Frances Tiafoe Daches Home Nadzieja Denis Shapovalov w Toronto | ATP .okrągły

Pech Franciszek Tiafoe Udało mu się w swoim drugim strzale w Otwarty Bank Narodowy przedstawiony przez Rogers Losowanie główne zaskoczyło również jego ulubiony dom Denis Shapovalov 6-13, 18:00-16:00 środa.

23-letni Amerykanin był najlepszym graczem w kwalifikacjach w Toronto, ale spadł Emile Rossoforie w kolejnych grupach. Po zdobyciu szczęśliwego miejsca przegranego Amerykanin jeszcze nie upuścił seta ze zwycięstwami Yoshihito Nishioka Świat nr 10 Shapovalov w drodze do trzeciej rundy.

Może ci się też spodobać: Lajovic ogłusza Felixa, aby dotrzeć do trzeciej rundy Toronto

Tiafoe wszedł do meczu, wyprzedzając Shapovalova 1-4, prowadząc ATP, wygrywając Shapovalova w poprzednich czterech spotkaniach. Ale amerykański zawodnik odwrócił tabele na stadionie i kontrolował dwa sety, strzelając 14 zwycięzców, aby awansować w 76 minut.

„To już szósty raz, kiedy gramy. To nie jest zbyt szalone” – powiedział Tiafoe. „Przyszedłem z bardziej zrelaksowanym podejściem do czasów, kiedy graliśmy. Wiesz, żartuję z nim przed meczem. [I] Dziś było poważniej. Naprawdę chciałem wygrać. Zdecydowanie inaczej sobie z tym poradziłem… To była tylko moja noc.”

Tiafoe nie miał break pointu z Shapovalovem, ostatnim kanadyjskim graczem z tej czwórki, który wystartował w głównym losowaniu Toronto. 22-letni Kanadyjczyk miał problemy z zagrywką w wietrznych warunkach w secie otwierającym, wielokrotnie łapiąc piłkę i pozwalając Tiafoe zdominować punkty.

52. gracz w rankingu FedEx ATP utrzymał swojego przeciwnika, nie pozwalając mu trafić ani jednego zwycięzcę w pierwszym secie. Tiafoe odpadł z ostatnich pięciu meczów, dwa razy przebijając się i zdobywając 6-1.

W drugim secie stanął przed jeszcze większym wyzwaniem, ponieważ Shapovalov naśmiewał się ze wsparcia swoich lokalnych fanów i chciał, aby awansował na wyższy poziom. W drugim secie znalazł wszystkich 13 zwycięzców, wykorzystując swój lewy cios, aby strącić Tiafoe ze środka. Nie był jednak w stanie stworzyć żadnej okazji do przełamania w żadnym z setów, a Tiafoe zdobył 88 procent (23/26) punktów za swoim pierwszym serwisem.

READ  Senator Josh Norris z Ottawy przedłuża osiem lat

„Było bardzo wietrznie, szczególnie na początku. Pomyślałem, że to będzie dla mnie dobre. Dennis lubi naprawdę mocno huśtać się i naprawdę chce oddać strzały. W takich warunkach, [it] powiedział Tiafoe.

„Zdecydowanie był przez to zdezorientowany. To było trochę w rodzaju. Zdecydowanie wykorzystałem to na swoją korzyść. Udało mi się być solidnym, mogłem wykonywać dobre usługi, dostać się do sieci i sprawić, by było to naprawdę trudne jego.”

Tiafoe odniósł swoje drugie zwycięstwo w tegorocznej pierwszej dziesiątce, by awansować do trzeciej rundy w Toronto, gdzie zmierzy się z 11. zwycięzcą rozstawionym. Gael Moonves i John Millman.