Football Roundup: Sappinen strzelił pierwszego gola dla polskiego klubu Białystok Kowicz |

Rauno Sappinen nosił koszulkę Piasta Gliwice do 16. minuty 18. spotkania, by ostatecznie pozostawić ślad dla polskiego klubu. Estoński napastnik, który w styczniu pozyskał Biasta, znalazł się w polu karnym na czas, by wymienić dośrodkowanie z prawej strony Tomasa Mokvy.

Sappinen, który przyjechał do Polski z imponującym rekordem 118 goli w 194 meczach dla estońskiego klubu Flora Tallinn, został zmieniony po godzinie gry, minutę po tym, jak Brazylijski napastnik Jean Carlos wyrównał dla gospodarzy.

Kleve Piast utrzymuje się na 15. miejscu w 18-drużynowej Ekstraklasie z 12 punktami w 13 meczach. Pogoń Szczecin jest czwarta z 22 punktami.

Następny w kolejce dla Biasta jest mecz Pucharu Polski dla Mileka Staala 18 października, w którym Sappinen zmierzy się z innym reprezentantem Estonii Bogdanem Vastem.

W ekstraklasie rumuńskim (Liga I) obrońca reprezentacji Estonii Joonas Tom grał 90 minut dla FCSB, pokonując u siebie Arad UTA 2:1. Darius Olaru chce uderzyć z FCSB w 16. minucie. Andrea Campagno podwoił prowadzenie gospodarzy z rzutu karnego na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. W doliczonym czasie gry Claudio Gezeru wycofał Arada.

Trzy punkty oznaczają, że drużyna Toma awansowała na siódme miejsce w Lidze I, dwa punkty za Sepsi na szóstym miejscu, ale z grą w ręku.

FCSB są następne w rozgrywkach pucharowych, w środę ponownie zmierzą się z Aradem w Kuba Romani, tym razem poza domem.

Estoński FC Zurych, Karol Metz, zremisował 0:0 w szwajcarskiej Superlidze z Young Boys. Pomimo zdobycia tytułu w zeszłym sezonie, FC Zurych plasuje się na samym dole tabeli, zdobywając zaledwie pięć punktów w swoich pierwszych 11 meczach. Wynik pozostawia im cztery punkty straty do dziewiątego Winterthur.

W holenderskiej Eredivisie był to dzień mieszanych losów dla estońskiego pomocnika Rocco Roberta Sheina, który grał całą drugą połowę dla Utrechtu przeciwko PSV Eindhoven, gdy jego drużyna przegrała 6:1.

READ  Ataki na Izrael i Strefę Gazy. O sytuacji w Izraelu opowiada Carolina von Ed-Tsenward, niedźwiedź polarny mieszkający w Izraelu

Po rozegraniu 35 minut przez cały sezon przed niedzielnym meczem, Sheen zwiększył swój czas gry dla reprezentacji Holandii ponad dwukrotnie. Niestety, niewiele mógł zrobić, aby odwrócić losy swojego klubu, ponieważ PSV powiększyło swoją przewagę 3-1 po przerwie o dodatkowe trzy gole po przerwie. Utrecht zajmuje teraz dziewiąte miejsce w tabeli Eredivisie, a kolejnym w Sportlust ’46 jest mecz Pucharu KNVB.

Możesz oglądać programy estońskich piłkarzy grających za granicą na Soccernet.ee (w języku estońskim). Tutaj.

Postępuj zgodnie z komunikatami ERR Facebook I Świergot I nigdy nie przegap aktualizacji!