Fleury, Theodore prowadzi Złotych Rycerzy nad Kanadyjczykami w grze 1

LAS VEGAS – Podjazd pod górę na Montreal Canadiens właśnie stał się trochę bardziej stromy.

Jedyna kanadyjska drużyna, która miała szansę na Puchar Stanleya, przegrała w poniedziałek 4:1 w swoim pierwszym z siedmiu najlepszych meczów półfinałowych z rozstawionym najlepszym Vegas.

Pierwszy mecz Montrealu poza Kanadą odbył się w 2021 roku i odbył się przed wrzaskliwym tłumem 17 884 osób – daleko od tego, na co zezwalały ograniczenia COVID-19 na północ od granicy przez cały sezon.

Shea Theodore otworzył wynik swoim pierwszym golem w kwalifikacjach w połowie pierwszej połowy i asystował na początku drugiej połowy. Alec Martinez, Matthias Janmark i Nick Holden również strzelili gole dla gospodarzy, a Riley Smith zaliczył parę asyst.

Cole Caufield z Montrealu pogrzebał samotnego numer jeden Habsów w potężnym meczu w drugiej klatce.

Carey Price zatrzymał 26 z 30 strzałów Canadiens, a Marc-Andre Fleury wykonał 28 występów dla Złotych Rycerzy.

Rycerze niemal zdominowali poniedziałkowy mecz od otwarcia, robiąc swój pierwszy mecz z przerażającym, jednorazowym Theodore’em, który pokonał Carrie Price poślizgnąwszy się po stronie pałki.

Udało im się zrobić 2-0 na początku drugiej połowy, kiedy Theodore sfałszował strzał i podał go Martinezowi, który wrzucił Price w tor konfrontacji prawie pustą siatką, która pozostawiła Price’a bezskutecznie.

Price zemścił się chwilę później, gdy Max Passeurity nakarmił Marka Stone’a w nagłym pośpiechu dwa do jednego, tylko po to, by zostać obrabowanym przez oszałamiającą rękawicę ratowniczą.

Montreal zniweczył burzliwe nadzieje Fleury dzięki męskiej przewadze na 12:05, kiedy Caufield pogrzebał znakomitą dobitkę po strzale Tylera Toffoli, aby strzelić swojego pierwszego gola w play-offach.

Ale tempo było krótkotrwałe: niecałą minutę później Janmark wykonał 3-1 od krawędzi przepaści, oddając strzał Alexa Tucha obok wyciągniętej poduszki Price’a.

READ  Aaliyah Edwards: Kingston, Ontario. Narodowy opracowany przez Washington Mystics

Obrońca Knights Holden osiągnął wynik 4-1 w połowie trzeciego meczu, zanim Price skierował się na ławkę, czterominutowy okres 6-5 meczu hokejowego, który dał Florey szansę pochwalenia się fanom.

Transmisja na żywo z każdego meczu play-off Pucharu Stanleya bez przerw. Dodatkowo, zdobądź NHL Draft, Free Agency, Blue Jays & MLB, NBA Playoffs i nie tylko.

Seria zapowiada się subtelnie – prawie każdy skok gola kończył się szokiem za lub obok siatki, często z sfrustrowanym napastnikiem Habsa, Brendanem Gallagherem w jej centrum.

Jednak pierwsza fraza dała tylko jeden potężny mecz na stronę – Montreal nie zdołał wykorzystać wysokiego wczesnej rozmowy z centrum Vegas Jonathanem Marchsaultem, a następnie odparł przewagę po tym, jak Philippe Danault wepchnął Alexa Petrangelo w głąb terytorium Montrealu.

Stan kary zmienił się błyskawicznie w ciągu sekundy.

Druga tercja miała miejsce zaledwie siedem sekund temu, kiedy faul obrońcy Habsów, Bena Chiarota, trafił w siatkę nad szybą za Fleury, co spowodowało opóźnienie gry.

Montreal był 1 do 3 z przewagą ludzi, a Vegas 0 do 4.

Najwyżej sklasyfikowani Golden Knights zwyciężyli w Top 40 NHL w 56 meczach sezonu zasadniczego i zremisowali z Kolorado, uzyskując najwyższą łączną liczbę punktów w lidze – o 23 punkty więcej niż Montreal w tabeli.

Ale Kanadyjczycy już po sezonie byli dwukrotnie słabsi.

Czy myślisz, że wiesz, jak rozegrają się tegoroczne kwalifikacje? Przed każdą rundą, od rundy 1 do finału Pucharu Stanleya, wytypuj zwycięzców i liczbę meczów dla każdej serii i odpowiedz na kilka pytań PR.

Nie spodziewano się, że przechytrzyją lidera najwyższej ligi Toronto Maple Leafs w pierwszej rundzie, ani nie byli faworyzowani do pokonania trzeciego Winnipeg Jets w drugiej rundzie. Zespół uciszył krytyków w obu przypadkach i wszedł do Vegas w serii siedmiu wygranych meczów, w tym zamiatania Jets.

READ  Zobacz: Djokovic traci panowanie nad sobą i złości się na fanów US Open podczas meczu Taylora Fritza | Wiadomości tenisowe

Nie jest to jednak całe znane terytorium Hab.

Seria Montreal-Vegas to pierwsza transgraniczna gra w NHL w tym sezonie, możliwa dzięki federalnemu wyjątkowi, który pozwala drużynom ominąć 14-dniową kwarantannę.

Poniedziałkowa liczba kibiców była wyraźnym kontrastem do pustych kanadyjskich aren w sezonie zasadniczym i do 2500 fanów dozwolonych w Montreal Bale Centre podczas kwalifikacji.