2006 roku. Ma w sumie 11 goli, zajmując szóste miejsce na liście wszech czasów. Messi powiedział, że to prawdopodobnie jego ostatnie mistrzostwa świata.

Francuski napastnik Kylian Mbappe świętował po zdobyciu drugiego gola dla zespołu podczas finałowego meczu Mistrzostw Świata FIFA Katar 2022 dla mężczyzn pomiędzy Argentyną a Francją na stadionie Lusail w niedzielę w katarskim mieście Lusail. (Katherine Ivel / Getty Images)

Kadry Pucharu Świata

Argentyna: Emiliano Martinez; Nahuel Molina, Christian Romero, Nicolas Otamendi, Nicolas Tagliafico; Angel Di Maria, Rodrigo De Paul, Enzo Fernandez, Alexis McAllister; Juliana Alvareza i Lionela Messiego.

Francja: Hugo Lloris; Jules Conde, Raphael Varane, Dayot Upamecano, Theo Hernandez; Aurelien Choameni, Antoine Griezmann, Adrien Rabiot; Ousmane Dembele, Kylian Mbappe, Olivier Giroud.

READ  „Zbyt wiele małych błędów – 2 na 1, rzuty karne, nieostrożność z kijami… to nie wystarczy”.